KPR, VKKF un Latvijas vēsturisko zemju logo

Kuldīgas novada Rendā jau otro reizi norisināsies dziesminieku festivāls “Trubadūrs”, šogad – no 24. līdz 28. jūlijam, aicinot autormūzikas un dzejas cienītājus satikties gan divos lielkoncertos Rendas estrādē, gan sadziedāties pie ugunskuriem Abavas upes krastā, gan dodoties “Muzikālā pastaigā ar dzeju” gar Īvandes ūdenskritumiem un baudot festivāla noslēgumā koncertprogrammu Rendas baznīcā.

“Trubadubadū!” – ar šādu, nu jau iemīļotu, saucienu latviešu dziesminieku kopienā tiek uzņemta ziņa par nu jau otro festivālu “Trubadūrs”, kurš, lai arī ceļojošs, šogad vēl pakavēsies skaistajā mazpilsētā pie Abavas Kuldīgas novadā un jaunu mājvietu meklēs tik nākamgad. Pagājušajā gadā dziesminiekiem un Kuldīgas novada ļaudīm izveidojās patīkama sadarbība, un arī šogad rīkotāji vēlas gan turpināt iepazīt vietējās radošās vērtības, gan iepazīstināt klausītājus ar tik ļoti dažādo un bagāto dziesminieku pasauli.

Dziesminieki Rendā pulcēsies jau no 22. jūlija, kad tur nedēļas garumā dziesminieču Zandas Štrausas un Maijas Kalniņas un mūziķa Roberta Dintera vadībā norisināsies Austrasbērnu radošā nedēļa, kā ietvaros tiks sagatavota jauna Austrasbērnu koncertprogramma, kas klausītājiem būs dzirdama piektdienas vakara lielkoncerta noslēgumā. Nedēļas laikā dziesminieki iegūs ne tikai muzikālu piedzīvojumu, bet arī iepazīs vietējo kultūrtelpu. Turklāt trešdienas, 24. jūlija, vakarā pulksten 20.00 Austrasbērni Arņa Miltiņa vadībā aicinās uz akustisko koncertu Rendas baznīcā, kuras atjaunošanas stāstā zīmīgu lomu spēlējusi neviens cits kā Austra Pumpure.

Festivāla lielākās aktivitātes notiks nedēļas nogalē, sākot ar dziesminieku lielkoncertu Rendas estrādē piektdienas, 26. jūlija, vakarā pulksten 19.00, pēc kura sekos nakts sadziedāšanās pie ugunskura Abavas upes krastā, kur vietējie ļaudis iekārtojuši publisku atpūtas zonu. Lielkoncertā piedalīsies Kārlis Kazāks, Ieva Akuratere, Raimonda Vazdika, Ilze Grunte, Simona Rača-Rūce, Jānis Rūcis, Nora Ķibilda-Kinna, Reinis Jaunais, Anna Paula Gruzdiņa, Alise Kļaviņa, Anna Sēruma, Inta Pauļuka, Laine Ligere-Stengrevica, Maija Kalniņa, Zanda Štrausa, Roberts Dinters. Jāatzīmē, ka šogad abos lielkoncertos dzirdēsim arī dzejnieku uzstāšanos.

Notikumiem bagātā sestdiena (27. jūlijs) sāksies plkst. 12.00 ar pasākumu, kam dots nosaukums “Muzikāla pastaiga ar dzeju” un kas tiks īstenots dabas skatuvē, klausītājiem, dziesminiekiem un dzejniekiem, pastaigājoties no Rendas estrādes līdz Īvandes ūdenskritumiem. Šo pasākumu veidos dzejnieki sadarbībā ar dziesminiekiem – dzejniekiem un tajā piedalīsies Andris Alps, Arnolds Ščuckis, Katrīna Jēkabsone, Dita Putniņa, Sintija Sudmale, Aļesja Loseva, Kristīne Jučkoviča, Laima Ābele, Jana Egle, Zane Daugule, Māris Salējs, Laura Vītola, Uldis Ozols un Kristīne Locika.

Sestdien, 27. jūlijā, plkst. 15.00 Rendas estrāde pārtaps par brīvo skatuvi “Tronis Trubadūram”, dodot iespēju izpausties un savu stāstu dziesmās vēstīt gan jaunajiem, gan mazāk zināmajiem dziesminiekiem, gan tikpat labi jau pieredzes bagātajiem. Sestdienas vakarā, plkst. 19.00, klausītāji aicināti uz otro dziesminieku lielkoncertu, kurā muzicēs Kristīne Locika, Kristaps Sudmalis, Arnis Miltiņš, Melisa Kaškura, Signe Baltere, Jorans Šteinhauers, Matīss Pavītols, Laura Vītola, Uldis Kākulis, Jana Egle, Julgī Stalte un Ēriks Zeps. Dienas noslēgumā pēc koncerta ikviens varēs lustīgi izkustēties latviešu dančos kopā ar etnokompāniju “Zeidi”, kā arī turpināt sadziedāšanos līdz rītam pie ugunskura Abavas krastā.

Svētdien, 28. jūlijā, plkst. 13.00 festivāla noslēgumā klausītājiem un dziesminiekiem dāvana – Līgas Priedes un Andreja Grimma veidotā Imanta Kalniņa dziesmu koncertprogramma.

26. un 27. jūlijā no pl. 19.00 festivāla pasākumos ieejas maksa 10 EUR, bet pārējos notikumos – ieeja par ziedojumiem brīva un atvērta ikvienam interesentam. Biļetes uz 26. un 27. jūlija vakara koncertiem pieejamas SIA “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā.

Festivālu “Trubadūrs” rīko “Austras biedrībā” sadarbībā ar Rendas pagasta pārvaldi, atbalsta SIA “Premium Solutions” (www.ps.lv). Finansiālais atbalsts saņemts gan no Latvijas Republikas Kultūras ministrijas un Latvijas Nacionālā kultūras centra, kā arī Kurzemes plānošanas reģiona īstenotās “Kurzemes kultūras programma 2024” ietvaros VKKF mērķprogrammā “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma””.

Sagatavoja:
Festivāla rīkotāja
Inese Muižniece
Mob. 26131435
inese@austrasbiedriba.lv