Publikāciju sērijā “Kurzeme – vieta, kur atgriezties” turpinām stāstīt par uzņēmīgiem cilvēkiem, kuri atgriezušies Kurzemē pēc ārvalstīs pavadītiem gadiem. Jau sestajā publikācijā iepazīstinām ar Klāvu, Ievu un Aivaru, kuri savu uzņēmējdarbību uzsākuši Kuldīgā un Liepājā. Kafijas grauzdēšana, īpaša virsmu pārklāšana ar smilšu strūklu, kā arī mākslas studija ir šo aizrautīgo kurzemnieku ikdienas nodarbošanās.

Klāvs Šlakorcins pēc 12 gadiem pavadītiem ārzemēs, atgriezies Kuldīgā.

  • Par kafijas grauzdēšanu Klāvs domājis jau sen, taču tikai atgriežoties Latvijā radījis savu uzņēmumu Capulus Terra. Kafijas grauzdētavā tiek grauzdēta dažādas izcelsmes valsts kafijas pupiņas, kuras ir rūpīgi audzētas, novāktas un apstrādātas.
  • Arī grauzdēšanas procesā ir dažādas nianses, kas ir svarīgas, lai kafija sniegtu labāko kas atrodams gan garšā, gan aromātā. Specializētās kafijas grauzdētavas vēlas izcelt katras kafijas šķirni, valsts unikalitāti un arī Capulus Terra to dara, lai parādītu cik kafija varbūt dažāda un interesanta. Capulus Terra ne tikai grauzdē lielisku kafiju, bet piedāvā to baudīt arī mājīgā kafejnīcā,  kur uz vietas var iegādāties arī grauzdētās kafijas produktus.
  • Apskatīt un uzzināt vairāk par Capulus Terra iespējams piezvanot uz tālruņa numuru 28826604, mājaslapā www.curoniacoffee.com un Facebook lapā @curoniacoffee vai rakstot uz e-pastu curonia2019@inbox.lv

Ieva Vītola-Lindkvista vairākus gadus dzīvojusi Dānijā un kopā ar vīru atgriezusies Kuldīgā.

  • Ieva ir profesionāla māksliniece un mākslas pedagoģe ar lielu pieredzi pedagoģiskajā un organizatoriskajā darbā, strādājusi mākslas un izglītības jomās dažādās valstiskās un nevalstiskās organizācijās, kā arī kopā ar vīru mākslinieku Oli Lindkvistu veidojuši savus projektus – seminārus, kursus un radošās darbnīcas.
  • Strādājot kopā ar vīru, abi nonāca pie pārliecības, ka vēlas veidot savu studiju. 2017. gadā tika izveidota Mākslas un radošuma telpa M22 Kuldīgā. Mākslas studijā Ieva kopā ar vīru izmanto savu uzkrāto pieredzi un nodod savas zināšanas tālāk, vadot kursus, seminārus un piedāvājot radošās darbnīcas ne tikai vietējiem un Latvijas iedzīvotajiem, bet arī ārzemju viesiem.
  • Vairāk informācijas mājas lapā www.m22artspace.com un Facebook lapā @M22makslasstudija, saziņai – mob. tālr. 29320495 un e-pasts studija.malu22@gmail.com.

Pēc 8 pavadītiem gadiem ārzemēs Aivars Gūtmanis atgriezies Liepājā.

  • Atgriežoties Latvijā 2017. gada sākumā nodibinājis uzņēmumu Latspray, kurš nodarbojas ar smilšu strūklas pakalpojumiem metāla apstrādei un pārklāšanai.
  • Savukārt 2018.gadā kopā ar līdzīpašnieku tika nodibināts pulverkrāsošanas uzņēmums GF Powdercoating, kurā tiek piedāvāti tādi pakalpojumi kā pulverkrāsošana, metāla virsmas apstrāde un pārklāšana, smilšu strūklas, strūklakas, strūklošana. Šāda biznesa ideja radusies strādājot Skandināvijā metālapstrādes uzņēmumā, kas devis iedrošinājumu ko līdzīgu īstenot Latvijā.
  • Vairāk informācijas par Latspray var atrast Facebook lapā @latspray un zvanot pa tālruni 27142567. Savukārt par GF Powdercoating vairāk var uzzināt mājas lapā www.gfpowdercoating.lv, zvanot pa mob. tālr. 26084265 vai rakstot gf-powdercoating@inbox.lv

Papildus informācijai:

Agnese Berģe
Remigrācijas koordinators
E-pasts: koordinators@kurzemesregions.lv
Kurzemes plānošanas reģions
https://www.kurzemesregions.lv/remigracija/