Noslēgušās mācības Kurzemes jauniešiem ”No idejas līdz produktam globālā tirgū” jeb «atrodi savu aizraušanos», kas norisinājās Kurzemes plānošanas reģiona īstenotā projekta ”Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Kurzemes plānošanas reģionā” ietvaros.

Divu nedēļu tiešsaistes mācībās piedalījās 70 jaunieši no Liepājas, Saldus, Kuldīgas, Skrundas, Aizputes, Rucavas, Kandavas, Tukuma, Grobiņas un citām Kurzemes vietām. Jaunieši no jūnija sākuma līdz pat Jāņiem pieredzējušu lektoru pavadībā apguva metodes par sava nākotnes darba vai uzņēmējdarbības jomas definēšanu un  ideju izstrādi.

Noslēguma aptaujā jaunieši dalījās ar atziņām par mācību rezultātiem, kuru vidū bija, piemēram:

            ”Jūtos it kā pakāpusies nākamajā līmenī, jo iepriekš jutos iestrēgusi, veicot vienus un tos pašus ieradumus. Ir iegūti jauni kontakti starp dalībniekiem, kā arī informācija par to, kā reāli uzsākt savu biznesu no LIAA pārstāves vebināra. Sajutu sevī progresu, atgriežamies dzīvesprieku un enerģiju, kas mudina turpināt iesākto”;

            ”Jau pirms mācībām man bija visnotaļ skaidra ideja uzņēmējdarbībai, un mācības bija lielisks rīks kā precizēt darbus, ko veikšu absolūtā flowā un kur nāksies piepūlēties”;

            ”Sapratu, ka man nevajag ieciklēties uz ideju kas man jau bija pirms tam, un es varu meklēt un atrast alternatīvas, kas man patiks vēl labāk”;

Daļa no dalībniekiem pievienojās arī divām klātienes mācību dienām Liepājā, kurā uzreiz praksē apguva prasmes, kas nepieciešamas jebkurā darbā vai uzņēmējdarbības jomā, savukārt pārējie kursu apguva tikai onlainā.

Lūk, arī dažas jauniešu video atziņas  par ieguvumiem no mācību kursa:

Pasākums tiek organizēts projekta Nr. LV-LOCALDEV-0004 “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Kurzemes plānošanas reģionā” ietvaros. Projektu līdzfinansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ grantus programmā “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība”.

Kontaktinformācija:

Viktorija Reine
Kurzemes plānošanas reģions
E-pasts: viktorija.reine@kurzemesregions.lv

Vairāk informācijas par projektu: 

Plašāka informācija par projektu Nr. LV-LOCALDEV-0004 “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Kurzemes plānošanas reģionā” (”Entrepreneurship in Kurzeme”) un atbalsta iespējām uzņēmumiem pieejama Kurzemes plānošanas reģiona mājas lapā un https://eeagrants.lv.