Kurzemes plānošanas reģions uzsāk publikāciju sēriju, kur stāstīsim par dažādiem uzņēmīgiem cilvēkiem, kas atgriezušies Kurzemē pēc ārvalstīs pavadītiem gadiem. Regulāri dalīsimies ar interesantām idejām, ko cilvēki īsteno, atgriežoties Latvijā, izmantojot ārvalstīs gūtās zināšanas un pieredzi.  

Publikācijas tiks ievietotas Kurzemes plānošanas reģiona Facebook un Twitter kontos, kā arī mājaslapā kurzemesregions.lv/remigracija/

Pirmajā reizē stāstīsim par 3 ģimenēm, kas ārpus Latvijas  gūto pieredzi izmanto, strādājot  Liepājā, Grobiņas un Kuldīgas novados.

Anna un Mammas kaste

  • Anna Ozola-Kreice ir starptautiski sertificēta Doula UK dūla, Mammas Kaste izveidotāja un Pozitīvās Dzemdību kustības dibinātāja Latvijā. Annai ļoti patīk gatavot veselīgus ēdienus un katru nedēļu cep gardo Ozola Maizi. Anna ar vīru un bērniem atgriezās Latvijā no Lielbritānijas, kur pavadīja 13 gadus.
  • Mammas Kaste ir īpaši veidota dāvanu kaste mammām, lai pēc bērniņa ienākšanas ģimenē jaunā māmiņa spētu atgūt fiziskos spēkus un emocionāli palutinātu sevi.
  • Uzzināt vairāk par Annas veidoto Mammas kasti iespējams viņas Instagram kontā, kā arī Facebook lapā.

Reinis un Numero

  • Reiņa un Anetes ģimene pārcēlās atpakaļ uz dzīvi Latvijā pēc 7 Norvēģijā pavadītiem gadiem. “Dzīvojam mājās un strādājam globāli. Patīk baudīt Liepājas vasaras,“tā par savu ģimeni saka Reinis.
  • Numero Latvia ir pārstāvniecība autorizētam norvēģu uzņēmumam, kas sniedz grāmatvedības pakalpojumus un konsultācijas Norvēģijas tirgū, ar ko arī savā ikdienā nodarbojas Reinis. Vairāk informācijas par Reiņa pārstāvēto uzņēmumu: http://numero.no/

Aija, Oskars un Raxti

  • Aija un Oskars ar bērniem atgriezās Kuldīgā pēc 15 Gērnsijas salā (Lielbritānijā) pavadītiem gadiem. 20 gadu gūtā pieredze tūrisma jomā bija kā dzenulis Aijai un Oskaram savas brīvdienu mājas izveidei Latvijā.
  • Brīvdienu māja RAXTI Kuldīgā ir vieta, kur kopā sanāk ģimenes, draugi un kolēģi. RAXTOS tiek piedāvātas ne tikai naktsmītnes un telpas dažādiem pasākumiem, bet arī tiek rīkotas radošās darbnīcas lieliem un maziem apmeklētājiem.
  • Apskati un sazinies www.raxti.lv , Instagram kontā un Facebook lapā.

Atspoguļojums medijos: