Kontaktinformācija
Adrese: Valguma iela 4a, Rīga, LV-1048
Reģ.Nr. 90002183562
Telefons: 67331492
E-pasts jautājumiem un priekšlikumiem:
pasts@kurzemesregions.lv

Notikumu kalendārs

< Janvāris >
P
O
T
C
P
S
Sv
123
AICINĀM IEPAZĪTIES AR PĀRGAJIENA MARŠRUTA MARĶĒŠANAS VADLĪNIJĀM UN VIZUALO
CFLA IZSLUDINA PROJEKTU ATLASI PAR ES FONDU ATBALSTU JAUNU PRODUKTU IEVIEŠANAICentrālā finanšu
ATBALSTS LAUKU TŪRISMA MĀRKETINGA PASĀKUMU ĪSTENOŠANAI Zemkopības ministrija (ZM) ir
SEMINĀRI MĀJRAŽOTĀJIEM „Mājražotāju un amatnieku potenciāla attīstība un tūrisma
4
BIEDRĪBA "DARĪSIM PAŠI!" IZSLUDINA PROJEKTU PIETEIKUMU KONKURSU Biedrība „Darīsim
BIEDRĪBA "LIEPĀJAS RAJONA PARTNERĪBA" IZSLUDINA ATKLĀTA KONKURSA PROJEKTU IESNIEGUMU
5
67
BIEDRĪBA "ZIEMEĻKURZEMES BIZNESA ASOCIĀCIJA" IZSLUDINA ATKLĀTA KONKURSA PROJEKTU IESNIEGUMU
8
LATVIJAS VIDES AIZSARDZĪBAS FONDA ADMINISTRĀCIJA IZSLUDINA ČETRUS PROJEKTU KONKURSUS
9
PUBLICĒTS LATVIJAS VIDES AIZSARDZĪBAS FONDA ADMINISTRĀCIJAS ADMINISTRĒTO PROJEKTU KONKURSU
VALSTS KULTŪRKAPITĀLA FONDS (VKKF) PIEŅEM PIETEIKUMUS 2018.GADA 1. KULTŪRAS PROJEKTU
10
LATVIJAS VIDES AIZSARDZĪBAS FONDA ADMINISTRĀCIJA IZSLUDINA PROJEKTU KONKURSU PAŠVALDĪBĀM
KULDĪGAS NOVADA PAŠVALDĪBA IZSLUDINA KONKURSU FINANSĒJUMA SAŅEMŠANAI 2018.GADĀ SOCIĀLAJĀ
11
121314
1516
KURZEMES REĢIONA DI PLĀNS NODOTSSASKAŅOŠANAI PAŠVALDĪBĀM Projekta "Kurzeme visiem" ietvaros
17
18192021
22232425262728
293031
Jahtu ostas
 
NOTIKUSI PROJEKTA UZSĀKŠANAS SANĀKSME

 
17.oktobrī projekta ESTLAT HARBOURS (ESTLAT55) uzsākšanas sanāksmē Rīgā, pulcējot vairāk kā 50 dalībniekus no Latvijas un Igaunijas.  – projekta partnerus, jahtu ostu pārstāvjus, tūrisma, ministriju un pašvaldību speciālistus, tika iepazīstināts ar projekta ambīcijām, iespējām un izvirzītajiem mērķiem. Savās uzrunās Kurzemes plānošanas reģiona administrācijas vadītāja Evita Dreijere atzīmēja, ka kā vadošais partneris organizācijas projekta komanda darīs visu un vēl vairāk, lai sasniegtu maksimālo labumu no projekta. Igaunijas – Latvijas programmas sekretariāta vadītāja Helena Jarviste (Helena Järviste) norādīja, cik nozīmīgs šis projekts ir salīdzinājumā ar citiem Igaunijas-Latvijas programmas atbalstītajiem projektiem investīciju apjoma ziņā (sk.tabulu):
 

 
Savu gandarījumu par projekta uzsākšanos pēc 4 gadu ilga darba izteica arī Jānis Megnis, Latvijas mazo ostu asociācijas priekšsēdētājs.

Tāpat projekta nozīmi uzsvēra un savā uzrunā Rīgas Brīvostas Mārketinga direktors Edgars Sūna atzīmēja, ka Rīgas ostai (Ķīpsalā) projekts ļaus  būtiski uzlabot pirms četriem gadiem Daugavas kreisajā krastā izveidotās Ķīpsalas jahtu ostas infrastruktūru, tādējādi paaugstinot Rīgas ostas konkurētspēju burāšanas tūrisma un lielo burāšanas sacensību uzņemšanas jomā. Ikvienā pilsētā un pašvaldībā, kurā tiks attīstītas jahtu ostas (Kurzemē - Liepāja, Pāvilosta, Ventspils, Roja, Mērsrags) tiks sniegti ieguldījumi tūrisma potenciāla paaugstināšanā. Igaunijas Mazo ostu attīstības centra eksperts, burātājs Jaano Martin Ots dalījās pieredzē par to, kā jahtu ostu attīstība reģionos sekmē arī jaunu investīciju piesaisti un uzņēmējdarbības attīstību Igaunijā.
 
 
KPR foto                                                                    KRP foto

Savukārt, Mārtiņš Eņģelis, LIAA Tūrisma departaments, uzsvēra jahtu ostu starptautiskā mārketinga nozīmību tūrisma piesaistē un jahtu ostu lomu pilsētvides pievilcībā. M.Eņģelis norādīja arī LIAA Tūrisma departamenta interesi šī projekta attīstībā un ieguvumu veicināšanā

 

Semināra prezentācijas varat apskatīt šeit:

Projekta mērķi, infrastruktūras attīstība jahtu ostās Igaunijā un Latvijā un kopīgās mārketinga aktivitātes (Project “ESTLAT HARBOURS” objectives, planned infrastructure at yacht harbours in Estonia and Latvia and joint marketing actions)

Aiga Petkēvica, Kurzemes plānošanas reģions


Jahtu osta kā reģionālās attīstības veicinātājs. Igaunijas ostu tīkls 2020 (Yacht harbour as regional development promoter. Estonian marina network 2020)

Jaano Martin Ots, EVAK

Jūras tūrisma un produktu attīstība Latvijā (Nautical tourism and product development in Latvia)

Mārtiņš Eņģelis, LIAA Tūrisma departaments

 

Augstākminētā informācija atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

Informāciju sagatavoja:
Maija Bebre
maija.bebre@kurzemesregions.lv

www.kurzemesregions.lv

                     
VIENOTA OSTU TĪKLA IZVEIDĒ KURZEMES OSTAS IEGULDĪS 2,8 MILJONUS EIRO
 
Kurzemes plānošanas reģiona un Rīgas plānošanas reģiona ostās tiek uzsākts nozīmīgs tūrisma projekts, kura mērķis ir izveidot vienotu jahtu ostu tīklu Latvijā un Igaunijā ar kvalitatīviem pakalpojumiem, kas ļautu nākotnē attīstīt burāšanas tūrismu un piesaistīt ārvalstu burātājus no Skandināvijas un citām valstīm. Plānotās investīcijas vienota jahtu ostu tīkla izveidei un popularizēšanai Kurzemes plānošanas reģiona sešās jahtu ostās veidos 2,8 miljonus eiro. Līdzvērtīgi ieguldījumi plānoti Rīgas plānošanas reģionā, sastādot 3.1 miljonu eiro, un Igaunijā 5,9 miljonu eiro vērtībā.
 

Š.g. 17.oktobrī, plkst. 10.30 Rīgas Brīvostas pārvaldē, Kalpaka bulvārī 12, Rīgā, norisināsies projekta uzsākšanas pasākums, kurā informēs par projekta mērķiem un sagaidāmajiem rezultātiem. Pasākumā piedalīsies projekta partneri no Latvijas un Igaunijas, burātāji, atbildīgo ministriju pārstāvji un tūrisma nozares pārstāvji.
 
Šis ir ļoti vērienīgs projekts, kas cels Latvijas un Igaunijas atpazīstamību tūristu vidū. Ostu pilnveidošana ļaus attīstīt burāšanu kā pieejamu un kvalitatīvu tūrisma un aktīvās atpūtas produktu Latvijā un Igaunijā, ļaus piesaistīt ārvalstu burātājus, kuri sagaida noteikta līmeņa pakalpojumu kvalitāti.Daudzas ostas dažādos savus pakalpojumus, piemēram,  jahtu ieziemošanas, pacēlāja pieejamība, kas ārvalstu burātājiem sniegs iespēju ilgāk pavadīt laiku mūsu reģionā. No šī projekta ieguvēji būs daudzi, jo jahtu ostas rada pievilcīgu vidi, kurā vēlas uzkavēties un atpūsties ne tikai jahtu īpašnieki, bet arī tūristi, vietējie iedzīvotāji. Tādejādi tā būs iespēja arī attīstīt vietējo uzņēmējdarbību, piemēram, kafejnīcas, nomas punktus. Šis projekts ir solis tuvāk iecerei par Latvijas un Igaunijas atpazīstamību burātāju vidū, jo ar projekta atbalstutiks veikta arī jahtu ostu popularizēšana gan tepat Latvijā, gan arī ārvalstīs.
 
       
            Rojas osta  (KPR foto)                                            Pāvilosta no gaisa (KPR foto)

Kurzemes plānošanas reģions sadarbībā ar Rīgas plānošanas reģionu un Igaunijas Mazo jahtu ostu attīstības centru, iesaistot partnerus no 10 Latvijas ostām – Liepājas, Pāvilostas, Ventspils, Rojas, Mērsraga, Engures, Jūrmalas, Rīgas, Skultes un Salacgrīvas – un 9 Igaunijas jahtu ostām, ir uzsācis vērienīgu Igaunijas – Latvijas programmas atbalstītu projektu “Uzlabota jahtu ostu infrastruktūra un ostu tīkla attīstība Igaunijā un Latvijā” / ESTLAT HARBOURS. Projekta mērķis ir izveidot mazo ostu tīklu ar kvalitatīviem  pakalpojumiem Baltijas jūras Austrumu piekrastē un Rīgas jūras līcī Igaunijā un Latvijā. Projekta ietvaros plānots īstenot aktivitātes divos virzienos - investīcijas jahtu ostu infrastruktūrā un pakalpojumu attīstībā, kā arī Latvijas un Igaunijas kā burāšanas galamērķa popularizēšanā.
 
Projektu plānots īstenot līdz 2020.gada 31.maijam.
 
Augstākminētā informācija atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

Papildu informācijai:
Aiga Petkēvica
Mob. 29483674
aiga.petkevica@kurzemesregions.lv
AICINĀM INTERESENTUS PIEDALĪTIES PROJEKTA “JAHTU OSTAS” UZSĀKŠANAS PASĀKUMĀ
 
Ar uzsākšanas pasākumu Rīgā, 17.oktobrī, plašākai auditorijai tiks prezentēts vērienīgais Igaunijas – Latvijas pārrobežu programmas projekts “Uzlabota jahtu ostu infrastruktūra un ostu tīkla attīstība Igaunijā un Latvijā “ / ESTLAT HARBOURS”

Lai izveidotu mazo ostu tīklu ar kvalitatīviem pakalpojumiem Baltijas jūras Austrumu piekrastē un Rīgas jūras līcī, Kurzemes plānošanas reģions sadarbībā ar Rīgas plānošanas reģionu un Igaunijas Mazo jahtu ostu attīstības centru un 12 Latvijas un 9 Igaunijas jahtu ostām uzsākuši šī projekta realizāciju. Kopumā projektā plānots investēt jahtu ostu infrastruktūrā un pakalpojumu klāstā, gan arī popularizēt Latviju un Igauniju kā burāšanas galamērķi.

Projekta uzsākšanas sanāksme notiks š.g. 17.oktobrī, plkst.10.30 Rīgas Brīvostas pārvaldē, Kalpaka bulvāris 12, Rīgā, kurā tiksiepazīstināts ar projekta partnerību, plānotajām aktivitātēm un sagaidāmajiem rezultātiem. Pasākuma darba valoda ir angļu.

Pasākuma Darba programma

Projekta kopsavilkums
 
Aicinām pieteikt savu dalību pasākumā līdz š.g. 13.oktobrim:  Reģistrācija

Augstākminētā informācija atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

Kontaktinformācija un papildu uzziņai:
Aiga Petkēvica
tālr. 28650278, aiga.petkevica@kurzemesregions.lv
 
LATVIJAS JAHTU OSTU ĪPAŠNIEKI SATIEKAS VIENUVIET -
APMĀCĪBĀS RĪGĀ
 
Lai papildinātu zināšanas un sniegtu iespēju ņemt labās prakses piemēru, projekta ESTLAT55 “Jahtu ostas” ietvaros norisinājās pirmās apmācības mazo ostu pārvaldniekiem un īpašniekiem. Apmācības tika organizētas kā praktisks seminārs: paredzēts praktiski strādājošajiem jahtu ostās un kā piemēru analīzei reāli tika ņemts piemērs – šoreiz Pilsētas jahtklubu Ķīpsalā. Praktisko semināru vadīja Jens Peter Masuch, bet ar savu praktisko pieredzi dalījās 9 jahtu ostu īpašnieks un pārvaldnieks Vācijā Hans Jaich. Pamatā apmācību laikā tika analizēts ostas piedāvājums no klientu skatījumu. Klātienē apmeklējot Pilsētas jahtklubu Ķīpsalā, bija iespēja paraudzīties uz ikdienas ostas darbu un saikni ar klientu ar citu skatu punktu, ļaujot mazliet apdomāt sava turpmākā attīstības modeļa izvēli.

Par darbības analīzi un ietekmējošajiem faktoriem padziļinātu informāciju var atrast rokasgrāmatā  šeit >>>.
 
Apmācībās piedalījās gandrīz visi Latvijas jahtu ostu pārvaldnieki: Liepājas, Pāvilostas, Ventspils, Rojas, Engures, Jūrmalas, Rīgas, Skultes, Salacgrīvas pārstāvji. Pasākums bija iespēja katram arī savstarpēji dalīties ar savu pieredzi, veidot ciešāku kopīgu sadarbību.

  
                                                                                                                                          KPR foto

Projekta ietvaros šāds vienas dienas apmācību seminārs tika organizēts arī Pērnavas jahtklubā, Igaunijā, apvienojot Igaunijas jahtu ostu pārvaldniekus un īpašniekus.

Augstākminētā informācija atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

Informāciju sagatavoja:

Maija Bebre

Tālrunis: 28665571, maija.bebre@kurzemesregions.lv

Projekta vispārīgs apraksts un iekļautās aktivitātes drukas versijā atrodas šeit >>>

PROJEKTS

“UZLABOTA JAHTU OSTU INFRASTRUKTŪRA UN OSTU TĪKLA ATTĪSTĪBA IGAUNIJĀ UN LATVIJĀ”

(Improvement of sailing infrastructure and yacht harbours network building in Estonia and Latvia)
Projekta numurs: EST-LAT55
 
PROJEKTA MĒRĶIS 
 
Projekta mērķis ir izveidot mazo ostu tīklu ar kvalitatīviem pakalpojumiem Baltijas jūras Austrumu piekrastē un Rīgas jūras līcī Igaunijā un Latvijā, un popularizēt to kā atraktīvu galamērķi.

  
                  Foto:R.Rāts, Mērsraga osta
 
MĒRĶA GRUPA 
a)    Vietējie un ārvalstu burātāji, jahtu īpašnieki, jahtklubi, burāšanas skolas, kas iegūs no uzlabotajiem pakalpojumiem un plašāka ostu tīkla;
b)    Pašvaldības, kas sekmē infrastruktūras attīstību burāšanai, tūrismam un uzņēmējdarbības veicināšanas aktivitātēm piekrastē;
c)    Uzņēmēji piekrastes pašvaldībās, kuriem paplašināsies iespējas tūrisma produktu un pakalpojumu sniegšanai
 
PROJEKTA ĪSTENOŠANAS ILGUMS
2017.gada 1. jūnijs - 2020.gada 31. maijs

PROJEKTA FINANSĒJUMS
EUR 10 981 270.62 (t.sk. Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzekļi EUR 9 334 079.99)

PROJEKTA ĪSTENOTĀJS
Kurzemes plānošanas reģions (vadošais partneris) sadarbībā ar Latvijas un Igaunijas partneriem:
·         Rīgas plānošanas reģions
·         Igaunijas mazo ostu attīstības centru (Estonian Small Harbour Development Center)
·         Liepājas speciālās ekonomiskās zonas Jahtu osta
·         SIA “Liepāja Marina”
·         Pāvilostas ostas pārvalde
·         SIA “AK Pāvilosta Marina”
·         SIA “New Yacht Marina” (Ventspils osta)
·         Rojas ostas pārvalde
·         SIA “Kurland” (Mērsraga osta)
·         Engures ostas pārvalde
·         Jūrmalas ostas pārvalde
·         Rīgas Brīvostas pārvalde (Pilsētas jahtklubs Ķīpsalā)
·         Skultes ostas pārvalde
·         Salacgrīvas ostas pārvalde
·         SIA “Saarte Liinid” (Ringstu (Roņu sala) un Munalaiu osta (Sāremā))
·         Kihnu pašvaldība (Suaru osta (Kihnu sala))
·         SIA “Wetmen” (Jaagupi osta)
·         Tostamaa pašvaldība (Varati osta)
·         SIA “Varbla Holiday Village” (Varbla osta)
·         SIA “Lõunaranna Investeeringud” (Lounaranna osta (Muhu sala))
·         SIA “Koiguste Marina” (Koiguste osta)
·         SIA “Port of Montu” (Montu osta)
 

PROJEKTĀ IEKĻAUTĀS AKTIVITĀTES
I Investīcijas ostu infrastruktūrā un pakalpojumu attīstībā:
 
1)    Navigācijas drošības uzlabošana: ostas ieejas un ūdens zonas marķēšana ar atbilstošām navigācijas zīmēm (vadlīnijas, bojas, viedās bojas, navigācijas zīmes);
2)    Aizsardzība pret viļņiem: krastu līnijas stiprināšana, jaunu piestātņu būvniecībai un esošo rekonstrukcija;
3)    Padziļināšanas darbi ostās, lai nodrošinātu minimālo dziļumu 2,5 m kuģu ceļiem;
4)    Jaunu piestātņu izveide: peldošas piestātnes, pietauvošanās vietas;
5)    Investīcijas vides aizsardzībai: atkritumu un notekūdeņu savākšanas iekārtas;
6)    Drošības uzlabojumi ostu teritorijās (žogi, video novērošanas sistēmas uc), ārkārtas evakuācijas plānu izstrāde, ugunsdrošības iekārtas piestātnēs, aprīkotu glābšanas stendu izveide;
7)    Labāki pakalpojumi burātājiem: elektrības un dzeramā ūdens pieejamība piestātnēs, servisa ēku celtniecība vai rekonstrukcija, kur būs pieejami sanitārie mezgli, saunas u.c. apgaismojumu izveide ostas teritorijā un krastmalā;
8)    Tūrisma informācijas punktu izveide (stendi, Wi-Fi pieejamība, informācijas platforma par ostu tīklu piekrastē, to pakalpojumiem un tūrisma informācija;
9)    Pakalpojumu klāsta paplašināšana: celtņu u.c. jahtu pacelšanas iekārtu iegāde, jahtu novietņu vietu izveide (āra/iekštelpu). 
 
II Jahtu ostu tīkla mārketinga aktivitātes (ostu un burātāju sasaiste)
1)    Mārketinga stratēģijas izstrādi jahtu ostu tīkla popularizēšanai mērķtirgos (Vācija, Somija, Zviedrija, Polija)
2)    Vizuālās identitātes un zīmola izstrāde jahtu ostu tīklam Latvijā un Igaunijā
3)    Dalība specializētajās laivu un jahtu starptautiskajās izstādēs Diseldorfā (Vācija), Varšavā (Polija), Helsinkos (Somija) un Stokholmā (Zviedrija)
4)    Burātāju ceļveža (Cruising guide), iekļaujot informāciju par ostām Austrumu Baltijas jūras krastā (no Klaipēdas - līdz Narvai), un jahtu ostu tīkla kartes sagatavošana
5)    piekrastes ceļveža sagatavošana
6)    Tīklojuma paplašināšana starp ostu pārvaldes speciālistiem un jahtklubiem, pieredzes apmaiņas pasākumu, burātāju pasākumu organizēšana.
7)     digitālā mārketinga rīku informācijas platformas pakalpojumu attīstīšana
8)    Sociālā tīkla Facebook lapas izveide un reģiona jahtu ostu tīkla popularizēšana, tostarp reklāmraksti burātāju u.c. specializētajos medijos
9)    Video izstrāde par Latvijas un Igaunijas jahtu ostām
10)6 informatīvo stendu sagatavošana
11)Iepazīšanās vizīšu organizēšana (žurnālisti, blogeri, jahtklubi)
 
SAITES PAPILDU INFORMĀCIJAI
Kurzemes plānošanas reģions:
Aiga Petkēvica
T.: 29483674, 28650278, aiga.petkevica@kurzemesregions.lv
 
Augstākminētā informācija atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

Igaunijas – Latvijas sadarbības programmas mājaslapa www.estlat.eu
www.europa.eu