Kontaktinformācija
Adrese: Valguma iela 4a, Rīga, LV-1048
Reģ.Nr. 90002183562
Telefons: 67331492
E-pasts jautājumiem un priekšlikumiem:
pasts@kurzemesregions.lv

Notikumu kalendārs

< Decembris >
P
O
T
C
P
S
Sv
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Jahtu ostas
 

KURZEMES PLĀNOŠANAS REĢIONS KOPĀ AR PROJEKTA EST LAT HARBORS LATVIJAS PARTNERIEM PIEDALĀS KOPĒJĀ PARTNERU SANĀKSMĒ IGAUNIJĀ, SAAREMAA SALĀ 
 

Šī gada 18. un 19. septembrī Kurzemes Plānošanas reģiona pārstāvji kopā ar Rīgas plānošanas reģionu un Latvijas jahtu ostu pārvaldniekiem piedalījās projekta EST LAT Harbors projekta partneru kopējā sanāksmē, kas šoreiz tika rīkota Igaunijā, Saaremaa salas lielākajā pilsētā Kuresārē. Kā īpašs viesis uz sanāksmi bija aicināta arī Latvijas – Igaunijas pārrobežu sadarbības programmas Sekretariāta pārstāve Krista Staškevitš.


     

foto no Salacgrīvas ostas pārvaldes arhīva


Šajās divās dienās Latvijas partneriem bija dota iespēja klātienē iepazīt daļu Igaunijas jahtu ostu, kas arī piedalās projektā, un skatīt, kādi uzlabojumi ir veikti ostu infrastruktūrā, lai burātājiem varētu piedāvāt plašāku pakalpojumu klāstu, paaugstināt drošību ostās un palielināt jahtu piestātņu skaitu. Jāatzīst, ka Igaunijas partneri jau ir veikuši lielāko daļu projektā paredzēto darbu, tādēļ uzlabojumi ostās bija acīmredzami. Lielu Latvijas kolēģu interesi izraisīja gan kompaktā degvielas uzpildes stacija Lounarannas jahtu ostā, gan  jau uzstādīto peldošo pontonu konstrukcijas, savienojumi un uz tiem esošais aprīkojums Koigustes ostā. Vislielāko iespaidu atstāja Varblas ostas apmeklējums. Šī osta tiek būvēta “no nulles”: līdz projekta uzsākšanai šajā vietā atradās tikai viesnīca, taču jau nākamā gada vasarā svinīgi tiks atklātas arī jahtu piestātnes, kas atradīsies īpaši izbūvētā baseinā, ko ar jūru savienos mākslīgi izrakts kanāls. Lielākā daļa no redzētajām jahtu ostām atrodas pavisam nelielu ciematiņu tuvumā; tāda ir arī Montu osta, kas savulaik kalpojusi ne tikai kā zvejas kuģu piestātne, bet uz šo ostu pāris gadus kursējis arī prāmis no Ventspils. Montu ostas plašumi, izveidotā ainava un pārdomātais iekārtojums liek domāt, ka tās īpašniekiem ir lieli plāni ostas attīstībā.


         

foto no Salacgrīvas ostas pārvaldes arhīva

 

Sanāksmes otrā diena bija veltīta projekta ieviešanas gaitas izvērtējumam – katrs projekta partneris prezentēja paveikto, un visi kopīgi vienojās par Latvijas un Igaunijas jahtu ostu tīkla popularizēšanas pasākumiem 2019.gadā starptautiskajās burāšanas izstādēs.

         

              foto no Salacgrīvas ostas pārvaldes arhīva

 


Informāciju sagatavoja:
Zane Gaile
T.: 29206098,
zane.gaile@kurzemesregions.lv  


Augstākminētā informācija atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu. 

 
 
EST-LAT HARBOURS AR PASĀKUMU SAGAIDA SOMIJAS REGATES DALĪBNIEKUS
 
Šī gada 10.jūlijā Rojā Kurzemes Plānošanas reģiona un Rīgas Plānošanas reģiona pārstāvji tikās ar Somijas jahtkluba “Merikarhut” (tulkojumā uz latviešu valodu – Jūras lāči) burātājiem. Somijas jahtklubs rīkoja jahtu regati “Riga 2018”, kurā piedalījās 37 jahtas, un vienīgā pieturas vieta Kurzemes piekrastē bija Rojas jahtu osta.

Rojas pašvaldība sirsnīgi uzņēma viesus no Somijas, un, lai arī šobrīd Rojas jahtu ostā viesiem nācās cieši saspiesties, lai vietu pietiktu visiem, ostas pārvaldnieks Jānis Megnis solīja, ka pēc projekta ESTLAT HARBOURS ieviešanas būs ērti iebraukt un piestāt ne vien 37 jahtām, bet pat lielākam burinieku skaitam.
Rojas jahtu osta sadarbībā ar pašvaldību regates “Riga 2018” dalībniekus sveica viesnīcas “Roja” vasaras dārzā, kur viesiem bija sarūpēta gan uz ugunskura vārīta lašu zupa, gan citas uzkodas un alus. Īpašu sajūsmu Somijas burātāji pauda par vakara muzikālo pavadījumu, kas tā vien aicināja celties no galdiem un laisties dejā. Šāds pasākums veicina burātājus justies īpaši gaidītiem, un atmiņās paliekošs atšķirīgs notikums ostā.

Šajā regatē kopā Roju apmeklēja vairāk kā 80 personas, jo vidēji katrā no
jahtām ir vismaz 2-3 apkalpes locekļi. Šīs regate noslēdzās Rīgā, Andrejostā, kur katrs no burātājiem izvēlās savu tālāko maršrutu: burāt caur Igaunijas salām uz Somiju, vai pretējā virzienā – caur Ventspili uz Gotlandi, vai pat apmeklēt Pāvilostu un Liepāju. Nereti arī burātāju ģimenes pārstāvji pievienojas pēc regates beigām, atlidojot uz Rīgu.            Līdz ar to jahtu ostās ar vienu jahtu bieži iebrauc dažādas kompānijas vienas sezonas laikā.
 
 Augstākminētā informācija atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

JAHTU OSTAS TIEK POPULARIZĒTAS STARPTAUTISKAJĀS IZSTĀDĒS

 
Kurzemes plānošanas reģions šo, 2018.gadu, ir uzsācis ar aktīvu burātāju izstāžu sezonu Igaunijas-Latvijas programmas projekta “ESTLAT HARBOURS”. Trīs mēnešu laikā kopā ar Rīgas plānošanas reģionu, Latvijas un Igaunijas jahtu ostu pārstāvjiem piedalījās ūdens tūrisma izstādē Vācijā Diseldorfā (20.-28.01.), Somijā Helsinkos (9.-18.02.), Stokholmā (2.-11.03.) un Varšavā (8.-11.03.), lai piesaistītu burātājus no Skandināvijas un Viduseiropas.
Ūdenstūrisma industrija šobrīd aktīvi attīstās. Piemēram, lielākajā jahtu un ūdenstūrisma izstādē Diseldorfā šogad piedalījās rekordliels dalībnieku skaits - 1,923 dalībnieki no 68 valstīm un uzņemot 247 000 apmeklētājus.
Tāpat par dalības lietderību izstādē un apmeklētāju sasniedzamību liecina arī Somijas un Zviedrijas izstāžu apmeklētāju statistika: attiecīgi 64 468 un 78 496 apmeklētāji izstādē. Jauns izaicinājums un pārbaudījums šogad bija dalība Polijā, kurā interesi izrādīja 24 353 apmeklētāji.

Visu izstāžu ietvaros tika sniegta informācija un materiāli par Latvijas un Igaunijas ostām, piekrastes piedāvājumu un iespējām. Izdalīto materiālu daudzums vien liecina par plašu interesi. Kurzemes plānošanas reģions novēroja, ka Vācijas burātāji mērķtiecīgi apmeklēja stendu un meklēja informāciju par ostu izvietojumu, piedāvājumu, ieteiktajiem maršrutiem un formalitātēm.
Daudzi atzīmēja, ka jau ir ieplānojuši savu apmeklējumu 2018. vai 2019.gada sezonā. Lai arī daļa burātāju atzina, ka mūsu piekraste kā burāšanas galamērķis ir joprojām neatklāts un nezināms, tas izraisa īpašu gaidpilnu interesi. Jāatzīmē, ka izstādi Vācijā apmeklēja ne tikai burātāji, bet arī aktīvās atpūtas uz sauszemes cienītāji – velotūristi, kemperi.
Savukārt Somijas izstādes apmeklētāji tā kā jau ļoti labi pārzina Tallinas jahtu ostas, tad interese ir par iespēju apmeklēt Igaunijas rietumu piekrasti un salas, par jaunumiem tajā apkārtnē. Latvijas ostas ir mazāk zināmas, jo attālums lielāks, somiem pieejamās jahtas ir mazākas. Turpretī Zviedrijas izstādes apmeklētāji lielākoties nebaidās no garajiem pārbraucieniem, tādēļ Latvijas un Igaunijas piekraste ir īpaši saistoša. Daudzi jau ir bijuši arī Latvijas piekrastē.

Secinājums, ka galvenās grūtības piesaistīt Latvijai atpūtas burātājus nav laikapstākļi, bet gan 120 jūras jūdžu attālums no Gdaņskas līdz Klaipēdai un no Gotlandes līdz Ventspilij. Motivēšana un iedrošināšana ir galvenais uzdevums gan Latvijas, gan arī pārējām Baltijas jūras piekrastes ostām. Čartera piedāvājums jeb izīrēt jahtu braucieniem uz vietas (bez kapteiņa) varētu būt vēl viens no risinājumiem, kā piesaistīt vairāk burātāju, un izstādē Vācijā teju katrs otrais, bet Polijā – ik ceturtais stenda apmeklētājs jautāja par čartera iespēju, kas diemžēl šobrīd Latvijā netiek nodrošināts, tā ir brīva tirgus niša.

Augstākminētā informācija atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.
 
Informāciju sagatavoja Maija Bebre
VĀCIJAS BURĀTĀJU INTERESE PAR BALTIJAS JŪRAS REĢIONU PIEAUG

 Janvāra nogalē Kurzemes plānošanas reģions un Rīgas plānošanas reģions kopā ar Latvijas un Igaunijas jahtu ostu pārstāvjiem piedalījās lielākajā jahtu un ūdenstūrisma izstādē Vācijā, Diseldorfā “Boot Duseldorf 2018”, kur iepazīstināja apmeklētājus ar burāšanas iespējām un piedāvājumu Latvijas un Igaunijas piekrastē.  
 
Ūdenstūrisma industrija šobrīd aktīvi attīstās. “Boot Duseldorf 2018” šogad piedalījās rekordliels dalībnieku skaits - 1,923 dalībnieki no 68 valstīm prezentēja jahtas, laivas un ūdens sporta aktivitātēm nepieciešamo aprīkojumu un piedāvājumu, pulcējoties vienuviet 220,00 m² lielajā izstādes telpā un uzņemot 247 000 apmeklētājus.
 
Latvijas jahtu ostu tīkls un tūrisma iespējas piekrastē šajā izstādē tiek prezentētas jau otro gadu. Kurzemes plānošanas reģions novēroja, ka šogad burātāju interese par mūsu piekrasti ir pastiprinājusies. Vācijas burātāji mērķtiecīgi apmeklēja stendu un meklēja informāciju tieši par burāšanas iespējām Latvijas un Igaunijas piekrastē, kas burātāju vidū tiek atpazīts kā Austrumbaltijas krasts. Apmeklētājus interesēja informācija par ostu izvietojumu, piedāvājumu, ieteiktajiem maršrutiem un formalitātēm. Daudzi atzīmēja, ka jau ir ieplānojuši savu apmeklējumu 2018. vai 2019.gada sezonā. Lai arī daļa burātāju atzina, ka mūsu piekraste kā burāšanas galamērķis ir joprojām neatklāts un nezināms, tas izraisa īpašu gaidpilnu interesi.
 
     
KPR foto

Latvijas un Igaunijas piekrastes ūdenstūrisma stends izstādē tika izvietots blakus Dienvidu Baltijas jūras piekrastes (Vācija – Polija – Lietuva) stendam, kas ļāva Vācijas ceļotājam plānot pilnu savu ceļojuma maršrutu, turpinot ceļojumu no tā tālāka punkta Lietuvā, Klaipēdā tālāk gar mūsu piekrasti. Stendā savu ostu piedāvājumu prezentēja pārstāvji no Liepājas, Pāvilostas, Ventspils, Jūrmalas ostām un Rīgas jahtu ostas Ķīpsalā, kā stendā piedalījās LiveRiga pārstāvji.
 
Lai gan Vidusjūras galamērķi, tādi kā Grieķija, Horvātija, piesaista burātājus saules un silto laikapstākļu dēļ, taču Baltijas jūra rada interesi tieši ar savu kultūrvēsturisko piedāvājumu, izcilas garšas piedzīvojumu un cilvēku neskarto dabu. Galvenās grūtības piesaistīt Latvijai atpūtas burātājus nav laikapstākļi, bet gan 120 jūras jūdžu lielais attālums no Gdaņskas līdz Klaipēdai, tāpēc nereti Vācijas burātāji plāno maršrutu uz Latviju caur Gotlandes salu.  Motivēšana un iedrošināšana ir galvenais uzdevums gan Latvijas, gan arī pārējām Baltijas jūras piekrastes ostām. Čartera piedāvājums jeb izīrēt jahtu braucieniem uz vietas varētu būt vēl viens no risinājumiem kā piesaistīt vairāk burātāju, un izstādē teju katrs otrais stenda apmeklētājs jautāja par čartera iespēju, kas diemžēl šobrīd Latvijā netiek nodrošināts un tā ir brīva tirgus niša. Lai gan daži Igaunijas uzņēmumi (piemēram, Spinnaker, Nord Sail Grupp) piedāvā čartera pakalpojumus, tie negarantē jahtu pieejamību Latvijā, un potenciālie burātāji nevar uzsākt savas burāšanas brīvdienas Rīgā, kas ir viegli sasniedzams lidojumu galamērķis.
 
Jau pavisam drīz Latvija un Igaunija kā kopīgs burāšanas galamērķis tiks popularizēts arī izstādē Helsinkos (9.-18.02.), Stokholmā (2.-11.03.) un Varšavā (8.-11.03.), lai piesaistītu burātājus arī no Skandināvijas un Viduseiropas.
 
Gan Latvijas, gan Igaunijas jahtu ostas uzsākušas kopīgu INTERREG Igaunijas-Latvijas pārrobežas programmas projektu “ESTLAT Harbours”, lai uzlabotu jahtu ostu pakalpojumus un infrastruktūru, veidojot jaunas piestātnes, ierīkojot servisa telpas, veicot padziļināšanas darbus un labiekārtojot ostas.
 
 
Augstākminētā informācija atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.
 

NOTIKUSI PROJEKTA UZSĀKŠANAS SANĀKSME

 
17.oktobrī projekta ESTLAT HARBOURS (ESTLAT55) uzsākšanas sanāksmē Rīgā, pulcējot vairāk kā 50 dalībniekus no Latvijas un Igaunijas.  – projekta partnerus, jahtu ostu pārstāvjus, tūrisma, ministriju un pašvaldību speciālistus, tika iepazīstināts ar projekta ambīcijām, iespējām un izvirzītajiem mērķiem. Savās uzrunās Kurzemes plānošanas reģiona administrācijas vadītāja Evita Dreijere atzīmēja, ka kā vadošais partneris organizācijas projekta komanda darīs visu un vēl vairāk, lai sasniegtu maksimālo labumu no projekta. Igaunijas – Latvijas programmas sekretariāta vadītāja Helena Jarviste (Helena Järviste) norādīja, cik nozīmīgs šis projekts ir salīdzinājumā ar citiem Igaunijas-Latvijas programmas atbalstītajiem projektiem investīciju apjoma ziņā (sk.tabulu):
 

 
Savu gandarījumu par projekta uzsākšanos pēc 4 gadu ilga darba izteica arī Jānis Megnis, Latvijas mazo ostu asociācijas priekšsēdētājs.

Tāpat projekta nozīmi uzsvēra un savā uzrunā Rīgas Brīvostas Mārketinga direktors Edgars Sūna atzīmēja, ka Rīgas ostai (Ķīpsalā) projekts ļaus  būtiski uzlabot pirms četriem gadiem Daugavas kreisajā krastā izveidotās Ķīpsalas jahtu ostas infrastruktūru, tādējādi paaugstinot Rīgas ostas konkurētspēju burāšanas tūrisma un lielo burāšanas sacensību uzņemšanas jomā. Ikvienā pilsētā un pašvaldībā, kurā tiks attīstītas jahtu ostas (Kurzemē - Liepāja, Pāvilosta, Ventspils, Roja, Mērsrags) tiks sniegti ieguldījumi tūrisma potenciāla paaugstināšanā. Igaunijas Mazo ostu attīstības centra eksperts, burātājs Jaano Martin Ots dalījās pieredzē par to, kā jahtu ostu attīstība reģionos sekmē arī jaunu investīciju piesaisti un uzņēmējdarbības attīstību Igaunijā.
 
 
KPR foto                                                                    KRP foto

Savukārt, Mārtiņš Eņģelis, LIAA Tūrisma departaments, uzsvēra jahtu ostu starptautiskā mārketinga nozīmību tūrisma piesaistē un jahtu ostu lomu pilsētvides pievilcībā. M.Eņģelis norādīja arī LIAA Tūrisma departamenta interesi šī projekta attīstībā un ieguvumu veicināšanā

 

Semināra prezentācijas varat apskatīt šeit:

Projekta mērķi, infrastruktūras attīstība jahtu ostās Igaunijā un Latvijā un kopīgās mārketinga aktivitātes (Project “ESTLAT HARBOURS” objectives, planned infrastructure at yacht harbours in Estonia and Latvia and joint marketing actions)

Aiga Petkēvica, Kurzemes plānošanas reģions


Jahtu osta kā reģionālās attīstības veicinātājs. Igaunijas ostu tīkls 2020 (Yacht harbour as regional development promoter. Estonian marina network 2020)

Jaano Martin Ots, EVAK

Jūras tūrisma un produktu attīstība Latvijā (Nautical tourism and product development in Latvia)

Mārtiņš Eņģelis, LIAA Tūrisma departaments

 

Augstākminētā informācija atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

Informāciju sagatavoja:
Maija Bebre
maija.bebre@kurzemesregions.lv

www.kurzemesregions.lv

                  

VIENOTA OSTU TĪKLA IZVEIDĒ KURZEMES OSTAS IEGULDĪS 2,8 MILJONUS EIRO
 
Kurzemes plānošanas reģiona un Rīgas plānošanas reģiona ostās tiek uzsākts nozīmīgs tūrisma projekts, kura mērķis ir izveidot vienotu jahtu ostu tīklu Latvijā un Igaunijā ar kvalitatīviem pakalpojumiem, kas ļautu nākotnē attīstīt burāšanas tūrismu un piesaistīt ārvalstu burātājus no Skandināvijas un citām valstīm. Plānotās investīcijas vienota jahtu ostu tīkla izveidei un popularizēšanai Kurzemes plānošanas reģiona sešās jahtu ostās veidos 2,8 miljonus eiro. Līdzvērtīgi ieguldījumi plānoti Rīgas plānošanas reģionā, sastādot 3.1 miljonu eiro, un Igaunijā 5,9 miljonu eiro vērtībā.
 

Š.g. 17.oktobrī, plkst. 10.30 Rīgas Brīvostas pārvaldē, Kalpaka bulvārī 12, Rīgā, norisināsies projekta uzsākšanas pasākums, kurā informēs par projekta mērķiem un sagaidāmajiem rezultātiem. Pasākumā piedalīsies projekta partneri no Latvijas un Igaunijas, burātāji, atbildīgo ministriju pārstāvji un tūrisma nozares pārstāvji.
 
Šis ir ļoti vērienīgs projekts, kas cels Latvijas un Igaunijas atpazīstamību tūristu vidū. Ostu pilnveidošana ļaus attīstīt burāšanu kā pieejamu un kvalitatīvu tūrisma un aktīvās atpūtas produktu Latvijā un Igaunijā, ļaus piesaistīt ārvalstu burātājus, kuri sagaida noteikta līmeņa pakalpojumu kvalitāti.Daudzas ostas dažādos savus pakalpojumus, piemēram,  jahtu ieziemošanas, pacēlāja pieejamība, kas ārvalstu burātājiem sniegs iespēju ilgāk pavadīt laiku mūsu reģionā. No šī projekta ieguvēji būs daudzi, jo jahtu ostas rada pievilcīgu vidi, kurā vēlas uzkavēties un atpūsties ne tikai jahtu īpašnieki, bet arī tūristi, vietējie iedzīvotāji. Tādejādi tā būs iespēja arī attīstīt vietējo uzņēmējdarbību, piemēram, kafejnīcas, nomas punktus. Šis projekts ir solis tuvāk iecerei par Latvijas un Igaunijas atpazīstamību burātāju vidū, jo ar projekta atbalstutiks veikta arī jahtu ostu popularizēšana gan tepat Latvijā, gan arī ārvalstīs.
 
       
            Rojas osta  (KPR foto)                                            Pāvilosta no gaisa (KPR foto)

Kurzemes plānošanas reģions sadarbībā ar Rīgas plānošanas reģionu un Igaunijas Mazo jahtu ostu attīstības centru, iesaistot partnerus no 10 Latvijas ostām – Liepājas, Pāvilostas, Ventspils, Rojas, Mērsraga, Engures, Jūrmalas, Rīgas, Skultes un Salacgrīvas – un 9 Igaunijas jahtu ostām, ir uzsācis vērienīgu Igaunijas – Latvijas programmas atbalstītu projektu “Uzlabota jahtu ostu infrastruktūra un ostu tīkla attīstība Igaunijā un Latvijā” / ESTLAT HARBOURS. Projekta mērķis ir izveidot mazo ostu tīklu ar kvalitatīviem  pakalpojumiem Baltijas jūras Austrumu piekrastē un Rīgas jūras līcī Igaunijā un Latvijā. Projekta ietvaros plānots īstenot aktivitātes divos virzienos - investīcijas jahtu ostu infrastruktūrā un pakalpojumu attīstībā, kā arī Latvijas un Igaunijas kā burāšanas galamērķa popularizēšanā.
 
Projektu plānots īstenot līdz 2020.gada 31.maijam.
 
Augstākminētā informācija atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

Papildu informācijai:
Aiga Petkēvica
Mob. 29483674
aiga.petkevica@kurzemesregions.lv

 
AICINĀM INTERESENTUS PIEDALĪTIES PROJEKTA “JAHTU OSTAS” UZSĀKŠANAS PASĀKUMĀ
 
Ar uzsākšanas pasākumu Rīgā, 17.oktobrī, plašākai auditorijai tiks prezentēts vērienīgais Igaunijas – Latvijas pārrobežu programmas projekts “Uzlabota jahtu ostu infrastruktūra un ostu tīkla attīstība Igaunijā un Latvijā “ / ESTLAT HARBOURS”

Lai izveidotu mazo ostu tīklu ar kvalitatīviem pakalpojumiem Baltijas jūras Austrumu piekrastē un Rīgas jūras līcī, Kurzemes plānošanas reģions sadarbībā ar Rīgas plānošanas reģionu un Igaunijas Mazo jahtu ostu attīstības centru un 12 Latvijas un 9 Igaunijas jahtu ostām uzsākuši šī projekta realizāciju. Kopumā projektā plānots investēt jahtu ostu infrastruktūrā un pakalpojumu klāstā, gan arī popularizēt Latviju un Igauniju kā burāšanas galamērķi.

Projekta uzsākšanas sanāksme notiks š.g. 17.oktobrī, plkst.10.30 Rīgas Brīvostas pārvaldē, Kalpaka bulvāris 12, Rīgā, kurā tiksiepazīstināts ar projekta partnerību, plānotajām aktivitātēm un sagaidāmajiem rezultātiem. Pasākuma darba valoda ir angļu.

Pasākuma Darba programma

Projekta kopsavilkums
 
Aicinām pieteikt savu dalību pasākumā līdz š.g. 13.oktobrim:  Reģistrācija

Augstākminētā informācija atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

Kontaktinformācija un papildu uzziņai:
Aiga Petkēvica
tālr. 28650278, aiga.petkevica@kurzemesregions.lv
 

 
LATVIJAS JAHTU OSTU ĪPAŠNIEKI SATIEKAS VIENUVIET -
APMĀCĪBĀS RĪGĀ
 
Lai papildinātu zināšanas un sniegtu iespēju ņemt labās prakses piemēru, projekta ESTLAT55 “Jahtu ostas” ietvaros norisinājās pirmās apmācības mazo ostu pārvaldniekiem un īpašniekiem. Apmācības tika organizētas kā praktisks seminārs: paredzēts praktiski strādājošajiem jahtu ostās un kā piemēru analīzei reāli tika ņemts piemērs – šoreiz Pilsētas jahtklubu Ķīpsalā. Praktisko semināru vadīja Jens Peter Masuch, bet ar savu praktisko pieredzi dalījās 9 jahtu ostu īpašnieks un pārvaldnieks Vācijā Hans Jaich. Pamatā apmācību laikā tika analizēts ostas piedāvājums no klientu skatījumu. Klātienē apmeklējot Pilsētas jahtklubu Ķīpsalā, bija iespēja paraudzīties uz ikdienas ostas darbu un saikni ar klientu ar citu skatu punktu, ļaujot mazliet apdomāt sava turpmākā attīstības modeļa izvēli.

Par darbības analīzi un ietekmējošajiem faktoriem padziļinātu informāciju var atrast rokasgrāmatā  šeit >>>.
 
Apmācībās piedalījās gandrīz visi Latvijas jahtu ostu pārvaldnieki: Liepājas, Pāvilostas, Ventspils, Rojas, Engures, Jūrmalas, Rīgas, Skultes, Salacgrīvas pārstāvji. Pasākums bija iespēja katram arī savstarpēji dalīties ar savu pieredzi, veidot ciešāku kopīgu sadarbību.

  
                                                                                                                                          KPR foto

Projekta ietvaros šāds vienas dienas apmācību seminārs tika organizēts arī Pērnavas jahtklubā, Igaunijā, apvienojot Igaunijas jahtu ostu pārvaldniekus un īpašniekus.

Augstākminētā informācija atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

Informāciju sagatavoja:

Maija Bebre

Tālrunis: 28665571, maija.bebre@kurzemesregions.lv


 
Projekta vispārīgs apraksts un iekļautās aktivitātes drukas versijā atrodas šeit >>>

PROJEKTS

“UZLABOTA JAHTU OSTU INFRASTRUKTŪRA UN OSTU TĪKLA ATTĪSTĪBA IGAUNIJĀ UN LATVIJĀ”

(Improvement of sailing infrastructure and yacht harbours network building in Estonia and Latvia)
Projekta numurs: EST-LAT55
 
PROJEKTA MĒRĶIS 
 
Projekta mērķis ir izveidot mazo ostu tīklu ar kvalitatīviem pakalpojumiem Baltijas jūras Austrumu piekrastē un Rīgas jūras līcī Igaunijā un Latvijā, un popularizēt to kā atraktīvu galamērķi.

  
                  Foto:R.Rāts, Mērsraga osta
 
MĒRĶA GRUPA 
a)    Vietējie un ārvalstu burātāji, jahtu īpašnieki, jahtklubi, burāšanas skolas, kas iegūs no uzlabotajiem pakalpojumiem un plašāka ostu tīkla;
b)    Pašvaldības, kas sekmē infrastruktūras attīstību burāšanai, tūrismam un uzņēmējdarbības veicināšanas aktivitātēm piekrastē;
c)    Uzņēmēji piekrastes pašvaldībās, kuriem paplašināsies iespējas tūrisma produktu un pakalpojumu sniegšanai
 
PROJEKTA ĪSTENOŠANAS ILGUMS
2017.gada 1. jūnijs - 2020.gada 31. maijs

PROJEKTA FINANSĒJUMS
EUR 10 981 270.62 (t.sk. Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzekļi EUR 9 334 079.99)

PROJEKTA ĪSTENOTĀJS
Kurzemes plānošanas reģions (vadošais partneris) sadarbībā ar Latvijas un Igaunijas partneriem:
·         Rīgas plānošanas reģions
·         Igaunijas mazo ostu attīstības centru (Estonian Small Harbour Development Center)
·         Liepājas speciālās ekonomiskās zonas Jahtu osta
·         SIA “Liepāja Marina”
·         Pāvilostas ostas pārvalde
·         SIA “AK Pāvilosta Marina”
·         SIA “New Yacht Marina” (Ventspils osta)
·         Rojas ostas pārvalde
·         SIA “Kurland” (Mērsraga osta)
·         Engures ostas pārvalde
·         Jūrmalas ostas pārvalde
·         Rīgas Brīvostas pārvalde (Pilsētas jahtklubs Ķīpsalā)
·         Skultes ostas pārvalde
·         Salacgrīvas ostas pārvalde
·         SIA “Saarte Liinid” (Ringstu (Roņu sala) un Munalaiu osta (Sāremā))
·         Kihnu pašvaldība (Suaru osta (Kihnu sala))
·         SIA “Wetmen” (Jaagupi osta)
·         Tostamaa pašvaldība (Varati osta)
·         SIA “Varbla Holiday Village” (Varbla osta)
·         SIA “Lõunaranna Investeeringud” (Lounaranna osta (Muhu sala))
·         SIA “Koiguste Marina” (Koiguste osta)
·         SIA “Port of Montu” (Montu osta)
 

PROJEKTĀ IEKĻAUTĀS AKTIVITĀTES
I Investīcijas ostu infrastruktūrā un pakalpojumu attīstībā:
 
1)    Navigācijas drošības uzlabošana: ostas ieejas un ūdens zonas marķēšana ar atbilstošām navigācijas zīmēm (vadlīnijas, bojas, viedās bojas, navigācijas zīmes);
2)    Aizsardzība pret viļņiem: krastu līnijas stiprināšana, jaunu piestātņu būvniecībai un esošo rekonstrukcija;
3)    Padziļināšanas darbi ostās, lai nodrošinātu minimālo dziļumu 2,5 m kuģu ceļiem;
4)    Jaunu piestātņu izveide: peldošas piestātnes, pietauvošanās vietas;
5)    Investīcijas vides aizsardzībai: atkritumu un notekūdeņu savākšanas iekārtas;
6)    Drošības uzlabojumi ostu teritorijās (žogi, video novērošanas sistēmas uc), ārkārtas evakuācijas plānu izstrāde, ugunsdrošības iekārtas piestātnēs, aprīkotu glābšanas stendu izveide;
7)    Labāki pakalpojumi burātājiem: elektrības un dzeramā ūdens pieejamība piestātnēs, servisa ēku celtniecība vai rekonstrukcija, kur būs pieejami sanitārie mezgli, saunas u.c. apgaismojumu izveide ostas teritorijā un krastmalā;
8)    Tūrisma informācijas punktu izveide (stendi, Wi-Fi pieejamība, informācijas platforma par ostu tīklu piekrastē, to pakalpojumiem un tūrisma informācija;
9)    Pakalpojumu klāsta paplašināšana: celtņu u.c. jahtu pacelšanas iekārtu iegāde, jahtu novietņu vietu izveide (āra/iekštelpu). 
 
II Jahtu ostu tīkla mārketinga aktivitātes (ostu un burātāju sasaiste)
1)    Mārketinga stratēģijas izstrādi jahtu ostu tīkla popularizēšanai mērķtirgos (Vācija, Somija, Zviedrija, Polija)
2)    Vizuālās identitātes un zīmola izstrāde jahtu ostu tīklam Latvijā un Igaunijā
3)    Dalība specializētajās laivu un jahtu starptautiskajās izstādēs Diseldorfā (Vācija), Varšavā (Polija), Helsinkos (Somija) un Stokholmā (Zviedrija)
4)    Burātāju ceļveža (Cruising guide), iekļaujot informāciju par ostām Austrumu Baltijas jūras krastā (no Klaipēdas - līdz Narvai), un jahtu ostu tīkla kartes sagatavošana
5)    piekrastes ceļveža sagatavošana
6)    Tīklojuma paplašināšana starp ostu pārvaldes speciālistiem un jahtklubiem, pieredzes apmaiņas pasākumu, burātāju pasākumu organizēšana.
7)     digitālā mārketinga rīku informācijas platformas pakalpojumu attīstīšana
8)    Sociālā tīkla Facebook lapas izveide un reģiona jahtu ostu tīkla popularizēšana, tostarp reklāmraksti burātāju u.c. specializētajos medijos
9)    Video izstrāde par Latvijas un Igaunijas jahtu ostām
10)6 informatīvo stendu sagatavošana
11)Iepazīšanās vizīšu organizēšana (žurnālisti, blogeri, jahtklubi)
 
SAITES PAPILDU INFORMĀCIJAI
Kurzemes plānošanas reģions:
Aiga Petkēvica
T.: 29483674, 28650278, aiga.petkevica@kurzemesregions.lv
 
Augstākminētā informācija atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

Igaunijas – Latvijas sadarbības programmas mājaslapa www.estlat.eu
www.europa.eu