Projektā Baltijas jūras aļģu ilgtspējīga izmantošana (Growing Algae Sustainably in the Baltic Sea, akronīms – GRASS) iznākusi 4. ziņu lapa. Ziņu lapa iznāk reizi pusgadā, to sagatavo SUBMARINER sadarbības tīkls un ziņu lapas mērķis ir informēt par jaunumiem un aktualitātēm jūras bioekonomikā (Blue Bioeconomy).

Šajā ziņu lapā varat izlasīt jaunumus par projektā notikušajiem un plānotajiem pasākumiem. No 27.-28.februārim Rīgā norisinājās jau otrā GRASS projekta partneru tikšanās, kurā bija pārstāvēti 11 projekta partneri, t.sk. arī Kurzemes plānošanas reģiona pārstāvji. Pirmo reizi partneru sanāksmē piedalījās arī partnera pārstāvis no Krievijas (Sanktpēterburgas).

Jau šobrīd zināms, ka plānotā GRASS projekta konference, kas bija paredzēta 2020.gada jūnijā Berlīnē, tiks pārcelta uz šī gada rudeni vai 2021.gada pavasari.

Ziņu lapā šoreiz arī interesanti fakti un aktualitātes par makroaļģēm, piemēram, ka Dānijā vieglā automašīna ir nobraukusi 80 km ar biodegvielu, kas ražota no makroaļģēm vai, ka lietuvieši plāno izveidot inovatīvu tehnoloģiju ēdamo makroaļģu audzēšanai un novākšanai. Arī par to, ka Floridas universitāte izpētījusi, ka makroaļģu ēšana var novērst resnās zarnas vēzi un gremošanas trakta iekaisumus.

Īsi par projektu:

Projekts “Baltijas jūras aļģu ilgtspējīga izmantošana” (Growing Algae Sustainably in the Baltic Sea, akronīms – GRASS) tiek īstenots Interreg Baltijas jūras reģiona Transnacionālā sadarbības programmas 2014.-2020. gadam ietvaros no 01.01.2019. – 30.06.2021. Kopējais projekta budžets ir  € 1,946,057.80, no kura ERAF līdzfinansējums ir  € 1,544,995.39 (79.39%).

Vairāk par projektu var uzzināt projekta mājas lapā: https://www.submariner-network.eu/grass

Vairāk par projektu var uzzināt projekta mājas lapā www.balticgrass.eu.

Informāciju sagatavoja:
Ligita Kokaine
Projekta eksperte – reģionālā koordinatore