Starptautiskais forums Izglītība nākotnei tiesraide

Rīt,  2022. gada 3. jūnijā, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) un Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar akadēmisko partneri –  Riga Business School kā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) struktūrvienību – aicina ikvienu interesentu tiešsaistē foruma interneta vietnē www.futures2050.lv piedalīties augsta līmeņa starptautiskajā forumā “Izglītība nākotnei: no vīzijas uz pārmaiņām”, lai kopīgi veidotu vīziju nākotnes izglītībai.

Sekot tiešraidei varēs arī Delfi.lv un LSM.lv portālos, kā arī VIAA un IZM Facebook lapās. Pasākums notiks angļu valodā, nodrošinot tulkojumu valsts valodā. Piekļūstamībai foruma tiešraidēm būs nodrošināta transkripcija jeb reāllaika subtitri.

Starptautiskais forums “Izglītība nākotnei: no vīzijas uz pārmaiņām” ir unikāls ar to, ka tajā uzstāsies pasaulē atzīti futurologi un pētnieki, savukārt refleksijās piedalīsies viedokļu līderi un Latvijas izglītības jomas pārstāvji, lai veidotu izpratni par to, kādas globālās tehnoloģiskās un sociālās pārmaiņas jāņem vērā, veidojot vīziju nākotnes izglītībai. Forumu atklās izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece.

“Latvijas izglītībai ir nepieciešama iedvesma un drosme! Daudzos aspektos mūsu izglītība ir spēcīga un konkurētspējīga, taču pagaidām vēl neesam iemācījušies izcelt pozitīvo un lepoties ar sevi. Ļaujoties vīzijai par nākotni, mums jāatceras arī par jau paveikto, atmetot kautrīgumu. Mēs drīkstam runāt par labām lietām un saviem sasniegumiem! Mēs drīkstam sapņot un radīt savus labos piemērus, kam sekos citi, ne tikai sekot citu piemēram,” uzsver izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece.

“Šim forumam ir īpašs mērķis – iesakņot izglītības jomā vizionēšanas kultūru, nodrošinot struktūru, kas sniedz iespēju aplūkot lielu globālu izmaiņu ietekmi uz cilvēkiem un zināšanu radīšanu kā šo izmaiņu daļu. Kā mazai valstij mums ir ļoti ierobežoti cilvēku resursi, un globālo vērtību ķēdes dinamika padara jutīgus gan mūsu izglītības, gan nodarbinātības procesus. Mūsu valstij cilvēks ir svarīgs visās izpausmes jomās, tāpēc jo izaicinošāk ir domāt par cilvēku profesionālajām izredzēm, sociālo vietu un lomu 2050. gada perspektīvā jau šodien,” atzīst Dita Traidās, foruma organizatoru pārstāve, Valsts izglītības attīstības aģentūras vadītāja.

Forumu organizē IZM un VIAA, un foruma akadēmiskais partneris ir Riga Business School kā RTU struktūrvienība. Piekļūstamību nodrošina SIA “Tilde”. Plašāka informācija par starptautisko forumu “Izglītība nākotnei: no vīzijas uz pārmaiņām” pieejama foruma interneta vietnē www.futures2050.lv.