Šī gada 10.jūlijā Rojā Kurzemes Plānošanas reģiona un Rīgas Plānošanas reģiona pārstāvji tikās ar Somijas jahtkluba “Merikarhut” (tulkojumā uz latviešu valodu – Jūras lāči) burātājiem. Somijas jahtklubs rīkoja jahtu regati “Riga 2018”, kurā piedalījās 37 jahtas, un vienīgā pieturas vieta Kurzemes piekrastē bija Rojas jahtu osta.
Rojas pašvaldība sirsnīgi uzņēma viesus no Somijas, un, lai arī šobrīd Rojas jahtu ostā viesiem nācās cieši saspiesties, lai vietu pietiktu visiem, ostas pārvaldnieks Jānis Megnis solīja, ka pēc projekta ESTLAT HARBOURS ieviešanas būs ērti iebraukt un piestāt ne vien 37 jahtām, bet pat lielākam burinieku skaitam.

Rojas jahtu osta sadarbībā ar pašvaldību regates “Riga 2018” dalībniekus sveica viesnīcas “Roja” vasaras dārzā, kur viesiem bija sarūpēta gan uz ugunskura vārīta lašu zupa, gan citas uzkodas un alus. Īpašu sajūsmu Somijas burātāji pauda par vakara muzikālo pavadījumu, kas tā vien aicināja celties no galdiem un laisties dejā. Šāds pasākums veicina burātājus justies īpaši gaidītiem, un atmiņās paliekošs atšķirīgs notikums ostā.

Šajā regatē kopā Roju apmeklēja vairāk kā 80 personas, jovidēji katrā no
jahtām ir vismaz 2-3 apkalpes locekļi. Šīs regate noslēdzās Rīgā, Andrejostā, kur katrs no burātājiem izvēlās savu tālāko maršrutu: burāt caur Igaunijas salām uz Somiju, vai pretējā virzienā – caur Ventspili uz Gotlandi, vai pat apmeklēt Pāvilostu un Liepāju. Nereti arī burātāju ģimenes pārstāvji pievienojas pēc regates beigām, atlidojot uz Rīgu. Līdz ar to jahtu ostās ar vienu jahtu bieži iebrauc dažādas kompānijas vienas sezonas laikā.
Augstākminētā informācija atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.
 
Foto no KPR arhīva