Šī gada 30. jūlijā Aizputē, A/S «Kurzemes atslēga» klubā “KURZEME”, kā arī rūpnīcā un tās teritorijā notiks laikmetīgās dejas programma “Horos”, ar kuru tiks noslēgta divu nedēļu gara profesionāla rezidences programma horeogrāfiem, laikmetīgās dejas un performances māksliniekiem.

“Horos” ir dejas kompānijas “Tuvumi” iniciēta ilgtermiņa dejas apmaiņas programma, kuras mērķis ir veidot rezidences, organizēt viesizrādes un veicināt dažādas starpnozaru radošās sadarbības. Šogad programmu ir uzņēmusi Aizputes pilsēta, kur no 17. līdz 29. jūlijam notiks starptautiska laikmetīgās dejas mākslinieku rezidence, ar iespēju dalībniekiem strādāt pie esošo darbu attīstīšanas vai jaundarbu veidošanas. Rezidencē piedalās horeogrāfe Gundega Rēdere, Islandē dzīvojošais mākslinieks Klāvs Liepiņš, performances māksliniece un dramaturģe Sandija Santa, mākslinieku duets IevaKrish (Latvija/Lietuva) un zviedru horeogrāfs un dejotājs Ēriks Eriksons.

Rezidences noslēgumā, 30. jūlijā, Aizputē, A/S “Kurzemes atslēga” klubā, teritorijā un industriālās telpās notiks laikmetīgās dejas programma, kurā dienas garumā tiks piedāvātas vairākas jau atzinību ieguvušas dejas izrādes. Programmā ir iekļauta mākslinieku Krišjāņa Santa un Ērika Eriksona “Homo Novus” festivālam veidotā izrāde “Vērpete”, kas ir ieguvusi “Spēlmaņu nakts” balvu kā gada sasniegums laikmetīgajā dejā un projekta “Jauno maiņa” ietvaros veidotā Gundegas Rēderes izrāde “Viens” (Ģertrūdes ielas teātris). “Horos” ietvaros tiks pabeigta un pirmizrādi piedzīvos Klāva Liepiņa izrāde “Grosombols”. Programmu papildinās Sandijas Santas performance “Aka”, kā arī Ērika Eriksona un Gundegas Rēderes rezidences laikā veidoto jaundarbu skices.

Programma norisināsies divās daļās no plkst. 14.00 līdz 20.30 ar pārtraukumu no 16.00 līdz 18.00. Pasākuma ērtu apmeklējumu no Rīgas nodrošina interneta žurnāla “Satori” draugu reiss. Draugu reisa biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs. Piedāvājums ietver abu programmas daļu apmeklējumu un kopīgu autobusa braucienu no Rīgas uz Aizputi un atpakaļ, kura laikā par gaidāmo programmu pastāstīs “Horos” organizētāji. Izbraukšana paredzēta plkst. 10:30 no Aspazijas bulvāra 3 (blakus Latvijas Nacionālajai Operai), atgriešanās – ap 23:30. Tālrunis uzziņām: +371 22320691 (Aleksejs)

Rezidenču programma “Horos” veidota sadarbībā ar biedrību “Serde”, A/S “Kurzemes atslēga”, Aizputes kultūras namu un “Lapka Hemp”. Programma tapusi ar  Valsts Kultūrkapitāla fonda, Kurzemes plānošanas reģiona, Latvijas valsts mežu un Zviedrijas-Latvijas sadarbības fonda atbalstu.

ℹ️ Pasākums tapis  sadarbībā ar Kurzemes plānošanas reģionu  #Kurzemeskultūrasprogramma2022 ietvaros, ko atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un A/S Latvijas valsts meži. Vairāk par Kurzemes kultūras programmu:  https://www.kurzemesregions.lv/kultura/

—————————————————————————————————————————–

Saziņai: Anna Ulberte, anna@tuvumi.com, 28807325;

Aleksejs Beļeckis, divimelnisuni@gmail.com, +371 22320691