restauracija

Restaurācijas centra arhīvs.

Kuldīgas restaurācijas centrs arī šogad aicina Kuldīgas vecpilsētas ēku un dzīvokļu iedzīvotājus, īpašniekus un apsaimniekotājus sakārtot sava nama logus.

Ja Jūs vēlaties bez maksas sakārtot sava īpašuma logus, esiet laipni lūgti iepriekš līdz 28. maijam pieteikties, sazinoties elektroniski vai piezvanot.

Saistībā ar Covid-19 infekcijas izplatību un valstī noteiktajiem ierobežojumiem un atšķirībā no iepriekšējiem gadiem kopīgs izglītojošs pasākums visiem regulārās logu apkopes akcijas dalībniekiem Restaurācijas centra telpās šogad netiks rīkots. Centra darbinieki sazināsies ar katru, kurš būs pieteicies akcijai, personīgi, saskaņojot iespējas logu atjaunošanu veikt centra telpās Baznīcas ielā 30 vai savās telpās, iespējām noslēgt sadarbības līgumu, noskatīties filmu par praktiski veicamajiem darbiem un uzdot sev interesējošos jautājumus.

Centra restauratori katram dalībniekam individuāli pastāstīs un praktiski parādīs kā un cik bieži jāveic logu rāmju apkope, stāstīs par krāsu toņu izvēli, krāsām un materiāliem, kuri būtu jālieto, lai logi ilgāk kalpotu. Iedzīvotāji paši varēs apgūt logu ieķitēšanu, jo vēsturiski Kuldīgā stikli nav bijuši stiprināti ar līstēm, šis vecpilsētai neatbilstošais paradums ieviests padomju laikos. Praktisko  darbu veikšanā iedzīvotājiem palīdzēs centra amatnieki.

Praktisko darbu veikšanu pie logiem varēs uzsākt no 7.jūnija. Ievērojot lineļļas un katras krāsas kārtas žūšanas laiku un metodiku, darbs kopumā ilgst 1,5 mēnešus un prasa darbošanos 1-2 reizes nedēļā. Līdzīgi kā iepriekšējos gados, centrs būs atvērts akcijas dalībnieku vajadzībām arī pēc plkst. 17:00.

Kuldīgas novada pašvaldība šo iespēju atbalsta, piedāvājot izmantot darbu veikšanai nepieciešamos instrumentus, lineļļu rāmju gruntēšanai, ķiti un krāsas darbu paveikšanai bez maksas. Tādējādi šī būs reāla iespēja iedzīvotājiem pašiem bez maksas, izmantojot savu laiku un darbu, sakārtot sava nama logus.

Pieteikties un iegūt sīkāku informāciju var zvanot restauratoram Mihailam Sivuhinam pa tālr. 27020952 vai elektroniski sūtot e-pastu centra vadītājai uz ILZE.ZARINA@KULDIGA.LV