Kontaktinformācija
Adrese: Valguma iela 4a, Rīga, LV-1048
Reģ.Nr. 90002183562
Telefons: 67331492
E-pasts jautājumiem un priekšlikumiem:
pasts@kurzemesregions.lv

Notikumu kalendārs

< Oktobris >
P
O
T
C
P
S
Sv
LLI-010 “Dabas tūrisms visiem (UniGreen)” IESKATS PIEKTAJĀ KURZEMES VIDES GIDU
1
234567
KURZEMES PLĀNOŠANAS REĢIONS AICINA INTERESENTUS UZ APMĀCĪBU SEMINĀRIEM PAR KURZEMES
8
APMĀCĪBU SEMINĀRU CIKLS “KURŠI. TŪRISMA PRODUKTA VEIDOŠANA” 1.SEMINĀRS “KURŠU
„VIDES PIELĀGOŠANA SASKAŅĀ AR UNIVERSĀLO DIZAINU CILVĒKIEM AR REDZES TRAUCĒJUMIEM”
9
APSTIPRINĀTS KURZEMES REĢIONA DEINSTITUCIONALIZĀCIJAS PLĀNS 2018. gada 5. oktobrī
KURZEMES PLĀNOŠANAS REĢIONS SALDŪ ĪSTENO PĒDĒJO NO 5 PLĀNOTAJIEM SEMINĀRIEM-DARBA
KURZEMES PLĀNOŠANAS REĢIONS AICINA UZ APMĀCĪBĀM VELTĪTĀM EKSPORTAMŠī gada 25. oktobrī
10
11
LATVIJĀ PIRMĀS GLIEMEŅU FERMAS NOVĒRTĒJUMS – ROKASGRĀMATA AUDZĒTĀJIEM Kā jau
12
1314
KURZEMES PAŠVALDĪBU PĀRSTĀVJI IEPAZĪST VĀCIJAS UN POLIJAS PIEREDZI DEGRADĒTU TERITORIJU
15
REĢIONU FORUMS - "BRĪVĪBA, AINAVA – MĒS” Vides aizsardzības un reģionālās
LLI-010 “Dabas tūrisms visiem (UniGreen)” PIEEJAMAS VADLĪNIJAS TŪRISMA
16
1718
INDUSTRIĀLĀ MANTOJUMA NEDĒĻAS NOGALEI KURZEMĒ REKORDLIELS APMEKLĒJUMS Industriālā
“KURZEME VISIEM” PROJEKTA PARTNERI APSPRIEŽ AKTUALITĀTES UN DI PLĀNA ĪSTENOŠANU 18.
19
2021
22232425262728
293031
Aktualitātes
Visas aktualitātes
2018-06-12


IESKATS 4.-5.JŪNIJĀ NOTIKUŠAJĀ SEMINĀRĀ-NOMETNĒ "PAR DROŠU JŪRU" 
 
Š.g. 4-5.jūnijā Rojā, atpūtas un sporta kompleksā “Dzintarkrasts” Kurzemes plānošanas reģions sadarbībā ar biedrību “Dabai laba tūrisma biedrība” organizēja divu dienu semināru-nometni bērniem, jauniešiem un bīvprātīgajiem “Par drošu jūru”.
 
 
KPR foto
 
Pasākuma mērķis bija informēt dalībniekus par Baltijas jūras ekosistēmu un bioloģisko daudzveidību, piekrastē iespējamajiem apdraudējumiem videi, katastrofu pārvaldīšanas organizēšanu, kā arī iesaistīt jauniešus un citus brīvprātīgos, kas dzīvo Baltijas jūras piekrastē, vides katastrofu un citu ārkārtas situāciju izraisītu seku likvidēšanas pasākumos.

Pasākumā kopā piedalījās kopā vairāk kā 120 dalībnieki – piekrastes ekoskolu skolēni un pedagogi, Kurzemes reģiona vides gidi un tūrisma nozares pārstāvji, kā arī piekrastē dzīvojoši jaunieši un iedzīvotāji, kam rūp jūras ekosistēma un drošība. Pasākumā piedalījās arī 30 skolēni un 3 pedagogi no Igaunijas, kas aktīvi līdzdarbojas Pērnavas dabas skolā.

4.jūnijā notika dažādas interaktīvas teorētiskās lekcijas par tādām tēmām kā civilās aizsardzības organizāciju valstī, piekrastes teritorijā iespējamie apdraudējumi, sekas, katastrofu pārvaldīšanas organizācija, kuģošanas negadījumu risku izvērtējums un jūras piesārņojuma seku likvidācijas organizācija. Prezentācijas sniedza Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Krasta apsardzes dienesta, Latvijas Hidroekoloģijas institūta un biedrības “Vides risinājumu institūts” pārstāvji. Pēcpusdienā dalībnieki apmeklēja arī Rojas atkritumu šķirošanas staciju un apskatīja Rojas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, kur uzzināja atbildes uz dažādiem praktiskiem jautājumiem par pareizu atkritumu šķirošanu, nodošanu, ūdens kvalitāti utml. Pēc praktiskajiem apmeklējumiem dalībnieki veica apmēram 2km garu maršrutu gar jūras krastu Žocenē, kur savāca vairāk kā 10 maisus ar jūras krastā atrastajiem atkritumiem un, atgriežoties nometnē, mēģināja tos pareizi sašķirot. Noslēgumā dalībnieku mēroja vairāk kā 4km distanci gar jūras krastu Kolkasragā, izejot arī Kolkas priežu taku, pārgājienā laikā savācot dabīgos jūras krastā atrodamos materiālus (kokus, zarus, akmentiņus utml.) instalāciju izveidei.
 
 
KPR foto
 
Savukārt 5.jūnijā no iepriekšējā dienā salasītajiem atkritumiem un dabīgajiem materiāliem dalībnieki veidoja instalācijas, kas pēc pasākuma būs apskatāmas Rojas Tūrisma informācijas centrā, Rojas Jūras zvejniecības muzejā un Mērsraga Tūrisma informācijas centrā. Kā arī apmeklēja Rojas ostu, kur tikās ar ostas kapteini Gunāru Reinholdu, kas dalībniekiem sniedza informāciju par obligāto drošības pasākumu ievērošanu, izejot jūrā. Notika arī aizraujoša sesija ar mikroskopiem, analizējot jūrā sastopamo floru un faunu. Noslēgumā dalībnieki strādāja pie informatīvo plakātu sagatavošanas par tēmu “Droša jūra”, izmantojot nometnē iegūtās zināšanas par to, kas tad ir droša jūra, un saņēma balvas dažādās nominācijās – kā aktīvākie jūras dzelmes pazinēji, drosmīgākie jūras dzelmes pazinēji, drošas jūras eksperti un grupu komandu kapteiņi.
 
 
KPR foto

Pilna pasākuma programma ŠEIT>>>

Pasākuma prezentācijas:

Kurzemes plānošanas reģions – Informācija par projektu

Latvijas Hidroekoloģijas institūts - Baltijas jūras ekosistēma un bioloģiskā daudzveidība

VUGD Civilās aizsardzības pārvalde - Informācija par civilās aizsardzības organizāciju valstī

VUGD Civilās aizsardzības pārvalde - Piekrastes teritorijā iespējamie apdraudējumi, sekas, katastrofu pārvaldīšanas organizācija, īstenotie glābšanas pasākumi un negadījumi piekrastē

Krasta apsardzes dienests – Kuģošanas negadījuma risku izvērtējums, iespējamie scenāriji un jūras piesārņojuma seku likvidācijas organizācija


Šis raksts atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

Informāciju sagatavoja:
Kurzemes plānošanas reģiona
Projekta koordinatore
Elza Ozoliņa
Tālrunis: 26043231, elza.ozolina@kurzemesregions.lv

Pasākums organizēts Interreg Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.g. projekta “Drošība piekrastē un jūras teritorijā Latvijā un Igaunijā” ietvaros.