Šodien, 13. aprīlī, tehnoloģiju uzņēmums Google iepazīstina ar savu jauno programmu  “Izaugsme ar Google”, kuras mērķis ir veicināt Latvijas uzņēmumu digitālo attīstību. Google un Latvijas Ekonomikas ministrijas pārstāvji parakstīja sadarbības memorandu, lai sekmētu vietējo uzņēmumu izaugsmi un stiprinātu biznesa noturību pastāvīgi mainīgajā pasaulē. Jaunā specializētā programma “Izaugsme ar Google” jau līdz šī gada beigām nodrošinās bezmaksas apmācības vismaz 3 000 mazo un vidējo uzņēmumu pārstāvjiem, paplašinot viņu zināšanas un prasmes tādās jomās kā e-komercija, eksports, digitālais mārketings un tehnoloģiju integrācija uzņēmējdarbībā. Reģistrācija sākas šodien.

Programmas “Izaugsme ar Google” mērķis ir palīdzēt Latvijas mazajiem un vidējiem uzņēmumiem uzlabot digitālo prasmju apguvi un pielietošanu, kā arī sekmēt, lai Latvijas iedzīvotāji varētu pilnībā izmantot digitālo iespēju priekšrocības. Tas palīdzēs arī Latvijas ekonomikai. Kā liecina organizācijas Connected Commerce Council veiktais pētījums, mazie uzņēmumi Eiropā, kas prasmīgi izmantoja digitālos rīkus, pandēmijas laikā spēja izveidot “digitālo drošības tīklu”, sasniedzot par 80% labākus pārdošanas apjomus un par 60% lielākus ieņēmumus. Šādi uzņēmumi arī biežāk rada darbavietas, nodarbinot trīs reizes vairāk darbinieku nekā citi. Savu atbalstu programmai pauduši  Ekonomikas ministrija un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), apmācību programmas izstrādē un uzņēmēju iesaistē sadarbojoties ar Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības kameru, Latvijas Darba devēju konfederāciju un nozaru asociācijām.

 „Sadarbībā ar Google aicinām uzņēmējus un ikvienu interesentu iesaistīties bezmaksas apmācību programmā, lai stiprinātu digitālās prasmes un spētu aizsargāt savu biznesu pārmaiņu situācijās. Uzņēmumu digitalizācijas līmenis lielā mērā ietekmē arī to spēju pielāgoties dažādām situācijām un pieņemt jaunus izaicinājumus, kas šodien ir īpaši svarīgi”, pievienoties apmācībām tiešsaistē aicina Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.

 “Mēs vēlamies palīdzēt Latvijas uzņēmumiem un to darbiniekiem pilnībā izmantot digitālo rīku potenciālu savas uzņēmējdarbības un profesionālo gaitu pilnveidei. Mūsdienās ir īpaši svarīgi, lai Latvijas uzņēmumi uzlabotu savu biznesa noturību, paplašinātu darbību starptautiskā mērogā un sagatavotos darba tirgus nākotnei. Digitālo rīku izmantošanas veicināšana uzņēmumā un pārliecība, ka darbiniekiem ir nepieciešamais digitālo prasmju līmenis, ir panākumu atslēga. Google vēlas  Latvijas sabiedrībai palīdzēt sasniegt šos panākumus,” uzsver Marta Poslada (Marta Poślad), Google sabiedriskās politikas direktore Centrālās un Austrumeiropas reģionā.

„Saskaņā ar ES Digitālās ekonomikas un sabiedrības indeksa (DESI) rādītājiem Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu digitalizācija nenotiek tik strauji kā lielo uzņēmumu grupā. Google piedāvātās apmācības būs lieliska iespēja kā stimulēt uzņēmumus uzlabot savu efektivitāti, izmantojot digitālā mārketinga iespējas. Šīm aktivitātēm jau šobrīd ir pieejams valsts līdzfinansējums, bet rudenī uzņēmējiem piedāvāsim jaunu atbalsta programmu, kura sniegs iespēju daudz plašākā mērogā integrēt dažādus digitālos risinājumus uzņēmumu darbībā,” tā LIAA direktors Kaspars Rožkalns.

Kādas iespējas piedāvā jaunā Google programma?

Programma “Izaugsme ar Google” nodrošinās Google apmaksātus tiešsaistes kursus, plašu dažādu rīku klāstu, kā arī izglītojošas programmas ne tikai esošajiem uzņēmumiem un to darbiniekiem, bet arī tiem, kuri ir sava biznesa ceļa sākumā vai vēlas veidot karjeru šajā jomā.

Sadarbībā ar vietējiem partneriem — digitālā mārketinga apmācību centru Digital Journey un e-komercijas izaugsmes atbalsta platformu eCOMHUB, Google nodrošinās apmācības zināšanu un prasmju apguvei tādās jomās kā eksports, e-komercija, digitālais mārketings, tehnoloģiju integrācija uzņēmējdarbībā u.c.

Apmācību laikā dalībniekiem būs iespēja apgūt mūsdienīgas prasmes biznesa attīstībai digitālajā vidē, uzzinot, kā izmantot digitālās platformas savas uzņēmējdarbības paplašināšanai, atrastu jaunus eksporta tirgus un veidus, kā sasniegt jaunus klientus tiešsaistē. Turklāt, ņemot vērā pašreizējo situāciju, daļa no programmas piedāvās arī apmācības par kiberdrošības tēmu, palīdzot cilvēkiem iepazīties ar izplatītākajiem drošības apdraudējumiem tiešsaistē un praktiskiem veidiem, kā aizsargāt uzņēmuma datus, ierīces un mājaslapas. Apmācības būs piemērotas visiem mazo un vidējo uzņēmumu darbiniekiem, kuri vēlas uzlabot savas digitālās prasmes.

Lai apmeklētu apmācības, ir jāreģistrējas vietnē https://www.ecomhub.lv/izaugsme-ar-google, norādot vēlamo kursu tēmu, datumu un laiku. Apmācības sāksies 19. aprīlī un norisināsies tiešsaistē pieredzējušu pasniedzēju vadībā. Apmācības notiks latviešu valodā.

 

PASAULES MĒROGA PROGRAMMA “GROW WITH GOOGLE” ARĪ LATVIJĀ! 

Spēcīgas apmācības palīdzēs jums uzlabot digitālās prasmes un pielietot tās uzņēmējdarbībā vai darba meklēšanā. Piedalīties var visi interesenti – tās ir bezmaksas apmācības, kuru mērķis ir radīt labvēlīgu vidi maziem un vidējiem uzņēmumiem patstāvīgi mainīgajā pasaulē. 

 • Bezmaksas dalība
 • 2h+ apmācību kursi
 • Mācies no nozares vadošajiem ekspertiem
 • Izaugsme Tavam biznesam

DIGITĀLAIS MĀRKETINGS

 • 19.04 – Efektīvākie Digitālā mārketinga kanāli 2022. gadā
 • 21.04 – Satura mārketings – foto un video satura veidošana
 • 26.04 – Jaunākās analītikas tendences 2022
 • 28.04 – Aktivizē savus sociālos tīklus
 • 03.05 – Google Ads reklāmas izmantošanas iespējas, u.c.

Reģistrēties 

 

E-KOMERCIJA

 • 24.05 – E-komercijas jaunumi 2022
 • 26.05 – Kā uzsākt e-komercijas biznesu?
 • 31.05 – Mājaslapas uzbūves pamatprincipi
 • 02.06 – Kā attīstīt savu biznesu e-komercijas vidē
 • 07.06 – Uzlabo lapas lietojamību ar 10 ieteikumiem – UX dizains
 • 09.06 – Dati e-komercijā un to mērīšana.

Reģistrēties 

 

EKSPORTS

 • 14.06 – 5 soļi, pirms iznest uzņēmumu ārpus Latvijas
 • 16.06 – Jaunu tirgu atlase, izvērtēšana un rīki.
 • 28.06 – Digitālie kanāli, lai sasniegtu lietotājus ārpus Latvijas
 • 30.06 – Padomi kampaņu plānošanai jaunos eksporta tirgos.

Reģistrēties 

 

INOVĀCIJAS UN TEHNOLOĢIJAS

 • 02.08 – Mākoņpakalpojumu izmantošana Tavam biznesam
 • 04.08 – Rīki efektīva komandas darba organizēšanai
 • 09.08 – Vizualizācijas rīku izmantošana biznesa stratēģijas plānošanai
 • 11.08 – Kiberdrošība. Pasargā savus datus ONLINE
 • 16.08 – Kā vadīt komandu digitālajā laikmetā?

Reģistrēties 

 

TUVĀKIE PASĀKUMI

19. Aprīlī, 15:00 – 17:00
Efektīvākie Digitālā mārketinga kanāli 2022. gadā

21. Aprīlī, 15:00-17:00
Satura mārketings – foto un video satura veidošana

26. Aprīlī, 15:00-17:00
Jaunākās analītikas tendences 2022

28. Aprīlī, 15:00-17:00
Aktivizē savus sociālos tīklus

Reģistrēties 

 

Gustavs Gotauts

Gustavs Gotauts – aizrautīgs pilna laika uzņēmējs, kas dibinājis eCOMHUB ar mērķi palīdzēt attīstīt e-komerciju Latvijā un pasaulē. Gustavs pēdejos 5 gadus veiksmīgi strādājis ar vairākiem e-komercijas projektiem, ko turpina darīt arī šobrīd, zīmolā “ecomhub.agency”, ar komandu apgrozot vairākus simtus tūkstošus eur katru mēnesi. Esošā pieredze Gustavam palīdz meklēt labākos risinājumus un tos veiksmīgi pielietot praksē. 80% projektu Gustava un viņa komandas vadībā sasniedz industrijas labākos rādītājus jau pēc neilga laika.

Jānis Dzalbe

Jānis Dzalbe – kopā ar Gustavu vada eCOMHUB un ecomhub.agency, pievienojoties komandai ar vēlmi palīdzē atrisināt uzņēmējiem problēmas e-komercijā. Jānis tic, ka komandā ir spēks, sakartotos biznesa prcesos un efektīvā sistēmā ir rezultāts. Savās zināšanās un pieredzē Jānis dalās, ikdienā strādājot ar lieliem e-komercijas zīmoliem, kuru apgrozījumi pārsniedz 200 000 eur mēnesī.Iepriekš strādājis ar vairākiem klientiem pakalpojumu sfērā, lielāko fokusu liekot uz māju būvniecības uzņēmumiem. Kopā maksas reklāmās menedžēts vairāk kā EUR 1 000 000+ eur.

Roberta Grīga

Roberta Grīga ir Infinitum Agency reklāmas nodaļas vadītāja. Ar reklāmas risinājumiem darbojas jau vairāk nekā 4 gadus.Ikdienā laiku pavada iedziļinoties stratēģiskos jautājumos saistībā ar interneta reklāmas risinājumiem dažādiem uzņēmumiem. Spēj lieliski pielāgoties uzņēmuma specifikai, un meklēt aktuālākos risinājumus gan lielākiem, gan mazākiem uzņēmumiem. Pēdējo gadu vada savu reklāmas komandu, kas apkalpo klientu budžetus sākot no 1000 EUR līdz 100 000 EUR mēnesī.

Toms Goiževskis

Toms Goiževskis – Infinitum Agency SEO nodaļas vadītājs, atšķirībā no lielākās daļas aģentūrās strādājošo speciālistu, pieredze bijusi kardināli pretēja, sākotnēji darbojoties in-house režīmā dažādu nozaru uzņēmumos. Iespēja darboties specifiskās nišās un B2B segmentā ļāvusi Tomam gūt pilnvērtīgāku izpratni par digitālā mārketinga nozīmi un atbilstošākajām stratēģijām atkarībā no uzņēmuma profila. Šobrīd Toms ikdienā gan strādā ar klientiem gan lokālā, gan starptautiskā mērogā, kā arī apmāca cilvēkus un uzņēmumus par SEO izmantošanu uzņēmuma ikdienā.

Jānis Birģelis

Jānis Birģelis – Jānis ir viens no Infinitum Agency īpašniekiem un datu nodaļas vadītājs. Ja citi dienu sāk ar ieskatīšanos savā Facebook kontā, tad Jānis – ar ieskatu Google Analytics kontos. Ar datu analītiku nodarbojas kopš 2012. gada un savās darba gaitās ir pieredzējis izmaiņas gan datu platformās, to izmantojumā un arī mārketinga stratēģijās. Jānis Tev varēs pastāstīt reklāmu veiksmju un neveiksmju iemeslus, izanalizēt katru reklāmu līdz mazākajam sīkumam. Papildus ikdienai Jānis ir apmācījis vairāk nekā 300 dažādu uzņēmumus par Google Analytics niansēm un izmantojumu.

SADARBĪBAS PARTNERI

Ekonomikas ministrija
LIAALTRKDigital JourneyeCOMHUBLDKTeraSky

2022 © Izaugsme ar Google. Veidoja eCOMHUB.Agency

Informācija pārpublicēta no Ekonomikas ministrijas preses relīzes, kā arī Ecohub mājas lapas: https://www.ecomhub.lv/pages/izaugsme-ar-google