Jūniju noslēdzot, Rīgas jūras līcī tika piedzīvota grandiozā Rīgas līča regate jeb “Gulf of Riga Regatta” ar 47 komandu dalību no sešām Baltijas jūras reģiona valstīm. Arī šogad laikapstākļi burātājus nav lutinājuši, taču šāda veida laikapstākļi sacensības padarīja tikai interesantākas.

Foto: KPR arhīvs

Reģistrācija un pasākuma atklāšana notika mūsu nu jau uzlabotajā Ventspils ostā, kurā jau kādu laiku ir paplašināts ne tikai jahtu stāvvietu skaits, bet arī pabeigti citi infrastruktūrai nozīmīgi uzlabošanas darbi. Atklāšanas pasākuma video skatāms šeit.

Foto: KPR arhīvs

Otrajā posmā bija paredzēts doties uz Sāmsalas piestātni Montu, bet dalībnieku drošībai sacensību organizatori pieņēma lēmumu laikapstākļu dēļ izmainīt grafiku. Mērojot garāku distanci un burājot no Ventspils uz Roju. Līdz 3. jūlija rītam sacensību osta bija Roja un kā jau zināms arī Rojas ostā notikuši būtiski infrastruktūras uzlabojumu pateicoties Igaunijas-Latvijas programmas projektam EST-LAT Harbours. Regates otrās un trešās dienas notikumi apskatāmi video klikšķinot šeit.

Foto: Gintaras Chomentauskas

3.jūlija rītā dalībnieki no Rojas devās uz Kuivižiem, kur sacensības noslēdzās un tika noskaidroti GoRR, Latvijas Atklātā jūras burāšanas čempionāta uzvarētāji un Livonijas kausa ieguvēji (rezultātu apkopojums).

Ar bildēm no Rojas ostas iespējams iepazīties  šeit. Kā arī video par pasākuma 4. un 5. dienu apskatāms  šeit.

Informāciju sagatavoja projekta vadītājas asistente Samanta Struža.

Augstākminētā informācija atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.