Publikāciju sērijā “Kurzeme – vieta, kur atgriezties” turpinām stāstīt par uzņēmīgiem cilvēkiem, kuri atgriezušies Kurzemē pēc ārvalstīs pavadītiem gadiem. Septītajā publikācijā iepazīstinām ar Madaru, Aināru un Santu, kuri uzņēmējdarbību uzsākuši Liepājā, Talsos un Kuldīgā. 

Madara un MAAN Designs Pēc 4 gadiem pavadītiem ārzemēs, atgriezusies Liepājā.

 • Madara studēja Dānijā, pēc tam divus gadus strādāja gan Nīderlandē, gan Lielbirtānijā. 
 • Atgriežoties Latvijā, divus gadus Madara strādāja reklāmas un kultūras jomā. Saprotot, ka negūst no šī darba gandarījumu, Madara uzsāka savu biznesu. 
 • Madara ir grafikas dizainere un kaligrāfe, tāpēc izveidojusi zīmolu MAAN Designs, piedāvājot un vadot modernās kaligrāfijas nodarbības iesācējiem Liepājā, Kuldīgā un Ventspilī gan pieaugušajiem, gan bērniem. Madara arī pati pēc pasūtījuma raksta ielūgumus, galda kartes un dažādus lielformāta tekstus uz dažādām virsmām. 
 • Apskatīt un uzzināt vairāk par MAAN Designs iespējams piezvanot uz tālruņa numuru 29670630, un Facebook lapā @MAANdesignsLatvia un Instagram @maan_designs vai rakstot uz e-pastu info.maandesigns@gmail.com

Ainārs un fotogrāfēšana Pēc 6 pavadītiem gadiem Lielbritānijā Ainārs kopā ar ģimeni, atgriezies Talsos.

 • Atgriežoties Latvijā kopā ar sievu un abiem bērniem, Ainārs pievērsās savai sirdslietai – fotografēšanai, ko arī īsteno kā savu biznesu. Tieši kāzu un portretu fotografēšana ir Aināra specializācija. 
 • “Būt kopā ar laimīgajiem pāriem vienā no viņu lieliskākajām dienām ir labākais, kas var būt,” stāsta Ainārs. Viņš jūtas priviliģēts, ka var darīt to, ko viņš dara un dzīvot tur, kur jūtas kā mājās. 
 • Vairāk informācijas par Aināra Mazjāņa foto pakalpojumiem var atrast Facebook lapā @mazjanis un Instagram @ainars_mazjanis, apskatīt mājas lapā www.mazjanis.com, zvanot pa mob. tālr. 22137440 vai rakstot uz e-pastu hello@mazjanis.com 

Santa un SK Flower & Mood Design pēc 8 pavadītiem gadiem Itālijā, atgriezusies dzimtajā Kuldīgā.

 • Ziedi vienmēr bijuši Santas kaislība. Svešumā Santa strādāja pie vietējā ziedu dizainera un sapņoja, ka savu talantu noteikti liks lietā arī dzimtenē. 
 • Atgriežoties Latvijā, Santa izveidoja savu mazo uzņēmumu SK Flower & Mood Design, piedavājot dekorēšanas pakalpojumus un padarot skaistus ikkatrus svētkus – kāzas vai dzimšanas diena, kooperatīvais pasākums vai vienkārši kopābūšanas mirkļi.
 • Santa pati veido dažādas ziedu instalācijas, dizaina pušķus un ar katru pasūtījumu strādā individuāli un personalizēti. SK Flower & Mood Design ir Santas lolojums, kas atspoguļo viņas pašas romantisko būtību. 
 • Apskatīt Santas darbus var Instagram @skflowermood un vairāk informācijas pa mob. tālr. 26990340 vai rakstot uz e-pastu skflowerdesign@gmail.com 

Papildus informācijai:

Agnese Berģe
Remigrācijas koordinators
E-pasts: koordinators@kurzemesregions.lv
Kurzemes plānošanas reģions
https://www.kurzemesregions.lv/remigracija/