Saskaņā ar 12. marta Ministru kabineta rīkojumu Nr. 103 par ārkārtējās situācijas izsludināšanu satiksmes ministrs var izdarīt izņēmumus, piešķirot atļaujas izpildīt starptautiskos pasažieru pārvadājumus ārkārtējās situācijas laikā, kad atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu. Satiksmes ministrs lēmumus pieņem par katru reisu atsevišķi pēc attiecīgā pieprasījuma saņemšanas.Pieprasījumu lūgums iesūtīt uz e-pastu: satiksmes.ministrija@sam.gov.lv darbadienās, bet ne vēlāk kā 24 stundas pirms plānotā reisa ielidošanas/izlidošanas lidostā vai pienākšanas/atiešanas ostā.

Anketas, kuras pārvadātājiem, ierodoties Latvijā, jāiesniedz LV robežsardzei

Informācija pasažieru pārvadātājiem

Interaktīvā karte par sauszemes robežu šķērsošanas iespējām

Atļaujas starptautiskajiem pasažieru komercreisiem publicētas Satiksmes ministrijas mājas lapā

PASAŽIERU IEVĒRĪBAI!

Papildu jautājumu gadījumā par reisiem lūdzam sazināties ar konkrēto pārvadātāju!

Aktuālā informācija par COVID-19

Sākot ar 17.martu, ar savu transportlīdzekli Latvijas robežu varēs šķērsot LR valsts piederīgie un ārvalstnieki, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvijā. Ar privāto transportlīdzekli Latviju ļauts pamest ārvalstniekiem.

Ja nav iespējas Latvijā atgriezties ar privāto transportlīdzekli, aicinām ārvalstīs esošos Latvijas valstspiederīgos reģistrēties Konsulārajā reģistrā www.latvija.lv un sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulāro departamentu pa tālr. +371 26 33 77 11!

Ārzemēs esošos Latvijas valstspiederīgos un ārvalstniekus, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvijā, aicinām aizpildīt airBaltic anketu repatriācijas lidojumiem.