Aicinām pārgājienu organizatorus uz diskusiju par Jūrtakas tālāku attīstību, kas notiks 20.novembrī Kalnciema ielas kvartāla “Vīna veikala” zālē.

2017.gadā Kurzemes plānošanas reģions kopā ar Lauku Ceļotāju, Vidzemes tūrisma asociāciju un partneriem Igaunijā, uzsākām kājāmgājēju maršruta gar jūras piekrasti izveidi.

Pēc 2,5 gadiem esam priecīgi, ka Jūrtakas vārds ir pamanīts, maršrutā dodas pieredzējuši gājēji un tādi, kas piedzīvojumā dabā dodas pirmo reizi. Jūrtaka (Baltic Coastal Hiking route) pamazām iekļūst arī ārvalstu kājāmgājēju tūristu redzeslokā.

Mēs saprotam, ka Jūrtakas maršruta izveide ir bijis tikai mazākais no izaicinājumiem, ko esam uzņēmušies – mēs patiesi gribam, lai Jūrtakas maršruts arī pēc projekta beigām dzīvo un galvenais – attīstās tālāk, tāpēc mums ir svarīgs Jūsu viedoklis un idejas.

Tā kā Jūs organizējiet dažādus pārgājienus Latvijā, t.sk. arī gar jūru, kā arī visticamāk esiet paši aizrautīgi staigātāji, kas izstaigājuši populārus un mazāk zināmus maršrutus arī citviet pasaulē,  tad vēlāmies uzaicināt Jūs uz diskusiju par Jūrtaku ar mērķi apmainīties ar jūsu pieredzi un idejām –  ko varam darīt labāk, vairāk, savādāk, lai pašreiz vienīgais garās distances kājāmgājēju maršruts Latvijā un Igaunijā kļūtu vēl labāks.

Pasākuma dienaskārtība

14.30 Reģistrācija un kafija

15.00 Diskusija

Sarunas tēmas:

  • Informācija par maršrutu online. www.jurtaka.lv, FB un Instagram ir galvenie kanāli, kurā tiek publicēta informācija par maršrutu. Kāda informācija pietrūkst un kur to publicēt?
  • Infrastruktūra. Jūrtakas pašreizējais “minimums” ir marķējums vietās, kur maršruts atvirzās no jūras un/vai iet caur ciemiem/pilsētām. Lielās norādes zīmes kāpās pie lielākajām apdzīvotajām vietām. Informācijas stendi ar maršrutu, apskates vietām, pakalpojumiem.
  • Pakalpojumi. Kā piekrastes tūrisma uzņēmēji var dažādot savus piedāvājumu. Kas ir tie pakalpojumi, kas šobrīd pietrūkst?
  • Citas idejas un priekšlikumi.

Diskusijā aicināsim pievienoties arī piekrastes tūrisma un attīstības plānotājus, kas idejas un priekšlikumus var tālāk jau realizēt dzīvē.

Pieteikšanās elektroniski  – https://forms.gle/RQjL9yvnBUCNUq5X7

Neskaidrību gadījumā e-pasts saziņai: aija.neilande@gmail.com,  tālrunis 28650278 (Aiga)

Projekts “Pārgājienu maršruts gar Baltijas jūras piekrasti Latvijā un Igaunijā” tiek īstenots Igaunijas – Latvijas Programmas ietvaros. Projekta mērķis ir izveidot pārgājienu maršrutu gar Baltijas jūru no Latvijas dienvidrietumu robežas līdz Tallinai Igaunijā.

Papildus informācija:
Kurzemes plānošanas reģions:
Aija Neilande, T.: 26147139
aija.neilande@kurzemesregions.lv
www.jurtaka.lv

Preses ziņa atspoguļo autora viedokli un Igaunijas – Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.