9.10.oktobrī norisinājās divu dienu tikšanās starp Igaunijas un Latvijas projekta partneriem, kuri dalījās pieredzē projekta īstenošanā kā arī apmeklēja Liepājas, Pāvilostas un Ventspils ostas, lai redzētu to attīstību.

Pirmā tikšanās diena tikai veltīta sapulcei, kurā visi projekta partneri iepazīstināja ar saviem sasniegumiem projekta īstenošanā un diskutēja par plānotajām mārketinga un sadarbības aktivitātēm – dalību laivu izstādēs 2020.gadā, regatēm, kā arī par otro izlaidumu ostu katalogiem.

Igaunijas partneri jahtu ostās ir gandrīz pabeiguši infrastruktūras uzlabošanas darbus, bet arī Latvijas ostās darbi raiti rit uz priekšu.

Pirmo tikšanās dienu noslēdzām ar Liepājas ostas apskati, lai izvērtētu situāciju par ko starpcitu ir tapis ziņu sižets. https://www.liepajniekiem.lv/tv-kurzeme/zinu-izlaidumi/14-oktobra-zinu-izlaidums-243519iframe

Otrajā dienā projekta partneri apmeklēja jahtu ostas Pāvilostā un Ventspilī. Šajās jahtu ostās ir paveikts milzīgs darbs un pateicoties projekta atbalstam. Pāvilostā ir ievērojami palielinājies labi aprīkotu piestātņu skaits. Pieejama servisa ēka, uzstādīts laivu pacēlājs ar celtspēju 20 tonnas, izveidota iekštelpu un āra ziemošanas laukums un remonta centrs. Tagad Pāvilosta var piedāvāt pilna apjoma pakalpojumus burātājiem.
Ventspils jahtu ostā ir pabeigta piestātņu izbūve, un tagad ir līdz 50 labi aprīkotām laivu piestātnēm un āra ziemošanas laukumu vairāk nekā 35 laivām.

Viena no vissvarīgākajām investīcijām Ventspils jahtu ostā ir laivu pacēlājs ar celtspēju 35 tonnas un lai būtu gatavi nākamajai burāšanas sezonai, tad šajā ziemā Ventspils rekonstruēs dienesta ēku. Visi šie uzlabojumi ir mainījuši Ventspils jahtu ostas “vārdu”, un tagad tā ir ideāla vieta, kur apstāties uz dažām dienām, kuģojot Baltijas jūras austrumu piekrastē.

Augstākminētā informācija atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

Informāciju sagatavoja projekta vadītājas asistente Samanta Struža.