Rubrikā “Cilvēkstāsti”  šoreiz Jūs vedam uz Kuldīgu, kur pēc daudziem ārvalstīs aizvadītiem gadiem dzimtenē atgriezusies un savu sirdsdarbu dara Nelda Blūma.

“Divi jauni cilvēki, kuri pabijuši pasaulē, pirms desmit gadiem satikās mazpilsētā, kurā uzauguši un kopā skolā mācījušies, nolēma veidot savu šūniņu, un tagad audzina meitiņu,” tā par sevi stāsta Nelda Blūma, kura pēc vairākiem pavadītiem gadiem Lielbritānijā atgriezusies dzimtajā Kuldīgā.

Nelda Blūma. Foto no personīgā arhīva

Savulaik Nelda izdomājusi emigrēt no Latvijas uz ārzemēm dažādu personisku iemeslu dēļ: “Es izlēmu studēt ārzemēs un to arī darīju. Man tas bija ļoti svarīgi. Tas bija arī vislabākais lēmums, ko savā labā, būdama 18 gadus jauna, varēju pieņemt!”

Lielbritānijā Nelda iedzīvojās ātri un jutās tur ļoti labi. Viņai ļoti patīk Lielbritānija. Nelda mācījās, strādāja un viņai bija aktīva sociālā dzīve. Viņa neapsvēra iespēju atgriezties Latvijā, kā arī neizjuta izteiktas ilgas pēc dzīves Latvijā.

“Es ilgojos pēc Latvijas, bet tās ilgas apmierināja vasaras brīvlaiki un atvaļinājumi, kurus pavadīju kopā ar ģimeni un draugiem, esot mājās – Kuldīgā,” stāsta Nelda.

Bet dzīve mēdz ieviest pati savas korekcijas. Nelda atminās, ka kādā aukstā ziemas vakarā viņai bija sarunāts randiņš ar draugu (nākamo vīru): “Mēs satikāmies, un tā mēs turpinām satikties.” Neldas lēmums par atgriešanos dzimtenē bija jaunības maksimālismā un mīlestībā ietērpts.

Kā Nelda uzsver, tad praktiskā puse bijusi tieši tā, kas sarežģījusi atgriešanās procesu kā tādu. “Grūtākais bija saorganizēt savas dzīves pārvešanu no Lielbritānijas uz Latviju,” saka Nelda.

Atgriežoties Latvijā, Nelda bez problēmām iekļāvusies vīra ģimenē. Viņa plūstoši dzīvoja savu ikdienu.

Nelda atgriezās vasaras vidū un rudenī jau piedalījās Nodarbinātības valsts aģentūras piedāvātajās apmācībās, cerot, ka varēs vēl ko jaunu apgūt. Viņu interesēja projektu vadība, tomēr saistošās apmācības Nelda nesagaidīja, bet tās, kuras viņai piedāvāja, īsti neatbilda viņas vēlmēm. Tajā laikā vīra tēvam darbā bija konkrēti uzdevumi, kur viņam bija nepieciešams atbalsts lietvedības organizēšanā. Vīra tēva uzņēmumā Nelda nostrādāja pusgadu. Tad viņa iestājās izglītības un līderības programmā nodibinājumā “Iespējamā misija”, kur  ieguva ne tikai jaunas iespējas papildu zināšanu apguvē, bet arī lielisku darba pieredzi.

Noslēdzot darbu skolā, Nelda nodibināja pati savu uzņēmumu –  drukas darbnīcu “Drukart”, kas sniedz augstspiedes un sietspiedes drukas pakalpojumus.

Nelda atbalsta remigrācijas koordinatoru darbu un uzskata, ka noteikti būs cilvēku grupas, kuriem šāds pakalpojums būtu ļoti noderīgs, turklāt sniegtais atbalsts ir atbilstošs cilvēku vajadzībām.

Noslēgumā Nelda saka: “Apzinos, ka esmu ļoti priviliģēta ar tām iespējām, kuras man sniedz ģimene un atbalsts, kuru saņēmu. Visiem šādas iespējas nav. Tomēr noteikti nevajag padoties, bet iet un darīt!”

Nelda aicina izmēģināt un izmantot visas dzīves sniegtās iespējas, kā arī nebaidīties lūgt palīdzību, ja tāda nepieciešama!

Informāciju sagatavoja

Kurzemes plānošanas reģiona remogrācijas koordinatore

Agnese Berģe