Šī gada 16.maijā plkst. 20.00 ikviens, kurš plāno atgriešanos vai apsver iespēju atgriezties Kurzemē, aicināts uz tiešsaistes tikšanos “Nākamā pietura – Kurzeme.

Tikšanās laikā interesentiem būs iespēja iepazīties ar remigrantu atgriešanās videotāstiem no Kuldīgas, no Skrundas, no Ventspils un no Liepājas. Pasākuma laikā būs arī iespēja uzzināt par dzīvi dažādās Kurzemes pašvaldībās, satikt Kurzemes plānošanas reģiona remigrācijas koordinatori un uzdot sev interesējošos jautājumus par atgriešanās iespējām Kurzemē.

Pasākums “Nākamā pietura – Kurzeme” notiks tiešsaistē:

Par remigrācijas projektu:

2018.gada maijā tika izveidots remigrācijas koordinatoru tīkls, lai sniegtu informatīvu atbalstu tiem, kuri vēlas, vai arī ir apsvēruši domu par atgriešanos dzimtenē. Kopš tā laika līdz 2021.gada martam ar Kurzemes remigrācijas koordinatori sazinājušies 1590 cilvēki, kuriem sagatavoti 1610 personalizēti piedāvājumi. Atgriezušies Kurzemē kopā 671 cilvēks. Savukārt potenciāli varētu atgriezties 574 cilvēki. Visvairāk uz dzīvi Kurzemē cilvēki atgriezušies Liepājā, Ventspilī, Kuldīgā, Saldū un Talsos.

Informācija par remigrācijas koordinatoru darbu atrodama vietnē www.paps.lv. Tur arī iespējams aizpildīt tiešsaistes anketu un sazināties ar remigrācijas koordinatoriem.

Papildus informācijai:
Agnese Berģe
Remigrācijas koordinators
E-pasts: koordinators@kurzemesregions.lv
Kurzemes plānošanas reģions
https://www.kurzemesregions.lv/remigracija/