Kontaktinformācija
Adrese: Valguma iela 4a, Rīga, LV-1048
Reģ.Nr. 90002183562
Telefons: 67331492
E-pasts jautājumiem un priekšlikumiem:
pasts@kurzemesregions.lv

Notikumu kalendārs

< Augusts >
P
O
T
C
P
S
Sv
12345
6
„VIDES PIELĀGOŠANA SASKAŅĀ AR UNIVERSĀLO DIZAINU CILVĒKIEM AR REDZES TRAUCĒJUMIEM” UN
“CILVĒKU AR REDZES TRAUCĒJUMIEM LABĀKA IZPRAŠANA, STIPRINOT EMOCIONĀLO INTELIĢENCI”
7
89101112
13
AICINĀM PIEDALĪTIES TIRGUS IZPĒTĒ AEROFOTOGRĀFIJU IEGĀDEI PROJEKTĀ "JAHTU
14
1516171819
20212223242526
2728293031
Industriālais mantojums

 
GADS GANRĪZ NOSLĒDZIES KOPŠ PROJEKTA "INDUSTRIĀLAIS MANTOJUMS" UZSĀKŠANAS
 
Noslēdzot nu jau trešo projekta atskaites periodu, projekta partneri un uzraudzības grupas pārstāvji tikās sanāksmē Vidzemē. Partneri tajā dalījās ar paveikto, kā arī sprieda par turpmāko projekta virzību.

10. un 11.aprīlī gan Latvijas, gan Igaunijas projekta partneri, gan arī uzraudzības grupas locekļi kopīgi atkal satikās, lai dalītos par paveikto un vēl atlikušajiem darbiem, kā arī kopīgi vienotos projekta turpmākajās mārketinga aktivitātēs. Arī šoreiz neiztika bez pieredzes apmaiņas – gan partneru apmeklējumu – Ķoņu dzirnavas un Gulbenes depo, gan arī citiem industriālā mantojuma objektiem – Rūjienas saldējuma ražotne (bij.pienotava), Gulbene-Alūksne bānītis un stacijas tajā līnijā, kā arī viesu nams “Bille” (HES).
 
KPR foto
 
Par idejām, kā industriālo mantojumu pārdot veiksmīgāk, stāstīja Andris Klepers, pētnieks, Vidzemes augstskola.

Visi klātesošie sanāksmē arī sveica jauno partneri – Serves bāka – ar iesaistīšanos projektā. Bākā ir plānots gan informācijas stenda izvietošana, gan arī binokļu un norāžu izvietošana uz skatu platformas.
 
KPR foto
 
Projekta partneru progress: zaļš – paveiktais līdz šim, sarkans – plānotie darbi.
Projekts “Industriālais mantojums” tāpat ir iekļauts kā daļa no Eiropas kultūras mantojuma gada programmas, līdz ar to pierādījis, ka industriālais mantojums ir nozīmīgs arī kultūrvēsturiskā aspektā.
 

Semināra prezentācijas par projektu varat apskatīt šeit:

Projekta 2. un 3. atskaites perioda progress ( Overview of project progress of 2nd and 3rd Reporting period) – Maija Bebre, Kurzemes plānošanas reģions

Projekta mārketinga aktivitātes (Marketing activities) – Sille Roomets, Rietumigaunijas tūrisma asociācija

Projekta publicitāte un komunikācijas aktivitātes (Communication activities)
– Jana Briede, Rīgas plānošanas reģions

Augstākminētā informācija atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

Informāciju sagatavoja:
Maija Bebre
Projekta vadītāja
Kurzemes plānošanas reģions
maija.bebre@kurzemesregions.lv

 
NOTICIS PIRMAIS TEMATISKAIS SEMINĀRS PAR INDUSTRIĀLO MANTOJUMU

 

Š.g. 1.martā, Aizputē, notika tematiskais seminārs par kultūrvēsturisko mantojumu, ko būtu iespējams izmantot tūrismā. Seminārs “Kultūrvēsturiskā mantojuma potenciāls tūrismā” bija projekta “Industriālais mantojums” un Latvijas-Lietuvas pārrobežu programmas projekta “Baltu ceļš” organizēts pasākums, kas pirmo reizi pieskarās padziļināti tēmām par industriālo mantojuma bagātību Kurzemē un ieskatu Eiropas arhitektūrā.

 

 
Prezentācijas par industriālā mantojuma tēmu:
KTA aktualitātes (I.Smuškova)
KPR tūrisma projekti (A.Petkēvica)
Industriālais mantojums – projekta aktivitātes (M.Bebre)
Kas interesē Baltijas valstu tūristus (K.Kovalevskis)
Ieskats Eiropas industriālās arhitektūras vēsturē (I.Karlštrēma)
Industriālais mantojums un šaursliežu dzelzceļi Kurzemē (A.Biedriņš, T.Altbergs)
Stāstu nozīme tūrismā (I.Smuškova)
Kuršu vēstures un industriālā mantojuma piedāvājuma tirgvedības praktiskie apsvērumi (A.Klepers)
 
Augstākminētā informācija atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

Informāciju sagatavoja:
Projekta vadītāja Maija Bebre
maija.bebre@kurzemesregions.lv


 
SEMINĀRS "KULTŪRVĒSTURISKĀ MANTOJUMA POTENCIĀLS TŪRISMĀ"

 


 

Aicinām apmeklēt semināru „Kultūrvēsturiskā mantojuma potenciāls tūrismā”, š.g. 1. martā plkst. 9:30 Aizputes kultūras namā (Atmodas iela 16, Aizputē).
 

Dalību seminārā pieteikt līdz š.g. 26. februārim google reģistrācijas formā
 

Papildu informācija:  maija.bebre@kurezemesregions.lv
 

Pasākuma darba valoda – latviešu.
 

Dalība bez maksas.
 

Semināra programma ŠEIT>>>  
 

Informāciju sagatavoja:
Maija Bebre
Projekta vadītāja
Kurzemes plānošanas reģions
maija.bebre@kurzemesregions.lv

 
PROJEKTA PARTNERI ATKAL SATIKĀS SANĀKSMĒ IGAUNIJĀ
 
Noslēdzot pirmo projekta atskaites periodu, projekta partneri un uzraudzības grupas pārstāvji tikās sanāksmē Sāremā, lai analizētu paveikto un plānotās aktivitātes nākamajā periodā.

4. un 5.oktobrī Latvijas un Igaunijas projekta partneri sanāksmes ietvaros iepazinās ar projekta partnera “Lumanda kaļķu parks” piedāvājumu un projekta ieviešanas procesa virzību. Tāpat visiem dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar Pöide alusdarītavu, kas izvietota industriālā mantojuma telpās – bijušajā spēkstacijas ēkā, Sāremā dzirnavām – restorānu, kur vējdzirnavās izvietotais restorāns darbojas jau vairākus gadu desmitus, kā arī Angla vējdzirnavu piedāvājumu.
 
 
  
                       Poide alusdarītava      (KRP foto)                     Lumanda kaļķu parks     (KRP foto)
                         
Tāpat projekta dalībnieki tika iepazīstināti ar tematiskajiem semināriem:

Industriālā mantojuma vietu pakalpojumu veidošana (Service design on Industrial Heritage objects, Sille Roomets)

Industriālā mantojuma objektu attīstība par tūrisma piedāvājumu (Developing Industrial Heritage object to tourism product, Henri Kuningas).
 
Atšķirībā no iepriekšējās (uzsākšanas) sanāksmes, šajā partneri bija atvērtāki un dalījās ar realizēto, savu pieredzi un paveikto. Sanāksme nostiprināja esošo sadarbības tīklu un ļāva visiem savstarpēji ciešāk nodibināt kontaktus.

5.oktobra sanāksmē tika pārrunāta projekta 1.atskaites perioda progress,  kā arī katrs projekta partneris iepazīstināja ar savu darbu virzību. Visi klātesošie tika iepazīstināti ar realizēto publicitāti un mārketinga aktivitāšu plānu.

Semināra prezentācijas par projektu varat apskatīt šeit:

Projekta 1.atskaites perioda progress (Overview of project progress of 1st Reporting period) – Maija Bebre, Kurzemes plānošanas reģions

Projekta mārketinga aktivitātes (Marketing activities) – Merike Järv, Dienvidigaunijas reģions

Projekta publicitāte un komunikācijas aktivitātes (Communication activities) – Jana Briede, Rīgas plānošanas reģions

Angla vējdzirnavu kalns    (KPR foto)

Augstākminētā informācija atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

Informāciju sagatavoja:
Maija Bebre
Projekta vadītāja
Kurzemes plānošanas reģions
maija.bebre@kurzemesregions.lv

 
PROJEKTS “INDUSTRIĀLAIS MANTOJUMS” KĻŪST PAMANĀMS

Projekts “Industriālais mantojums” ir tuvu pirmā ceturkšņa noslēgumam, un visi projekta partneri ir iesākuši īstenot savas aktivitātes, objektu uzlabošanu un pielāgošanu tūristiem.

Arī Kurzemes plānošanas reģions kopā ar pārējiem projekta reģionālajiem partneriem aktīvi plāno mārketinga aktivitātes, lai izceltu industriālā mantojuma nozīmi, ļautu tūristiem to iepazīt un apskatīt.

Tagad ikviens interesents – gan profesionālis, projekta partneris vai institūcija, gan ceļotājs un industriālā mantojuma entuziasts – var iepazīties ar industriālo mantojumu Latvijā un Igaunijā sociālās vietnes Facebook lapā: https://www.facebook.com/industrialheritagefortourism/ . Ikviens ir aicināts dalīties ar informāciju par industriālo mantojumu, tā aktualitātēm un nozīmi tūrismā, par dažādiem pasākumiem un piedzīvojumiem.

Tāpat Kurzemes plānošanas reģions kopā ar projekta uzraudzībās komitejas dalībniekiem un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju plāno arī popularizēt industriālo mantojumu Eiropas kultūras mantojuma gada 2018 ietvaros. Jau šobrīd aktīvi tiek meklēts risinājums, kā sabiedrību un profesionāļus iesaistīt un sniegt pienesumu industriālajam mantojumam Eiropas kultūras mantojuma gadā, kad visā Eiropā tiks popularizēts kultūras elementi un vietas, tostarp industriālie objekti.

Jebkura iniciatīva un iesaiste industriālā mantojuma saglabāšanā, tā pieejamība tūristiem ir saistoša arī Kurzemes plānošanas reģionam, lai izceltu industriālā mantojumu lomu kultūras vērtību skalā.
 
 
Augstākminētā informācija atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

Informāciju sagatavoja:
Maija Bebre
Projekta vadītāja
Kurzemes plānošanas reģions
maija.bebre@kurzemesregions.lv
 
Vieta jaunam ierakstam.TIEK MEKLĒTA INFORMĀCIJA PAR INDUSTRIĀLĀ MANTOJUMA OBJEKTIEM

KURZEMES REĢIONĀ

 

Lai izstrādātu vienotu Industriālā mantojuma maršrutu Igaunijas – Latvijas pārrobežu projekta “Industriālā mantojuma atdzīvināšana tūrisma attīstībai”, Kurzemes plānošanas reģions meklē informāciju par visiem industriālā mantojuma objektiem reģionā piecās kategorijās: bij.ražotnes, bākas, dzirnavas un hidroelektrostacijas, bij.dzelzceļa līnijas un stacijas, ūdenstorņi.
 

Tādēļ aicinām ikvienu sniegt informāciju par industriālā mantojuma objektu Kurzemes reģionā (objekta nosaukums, objekta stāvoklis (pamests, neizmantots, rekonstruēts, atjaunots utt.), apsaimniekotājs, tūristu pieejamība u.c.
 

Informāciju lūdzam sūtīt līdz 12.jūlijam uz e-pastu maija.bebre@kurzemesregions.lv

 

Izstrādātais maršruts, kurā bez projektā iesaistītajām vietām (Aizputes ūdenstornis, Kuldīgas industriālā mantojuma tornis, Pāces vilnas fabrika, dzelzceļa stacija "Airīte", Ovīšu bāka) tiks iekļauti citi industriālā mantojuma objekti, tiks popularizēts gan internetā, gan drukātā veidā (karte, tēla brošūra, facebook lapa, publikācijas, saziņa ar ERIH u.c.). Tādā veidā Kurzemes plānošanas reģions vēlas pievērst plašāku uzmanību tieši industriālā mantojuma objektiem.


Augstākminētā informācija atspoguļo autora viedokli un Igaunijas - Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

Informāciju sagatavoja:
Maija Bebre
Projekta vadītāja
Kurzemes plānošanas reģions
maija.bebre@kurzemesregions.lv
Tel. 28665571

 
PIRMĀ PROJEKTA "INDUSTRIĀLAIS MANTOJUMS" SANĀKSME IR NOTIKUSI DUNDAGĀ, KURZĒMĒ

Kurzemes plānošanas reģions organizēja un vadīja Igaunijas – Latvijas programmas projekta “Industriālā mantojuma atdzīvināšana tūrisma attīstībai” pirmo uzsākšanas sanāksmi Dundagā.

Kurzemes plānošanas reģions ir uzsācis projekta „Industriālais mantojums” vadību un ieviešanu, kura mērķis ir (at)gūt industriālā mantojuma lomu tūrismā. Kurzemē projektā iesaistītie objekti ir: Pāces vilnas fabrika, Kuldīgas industriālā mantojuma tornis, Aizputes ūdenstornis, Dzelzceļa stacija „Airītes”,  Ovīšu bāka, kas ir 5 no 26 kopā iesaistītajiem tūrisma objektiem.

Lai informētu par projekta aktivitātēm, plānu, savstarpēji apmainītos ar informāciju un uzzinātu par katra partnera vajadzībām un vēlmēm projekta veiksmīgai realizācijai, kā arī vienotos par turpmāko sadarbību, visi partneri tikās Dundagā, LVM Ziemeļkurzemes reģiona klientu centrā.

Pirmās projekta sanāksmes dalībnieki
 
17.maijā, sanāksmē tika pārrunāta projekta kopējā struktūra, virzība, iepazīstināti partneri ar visām plānotajām aktivitātēm, gan katrā objektā atsevišķi, gan kopējām mārketinga aktivitātēm.  Vakara programmā tika iepazīstināti viesi ar Dundagas pili.
 
Savukārt, 18.maijā tika organizēta iepazīšanās tūre uz industriālā mantojuma objektiem. Tūrē tika iekļauti projekta partneru – Pāces vilnas fabrika un Ovīšu bāka – apskate. Pāces vilnas fabrikā Latvijas un Igaunijas projekta partneri tika iepazīstināti ar esošo tūrisma piedāvājumu un plānotajiem darbiem projekta ietvaros: pielāgošana apmeklētāju tūrēm, darbsemināru veidošana, drošības elementu ieviešana. Ovīšu bākā tika iepazīstināti ar tās vēsturi un prezentēta esošā ekspozīcija, kuru projekta ietvaros plānot atjaunot un pielāgot mūsdienu apmeklētāja vajadzībām.
 
        
              Ovīšu Bāka                                                                                                                            Pāces vilnas fabrikā 

Tāpat, lai dalītos pieredzē ar industriālā mantojuma objektu saglabāšanu un pielāgošanu mūsdienām, partneri tika iepazīstināti ar arhitektu biroja „Zaigas Gailes birojs” brīvdienu mājas projektu Kaltenē „Lieldienu sala”, bijušās Kaltenes Eksperimentālā lašveidīgo zivju fabrikas sūkņu stacijas pārbūvi.

 
Brīvdienu mājas projekts Kaltenē „Lieldienu sala”
(bijusī Kaltenes Eksperimentālā lašveidīgo zivju fabrikas sūkņu stacija)

 
Tūres noslēgumā bija iespēja arī iepazīties ar vēl vienu projekta partneri – Rideļu dzirnavām.

 
 
Foto: KPR un A.Biedriņš

Semināra prezentācijas varat apskatīt šeit:

Projekta galvenais saturs un mērķi ( What we have promised in the poject – main content and ambition ) – Aiga Petkēvica, Kurzemes plānošanas reģions

Projekta mārketinga aktivitātes (Marketing activities and network building) – Maija Bebre, Kurzemes plānošanas reģions

Projektu partneri un to plānotā attīstība (Partnership of Project – sites)


Igaunijas industriālās arhitektūras mantojums (Estonian industrial architecture heritage) - A.Kraas, Igaunijas raktuvju muzejs

Kā komunicēt ar apmeklētāju (How to meet expectations of visitors?) – Inga Trumsiņa, Kuldīgas pilsētas gide

Projekta publicitātes nosacījumi (Publicity rules) – Maija Bebre, Kurzemes plānošanas reģions
 
Augstākminētā informācija atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

Informāciju sagatavoja:
Maija Bebre
Projekta vadītāja
Kurzemes plānošanas reģions
maija.bebre@kurzemesregions.lv

Tel. 28665571


26 INDUSTRIĀLĀ MANTOJUMA OBJEKTI IESAISTĀS IGAUNIJAS - LATVIJAS PROGRAMMAS PROJEKTĀ "INDUSTRIĀLAIS MANTOJUMS" 
 
Veicinot industriālās vēstures liecības saglabāšanu, 26 Latvijas un Igaunijas industriālā mantojuma objekti uzsāk projektu „Industriālā mantojuma atdzīvināšana tūrisma attīstībai”.
 
Mūsdienu tehnoloģiju strauja attīstība ir ietekmējusi daudzas vēsturiskās ražotnes un ar tām saistīto infrastruktūru pamešanu. Daudzi Eiropas piemēri apliecina, ka industriālā mantojuma uzņēmumi otro elpu gūst tūrismā, ko novērtē apmeklētāji un eksperti, pat iekļaujot tos UNESCO mantojuma sarakstā. To izvērtējuši ir arī 26 šī projekta pārstāvji, kas izcels mantojuma nozīmi un veicinās industriālā mantojuma objektu atpazīstamību tūristu vidū.
 
Jau 17. un 18.maijā trīsdesmit projektā iesaistītie partneri tiksies vienkopus Dundagā, Latvijā, lai uzsāktu vērienīgā projekta ieviešanu: veicinot izpratni par rūpnieciskā mantojuma vērtību un pilnveidojot tūrisma piedāvājumu reģionos. Projekts ļaus nostiprināt savstarpējo sadarbību starp līdzīgiem iesaistītajiem objektiem Igaunijā un Latvijā un veidot saikni ar Eiropas industriālā mantojuma maršrutiem. Atbilstoši mūsdienu apmeklētāja vajadzībām un vēlmēm tiks attīstītas un uzlabotas ēkas, iekārtas un atraktivitāte – veidojot gan izklaidējošu, gan izzinošu piedāvājumu. Gala rezultātā tiks izstrādāts arī vienots industriālā mantojuma maršruts, popularizējot to gan vietējiem, gan ārvalstu tūristiem.
 
Maršruts „Industriālais mantojums” aptvers piecu dažādu tematisko grupu apskates objektus, tostarp Rideļu dzirnavas, kurām iekārtas ir pilnā darba kārtībā graudu pārstrādei, būs vienas no Latvijas pārstāvjiem dzirnavu un hidroelektrostaciju objektu lokā. Repinas papīrfabrika, Igaunijā vecākais līdz šim strādājošais ražošanas uzņēmums, kas ir vienlaicīgi iekļauts arī Eiropas unikālāko ražošanas arhitektūras paraugu sarakstā, un Totsi kūdras brikešu fabrika Igaunijā ir seno arodu ražotņu pārstāvji. Projektā bāku vidū ir iesaistījusies Ovīšu bāka, kas uzskatāma par vecāko darbojošos navigācijas būvi Latvijā. Vēl maršrutā tiks iekļautas tematiskās grupas: ūdenstorņi un dzelzceļa mantojuma objekti, tostarp Gulbenes - Alūksnes bānītis.
 
   
                 Foto: Raimonds Rāts, Ovīšu bāka (Latvija)                        Pāces vilna fabrika                                            Dzelzceļa stacija „Airītes”
 
                         

                                                                              Kuldīgas industriālā mantojuma tornis                                                                                  Aizputes ūdenstornis

Projekta „Industriālais mantojums” ilgums ir divi gadi. Projekta īstenošana ir uzsākta ar šī gada maiju, Kurzemes, Vidzemes un Rīgas plānošanas reģioniem, tūrisma  objektiem sadarbojoties ar Rietumigaunijas un Dienvidigaunijas tūrisma asociācijām un apskates vietām. Kopējais projektā plānotais ieguldījums ir 1 143 135 EUR, kas tiek finansēti no INTERREG Igaunijas - Latvijas programmaslīdzekļiem, piesaistot arī pašvaldību, pašu objektu un valsts līdzfinansējumu.
 
Augstākminētā informācija atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

Informāciju sagatavoja:
Maija Bebre
Maija.Bebre@kurzemesregions.lv
Tel. 28665571
www.kurzemesregions.lv

 
LATVIJAS UN IGAUNIJAS PARTNERI ATDZĪVINA INDUSTRIĀLĀ MANTOJUMA TŪRISMA VIETAS

Projekts „Industriālā mantojuma atdzīvināšana tūrisma attīstībai” (Revival of Industrial heritage for tourism development) tiek realizēts Interreg Igaunijas - Latvijas pārrobežu sadarbības programmā 2014. - 2020. gadam.

Projekta mērķis ir atdzīvināt industriālo mantojumu tūrisma attīstībai,
1) veicinot izpratni par industriālā mantojuma vērtībām un nozīmi tūrisma piedāvājuma dažādošanai projekta reģionos;
2) izveidojot sadarbības tīklu starp iesaistītajām pusēm tūrisma un industriālā mantojuma sfērā, kā arī veidot sadarbību ar Eiropas Industriālā mantojuma tīkliem;
3) attīstot industriālā mantojuma objektus par pievilcīgām tūrisma vietām, kas atbilst ceļotāju vajadzībām;
4) reklamējot industriālā mantojuma tūrisma vietas ārvalstu un vietējiem ceļotājiem.
 
Projektā
plānotās aktivitātes:
1) Izveidot sadarbību starp industriālā mantojuma īpašniekiem/apsaimniekotājiem un tūrisma attīstības plānotājiem ar mērķi izmantot efektīvāk industriālā mantojuma resursu daudzveidīga tūrisma piedāvājuma izveidei;
2) Pārņemt labo praksi un pieredzi industriālā mantojuma apsaimniekošanā un tūrisma izmantošanā no Starptautiskiem un Eiropas industriālā mantojuma tīkliem, veidojot kontaktus un organizējot pieredzes apmaiņas vizīti un organizējot apmācības tūrisma uzņēmējiem;
3) Pilnveidot industriālā mantojuma objektus atbilstoši ceļotāju interesēm un vajadzībām (atraktīvu programmu un ekskursija izstrāde, radošo darbnīcu izveide, izglītojošu ekspozīciju sagatavošana u.c.). Projektā plānota 26 objektu pilnveide (9 bij. ražotnes, 5 dzirnavas un bij. elektrības ražotnes, 3 ūdenstorņi, 5 objekti, kas saitīti ar seno dzelzceļu, 4 bākas, kopumā 12 objekti Latvijā un 14 objekti Igaunijā)
4) Ieviest mārketinga aktivitātes, lai piesaistītu speciālo un vispārējo interešu vietējos un ārvalstu  ceļotājus – “Stāstu izveide”, Industriālā mantojuma imidža brošūra,  pasākuma “Industriālā mantojuma nedēļas nogale” organizēšana, informējošas tūres ienākošā tūrisma aģentūrām, dalības tūrisma izstādēs un informācijas sagatavošana internetam.
 

 Projekta rezultāti:
1) Veicināta industriālā mantojuma iekļaušana tūrisma apritē, tādā veidā dažādojot tūrisma piedāvājumu projekta reģionos – Kurzemē, Vidzemē, Rīgas reģionā, Dienvid- un Rietumigaunijā;
2) Pārņemta labā prakse no Starptautiskiem un Eiropas sadarbības tīkliem par industriālā mantojuma saglabāšanu un efektīvu izmantošanu tūrismā – 1 pieredzes apmaiņas vizīte, 5 apmācību pasākumi, Praktiska Rokasgrāmata;
3) Uzlaboti un pilnveidoti 26 industriālā mantojuma objekti, padarot tos par pievilcīgiem tūrisma objektiem;
4) Izstrādāti 5 “tematiski un atraktīvi stāsti” (par bij. ražotnēm, ūdensdzirnavām, elektrības stacijām, ūdenstorņiem, bij. dzelzceļa līnijām un dzelzceļa stacijām, bākām), lai pievērstu ceļotāju uzmanību un veicinātu tos iegriezties industriālā mantojuma objektos;
5) Ieviestas mārketinga aktivitātes.
 
Projektā iesaistīti
30 partneri: Kurzemes plānošanas reģions (vadošais partneris), Vidzemes plānošanas reģions, Rietumigaunijas tūrisma asociācija, Dienvidigaunijas tūrisma fonds, Rīgas plānošanas reģions, NVO Alatskivi Dabas centrs (Altaskivi kalte), NVO Altveski (Lahmuse ūdensdzirnavas), Repinas Papīra fabrika, AS Generaator (Leevaku hidroelektrostacija), NVO Hellenurme Ūdensdzirnavu muzejs, SIA „Limbažu TĪNE”, Jaunpils novada dome (Jaunpils ūdensdzirnavas),Ķekavas novada pašvaldība (Baložu kūdras purva dzelzceļš), SIA „Saule Bīriņu pils” (Bīriņu ūdenstornis), SIA „Rideļu dzirnavas”, Ventspils brīvostas pārvalde (Ovīšu bāka), Biedrība „Airītes stacija”, Aizputes novada dome (Aizputes ūdenstornis), Kuldīgas novada pašvaldība (Kuldīgas industriālā mantojuma tornis), SIA „Vilnas fabrika” (Pāces vilnas fabrika), Līgatnes novada dome (Līgatnes papīrfabrikas strādnieku dzīvoklis) , SIA „Ķoņu dzirnavas”, Kocēnu novada dome (Zilākalna ūdenstornis), SIA „Gulbenes-Alūksnes bānītis” (Gulbenes depo), Laane-Nigula administrācija (Risti ūdenstornis), NVO Igaunijas bāku asociācija (Tahkuna un Ristna bākas), SIA „Limex” (Lumanda kaļķakmens parks), Nodibinājums Haapsalu un Laanemaa muzeji (Haapsalu dzelzceļa un sakaru muzejs), NVO Igaunijas Kūdras muzejs (Tootsi kūdras brikešu fabrika), Poide pašvaldība (Kubassare bākas tehniskā ēka).

Projektā iesaistītie
Kurzemes plānošanas reģiona objekti:
- Aizputes ūdenstornis– esošais Aizputes ūdens tornis tapa 1960.gadā. Tornis ūdensapgādes sistēmā nokalpoja gandrīz 50 gadus, un ir unikāls ar to, ka Kurzemes reģionā tas ir vienīgais, interesanta izskata, nesenā industriālā mantojuma objekts. Projekta ietvaros ar Aizputes novada domes līdzfinansējumu un iesaisti taps par tūrisma objektu ar skatu torni. Projektā paredzēta torņa renovācija, interjera koncepta izveide, audio risinājumu izstrāde atmosfēras radīšanai, ekspozīcijas izveide. Tiks iegādāts arī teleskops torņa augšstāvā.
- Ovīšu bāka– vecākā bāka Latvijā, kas joprojām darbojas. Tajā tiks izveidots izstādes ekspozīcijas koncepts, bākas aprīkojuma kolekcijas renovācija, apmeklētāju telpu uzlabošana un 3 interaktīvas ekspozīcijas.
- Airītes dzelzceļa stacija– šobrīd tiek atdzīvināta ēka, kas agrāk Rīgas – Liepājas dzelzceļa līnijā bija rosīga. Plānots stacijā izveidot tūrisma objektu, kurā tiks izveidota interaktīva ekspozīcija, veikta vairāku ekspozīcijas priekšmetu renovācija. Tāpat tiks uzlabotas telpas apmeklētājiem (krāsošana, elektroninstalācija, jumta labošana).
- Kuldīgas industriālā mantojuma tornis– agrākais telegrāfa komunikācijas un pasta tornis līdz šim nav tūrisma objekts, taču tā vēsture ir saistoša. Tādēļ projekta ietvaros tiks veidota koncepta izstrāde ekspocīzijai, IT risinājumi atraktivitātes nodrošināšanai, kā arī rekonstrukcijas darbi.
- Pāces vilnas fabrika– ģimenes uzņēmums, kas ražo vilnu ar aptuveni simts gadus vecām iekārtām. Tās unikalitāte slēpjas arī tajā faktā, ka tiek ražota vilna katra tikai vienā partijas eksemplārā. Lai gan galvenā pamatnodarbe ir vilnas ražošana, tomēr ir iespējams jau tagad tūristiem to apmeklēt. Projekta ietvaros  tiks veidota ražotnes pielāgošana apmeklētāju tūrēm, darbnīcas izveidei iegādāts aprīkojums, kā arī veidota programma un video.

Projekta „Industriālais mantojums” ilgums ir divi gadi (01.05.2017.-30.04.2019.). Kopējais projektā plānotais ieguldījums ir 1 143 135 EUR, no kura  971 665,09 EUR ir INTERREG Igaunijas - Latvijas programmaslīdzekļi un 171 470,31 EUR projekta partneru ieguldījums.

Augstākminētā informācija atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

Projekta mājaslapa:
https://estlat.eu/en/estlat-results/industrial-heritage.html
Projekta vadītāja
Kurzemes plānošanas reģionā:
Maija Bebre,
e-pasts: M
aija.Bebre@kurzemesregions.lv,
tālrunis: 28665571