Šovasar laika posmā no 25.-29.jūnijam Rīgas jūras līcī norisinājās pasākums “Gulf of Riga Regatta 2019” kā arī vienlaicīgi tam – Latvijas atklātais burāšanas čempionāts posmā Roja – Montu – Kuresāre – Roņu sala – Kuiviži.

Regates atklāšanas dienā sižetu par pasākumu veidoja LNT ziņu dienests. Ieskatu regates aizkulisēs sniedza viens no organizētājiem Valters Romans, uzsverot kapteiņu pieredzes nozīmi mainīgajos laikapstākļos. Video sižetu iespējams noskatīties šeit. 

Runājot par mainīgajiem laikapstākļiem- regatas trešās dienas posms tika atcelts stiprā vēja brāzmu dēļ, tā stiprums bija pārsniedzis pat 20 metrus sekundē, bet organizatori veiksmīgi pārplānoja turpmāko regates programmu un tikmēr krastā palikušajiem dalībniekiem tika piedāvāta iespēja apmeklēt izglītojošus seminārus – gan par vides jautājumiem, gan specifiski par burāšanu.

Noslēdzoties piecu dienu ilgajai Rīgas līča regatei uz pjedestāla kāpa ne tikai GoRR regates un atklātās jūras burāšanas čempionāti, bet tika noskaidroti arī pirmie Livonijas kausa ieguvēji.

Par Livonijas kausa ieguvējiem kļuva komandas JAZZ (ORC klasē) un CASTOR (LYS2) no Igaunijas un EXTRA BRUT (LYS1) no Latvijas. Ņemot vērā to, ka šīs sacensības bija ne tikai starptautiskā Rīgas līča regate jeb GoRR, bet vienlaikus arī Latvijas Atklātais jūras burāšanas čempionāts, visi godalgoto vietu ieguvēji vienlaikus kļuva par laureātiem abās sacensībās. Turklāt, neraugoties uz dažādo rezultātu aprēķina sistēmu, šoreiz sakrita, ka arī Livonijas kausa ieguvēji ir tās pašas komandas.

Skatoties sižetu par atskatu uz regati ir redzams, ka iepriekš izdotie Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta EST-LAT Harbours katalogi ir visnotaļ noderīgi un palīdzējuši burātājiem veiksmīgi pietauvoties uzlabotajās ostās. Skat.šeit

Foto: Mareks Gaļinovskis, FotoManLV

 

Informāciju sagatavoja projekta vadītājas asistente Samanta Struža.

Augstākminētā informācija atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.