trīspadsmitās nedēļas uzvarētāji

🎯 13.nedēļā #desouzKurzemi izej kādu jaunās Mežatakas posmu!!!

Šonedēļ akcijā – Mežtakas tēma:

Lai izplānotu iespējami labāko garās distances pārgājienu maršrutu “Mežtakas” trasējumu, Kurzemes plānošanas reģions kopā ar tūrisma ekspertiem organizē apsekojumus. Maršruta apsekojumi sadalīti 14 dienās un plānots, ka vidēji dienā tiks veikti 20 km +/- 5 km. 24. augustā, pulksten 10.00 dosimies ceļā no Aizputes, lai 7. septembrī to noslēgtu Bigauņciemā, kur Mežtaka savienosies ar citu garo distanču pārgājienu maršrutu – Jūrtaku.

Mežtakas apsekojumiem aicinām pievienoties ikvienu pārgājienu entuziastu. Viss, kas nepieciešams – labs garastāvoklis un pārgājienam vajadzīgās lietas. Informējam, ka apsekojumi nav gidētas ekskursijas, bet drīzāk līdzinās ekspedīcijām, tādēļ dalībniekiem ir pašjāorganizējas un jāizdomā, kā nokļūt līdz starta punktiem un prom no katras dienas finiša punktiem, kur nakšņot un kā izmantot citus pakalpojumus.

Pirms gājiena (vēlākais dienu iepriekš) potenciālajiem dalībniekiem ir jāpiereģistrējas attiecīgajam posmam – https://forms.gle/Ft74xjs9SvfAEKjx7

Atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem un padomus dalībniekiem iespējams lasīt: https://www.celotajs.lv/g/www/news/2020/Meztaka_kas_jazina_gajejiem_LV.pdf

Savukārt par katra posma starta vietām informāciju var atrast Mežtakas lapā Facebook: www.facebook.com/meztaka,  sadaļā pasākumi.

Kas šonedēļ jādara?

  • Dodies uz Kurzemi🙂
  • Dalies ar savu foto un iespaidiem  savā FB vai Instagram profilā,
  • Tago #desouzKurzemi un 13.nedēļas tēmturi #MežtakaKurzemē

‼Nākamās nedēļas sākumā izraudzīsimies kādu laimīgo, kurš saņems balvā aktīvās atpūtas inventāru!

Mežtaka Kurzemē jūs gaida!
Noderīga informācija 

Mežtaka ir Eiropas garās distances pārgājienu maršruts, kas līdz šim tika attīstīts no Tallinas līdz Rīgai. Taču jauna projekta – “Mežtakas izveide Latvijā un Lietuvā un Jūrtakas pagarināšana Lietuvā” ietvaros Kurzemes plānošanas reģions kopā ar partneriem no Latvijas un Lietuvas šo pārgājienu maršrutu  pagarinās arī pārējā Latvijā, šķērsojot visu Kurzemi, un Kalētu pagastā, šķērsojot robežupi Apši, tas turpināsies arī Lietuvā. Savukārt, izvijoties cauri Lietuvas teritorijā, Mežtaka pie robežas ar Poliju savienosies ar Eiropas kājāmgājēju maršrutu – E11.

Mežtakas apsekojumi ir publiski apmeklējami un interesenti var tajos piedalīties, ievērojot visus noteiktos pulcēšanās ierobežojumus, kuri katram pašam ir jāiepazīst un jāseko līdzi aktuālajai informācijai tieši pirms brauciena.

Kurzemes apsekojumu uzsāksim 17.augustā no Lietuvas/Latvijas robežas un noslēgsim 7. septembrī Bigauņciemā, kur Mežtaka pievienosies Jūrtakai.

!!! Atgādinām, ka apsekojumi nav gidētas ekskursijas, bet gan ekspedīcijas un darbs tajos, tādēļ dalībniekiem ir pašjāorganizējas un jāizdomā, – kā nokļūt līdz starta punktiem un prom no katras dienas finiša punktiem, kur nakšņot un kā izmantot citus pakalpojumus.

saite uz plašāku informāciju par mežtakas apsekojumiem