Šī gada 5. novembrī plkst. 12.00 Ārlietu ministrija sadarbībā ar Latvijas Universitātes Diasporas un migrācijas pētījumu centru tiešsaistē prezentēs jaunāko diasporas pētījumu “Attālinātais darbs kā cilvēkkapitāla piesaistes iespēja Latvijas attīstībai”.

Pasākuma dalībniekus uzrunās Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Dr. Zanda Kalniņa-Lukaševica, pētījumu prezentēs Latvijas Universitātes Diasporas un migrācijas pētījumu centra direktore Dr.soc. Inta Mieriņa. Pētījuma autors un biedrības “Ar pasaules pieredzi Latvijā” priekšsēdētāja vietnieks Miks Muižarājs iepazīstinās ar attālinātā darba sniegtajām iespējām piesaistīt darba tirgū diasporas profesionāļus. Savukārt Nodarbinātības valsts aģentūras direktore Evita Simsone runās par cilvēkkapitāla piesaisti attālinātajā darbā Latvijā. Uzņēmuma “TestDevLab” personāla speciāliste Rita Jevdokimova stāstīs par aktualitātēm digitālajā darba vidē. Pēc pētījuma prezentācijas būs iespēja uzdot jautājumus.

Covid-19 pandēmija ir veicinājusi pāreju uz attālināto darbu. Arī pēc pandēmijas daļa uzņēmumu turpinās strādāt attālinātā režīmā, mazināsies cilvēku skaits, kuri pilnu laiku strādā noteiktā darba vietā vai valstī. Šīs izmaiņas ir pavērušas iespējas piesaistīt darba tirgum ievērojamu skaitu ārvalstu kvalificētā darba spēka, kā arī atturēt Latvijas iedzīvotājus pamest valsti labāka darba meklējumos. Turpinoties darba tirgus transformācijai, rodas iespējas Latvijas darba tirgū daudz plašāk iesaistīt diasporu, kā arī veicināt remigrāciju.

Apzinoties straujās darba tirgus transformācijas norises, šī gada martā Diasporas Konsultatīvajā Padomē (DKP) tika pieņemta rezolūcija, kas izvirzīja mērķi – apvienot pilsoniskos un valstiskos pūliņus, lai radītu inovatīvu modeli attālinātā darba regulēšanai, kas būtu salāgots ar starptautisko, Eiropas un nacionālo nodokļu likumdošanu. Vienlaikus DKP ietvaros tika izveidota darba grupa, kuras darbā tika iesaistīti pētnieki, uzņēmēji, jomas eksperti, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, kā arī Latvijas darba devēju konfederācijas pārstāvji.

Tiešraides pasākumam būs iespējams sekot līdzi:

1) Ārlietu ministrijas mājaslapā;

2) Ārlietu ministrijas Facebook kontā (ar iespēju rakstiski uzdot jautājumus);

Mediju ievērībai!

Plkst. 12.00 tiešsaistes prezentācija (platformā Webex, pieslēgšanās līdz plkst. 11.45).  

Latvijas valsts iestādēs akreditēto mediju pārstāvju dalību lūdzam pieteikt līdz 5. novembra plkst. 10.00, sūtot e-pastu Ārlietu ministrijai: media@mfa.gov.lv

Informāicja pārpublicēta no Ārlietu ministrijas mājas lapas: https://www.mfa.gov.lv/lv/jaunums/arlietu-ministrija-aicina-uz-jaunako-diasporas-petijumu-prezentaciju-0