7. jūlijā plkst. 17:00 aicinām interesentus piedalīties Latvijas Universitāte Diasporas un migrācijas pētījumu centra direktores un Filozofijas un socioloģijas institūta vadošās pētnieces INTAS MIERIŅAS seminārā “Integrācijas jēdziens un būtība jauno mobilitātes formu kontekstā”.

Semināram reģistrēties iespējams šeit – https://forms.gle/ZBx2ghKqcHec4XXs9 

Koncentrējoties uz Austrumeiropas migrantiem raksturīgajām jaunajām mobilitātes formām – transnacionālo un likvīdo migrāciju – un izmantojot gan kvantitatīvās aptaujas, gan padziļināto interviju datus, šajā prezentācijā autore piedāvā jaunu skatījumu uz integrāciju, ņemot vērā to, kā integrāciju pieredz un interpretē paši migranti. Autore demonstrē, ka gan pētniekiem, gan politikas veidotājiem nepieciešams mainīt līdz šim ierasto pieeju migrantu integrācijas mērīšanai un novērtēšanai, un jāmaina domāšanu par integrācijas jēdzienu un būtību kopumā, lai tās izpratne labāk atbilstu šīm arvien augošajām mobilo pilsoņu kategorijām.

Semināru formāts plānots sekojoši: 45 minūtes gara lekcija, pēc kuras ir 15 minūtes jautājumiem un atbildēm savstarpējai domu un ideju apmaiņai.
LU Diasporas un migrācijas pētījumu centrs dibināts 2014. gadā, pateicoties diasporas pārstāvju aktīvai ierosmei un Ārlietu ministrijas finansiālam atbalstam.

Interesentus, kuri vēlas pieteikties LU DPMC jaunumiem vai piedalīties ar lekciju šajā semināru ciklā, lūdzu rakstīt uz e-pastu diaspora@lu.lv.
Laipni aicināti visi interesenti!

Informācija pārpublicēta no LU Diasporas un migrācijas pētījumu centra lapas Facebook: https://www.facebook.com/events/956920671769773/