Sestdien, 15. oktobrī, Valsts valodas dienā plkst. 12.20 vienlaikus Latvijā un visā pasaulē norisināsies Pasaules diktāts latviešu valodā. Šogad tas norisināsies jau 8.reizi. Tekstu īpaši šim nolūkam ir radījis latviešu rakstnieks un žurnālists Osvalds Zebris, Rīgā Gaismas pilī to diktēs aktieris un režisors Gerds Lapoška.

Nodibinājums “Pasaules valoda”, kam ir sabiedriskā labuma organizācijas statuss, piedāvā iespēju ikvienam interesentam katru gadu rudenī piedalīties Pasaules diktātā latviešu valodā un rakstīt kāda mūsdienu latviešu autora īpaši šim notikumam radītu tekstu, ko diktē slavens latviešu aktieris.

Diktāta rakstīšana ir brīvprātīgs bezmaksas pasākums, kas reizi gadā vienlaikus norisinās klātienē vairākās Latvijas pilsētās un tiešsaistē visā pasaulē.

Šīs iniciatīvas mērķi ir attīstīt latviešu valodas rakstītprasmi un interesi par to, audzināt cieņu pret dzimto valodu jau no bērnības, veidot ciešāku saikni ar ārzemēs dzīvojošiem latviešiem, saliedēt sabiedrību, kā arī rosināt cittautiešus labāk apgūt latviešu valodu.

Lai rakstītu diktātu klātienē, iepriekš ir japiereģistrējas vietnē www.raksti.org, kur varēs izvēlēties vienu no 14 klātienes rakstīšanas vietām vienpadsmit Latvijas pilsētās. Klātienes vietu skaits ir ierobežots, tāpēc arī šogad diktāts tiks translēts tiešajā ēterā Latvijas Radio 1 raidījumā Kultūras Rondo un Latvijas Televīzijā – interesenti varēs pierakstīt diktātu, klausoties radio vai skatoties televīziju. Interesenti varēs rakstīt diktātu tiešsaistē ne tikvien vietnē raksti.org, bet arī Latvijas sabiedrisko mediju portālā https://www.lsm.lv/.

Vēl ir laiks atkārtot skolā apgūto un atcerēties mūsu latviešu valodas gramatikas likumus, lai visi kopā 15.oktobrī tiktos un piedalītos VIII Pasaules latviešu valodas diktātā!

Veiksmi!

Informāciju sagatavoja Agnese Lāce, Kurzemes plānošnas reģiona pieaugušo izglītības koordinatore, balstoties uz rakstiem Lsm.lv un raksti.org.lv