Uzņēmējdarbības uzsākšana vienmēr ir liels izaicinājums. Tas ir sākums kaut kam jaunam un nezināmam. Lai gan savs bizness nozīmē rūpes, pārdzīvojumus, stresa situācijas un daudz darba, tas sniedz arī brīvības un neatkarības sajūtu un nereti ar neatlaidīgu darbu sanāk arī nopelnīt. Ja Tev azotē paslēpusies kripatiņa drosmes un šķipsniņa uzdrīkstēšanās, lai spertu soli pretī savai izaugsmei un beidzot īstenotu sapni par savu uzņēmumu – lasi sagatavotos padomus un uzzini KĀ SĀKT?

Katra biznesa pamatā ir ideja. Kā gūt pārliecību, ka biznesa ideju patiešām ir vērts realizēt? Pirmkārt, apdomā, vai Tava ideja atrisina kādu problēmu? Atceries, ka klienti neiegādājas produktus un pakalpojumus – viņi iegādājas problēmu un izaicinājumu risinājumus. Tā vietā, lai uzreiz ķertos pie biznesa ideju ģenerēšanas, izmēģini ģenerēt pēc iespējas vairāk problēmu, kam pēcāk meklēt risinājumu ar savu potenciālo produktu vai pakalpojumu. Nākamajā solī noskaidro, ko par to domā apkārtējie un cik viņi būtu gatavi par to maksāt. Jautā saviem ģimenes locekļiem, draugiem, sociālo tīklu sekotājiem, uzņēmējiem, ekspertiem (vari pajautāt arī Kurzemes Biznesa inkubatoram), arī garāmgājējiem un svešiniekiem – jo vairāk viedokļu par savu ideju iegūsi, jo ātrāk sapratīsi, vai tā strādās nonākot tirgū. Svarīgi ir atrast ideju, kas patiks ne tikai citiem, bet arī Tev pašam. Tā nodrošināsi tik ļoti nepieciešamo degsmi strādāt un attīstīties.

Tirgus izpēte ir viens no svarīgākajiem soļiem uzņēmuma veiksmīgai attīstībai un izaugsmei, kas palīdz saprast veidu kā uzrunāt un komunicēt ar klientu; norāda uz iespējām sasniegt vēl neuzrunātu mērķgrupu un samazina risku nelietderīgi izmantot tādus resursus kā laiks un nauda. Neatkarīgi no tā, vai savu biznesu esi uzsācis nesen, vai tajā darbojies jau ilgstoši, tirgus izpēte ir svarīgs process, kam jāpievērš īpaša vērība. Netērē laiku izdarot greizus pieņēmumus par saviem potenciālajiem klientiem, tirgus situāciju vai konkurentiem, tā vietā pieņem efektīvus un stratēģiski gudrus lēmumus, ieguldot laiku apkopojot un analizējot informāciju par darbības nozari, patērētājiem un konkurentiem. Ja nezini, kā sākt tirgus izpēti – Kurzemes Biznesa inkubators ir vienas ziņas attālumā. Atceries, ka uzņēmuma veiksme tirgū ir tiešā mērā saistīta ar uzņēmēja prasmēm un spējām orientēties tirgus situācijā un veikli reaģēt uz tā pārmaiņām.

 Biznesa plāns ir pamatu pamats jaunas saimnieciskās darbības uzsākšanai. Tas ir pirmās nepieciešamības dokuments ikvienam veiksmīgam uzņēmumam un nereti arī nākotnes panākumu atslēga. Tas vajadzīgs gan tiem, kas tikko uzsākuši uzņēmējdarbību, gan tiem, kam biznesa vide ir zināms darbības lauks. Labs biznesa plāns ne tikai palīdz uzņēmējiem koncentrēties uz konkrētiem soļiem, kas nepieciešami, lai biznesa ideja būtu veiksmīga, bet arī palīdz sasniegt īstermiņa un ilgtermiņa mērķus. Kurzemes Biznesa inkubators varēs palīdzēt ar virzienu un ieteikumiem biznesa plāna izstrādē. Biznesa plāns ļaus reālāk paraudzīties uz esošo situāciju, palīdzēs izvēlēties pareizo stratēģiju nākotnei un kalpos par uzņēmuma stabilas attīstības pamatu.

Jebkura biznesa uzsākšana pieprasa starta kapitālu. Iespējams, Tavā prātā virpuļo doma – kā uzsākt biznesu bez naudas? Šis ir jautājums, ko uzdod lielākā daļa topošo uzņēmēju, kā arī tas ir iemesls, kādēļ tik daudzas biznesa idejas tā arī netiek realizētas. Ir vairākas iespējas, kur piesaistīt finansējumu – palīdzēt var gan privātie investori, gan Eiropas Savienības struktūrfondi, kā arī vairākas programmas, kas paredzētas tieši jaunajiem uzņēmējiem. Arī Kurzemes Biznesa inkubators var Tev palīdzēt piesaistīt finansējumu. Sazinies!

Tev kā uzņēmējam var būt lieli sapņi, taču galu galā komanda būs tā, ar kuras palīdzību varēsi realizēt mērķus. Pareizās komandas pieņemšana darbā ir ārkārtīgi svarīga jebkuram biznesam, it īpaši jaunajiem uzņēmumiem, jo tieši komandai ir galvenā loma dibinātāja redzējuma izpratnē un izpildē. Ikviens jaunais uzņēmums kādā brīdī saskaras ar negaidītām neveiksmēm, piemēram, produkta attīstībā vai finansējuma trūkumā. Īstā komanda būs kopā ar Tevi līdz galam un palīdzēs biznesa kuģim noturētos virs ūdens.

a vēlies sasniegt daudz klientu (un, protams, ka Tu to vēlies), Tavam uzņēmumam jāatrodas vietā, kas ir viegli sasniedzama un ērta Taviem klientiem. Tava uzņēmuma atrašanās vieta ir viens no vissvarīgākajiem faktoriem, kas veicina tā panākumus un var ievērojami palielināt ilgtermiņa veiktspēju. Jau šobrīd uzņēmumi, kuri meklē ofisa telpas savam uzņēmumam var rezervēt vietu topošajās Green Tech Hub telpās Liepājā, Strautu ielā.
🌐 Atceries, ka šodienas digitālajā laikmetā Tev jābūt pēc iespējas pieejamākam arī internetā – mājaslapa, sociālie mediji, Google meklētājs. Varbūt tieši Tavai biznesa videi fiziska atrašanās vieta nemaz nav vajadzīga? Meklē digitālos ceļus pie sava klienta? Lūdz palīdzību Digitālā mārketinga fabrika.

Tev ir atlicis vēl tikai noslēdzošais posms – izveidot sava uzņēmuma nosaukumu un reģistrēt uzņēmumu. Tā kā uzņēmuma nosaukums ir viens no pirmajiem, ko patērētājs pamana, izvēloties preci vai pakalpojumu, tādēļ tas ir būtisks elements uzņēmuma izveidē, tam ir jābūt unikālam, lai palīdzētu veidot uzņēmuma atpazīstamību. Pārdomā to kārtīgi un pārliecinies, vai tirgū jau nedarbojas cits uzņēmums ar tādu pašu nosaukumu. Ir gatavs? Dodies reģistrēt uzņēmumu! (Pirms uzņēmējdarbības reģistrēšanas ir jāizlemj, kāda tipa uzņēmums būs visatbilstošākais – individuālais komersants, pilnsabiedrība, sabiedrība ar ierobežotu atbildību, akciju sabiedrība vai komandītsabiedrība. Šī ir izvēle, kas jāpieņem balstoties un tādiem faktoriem kā pieejamiem resursiem, uzņēmējdarbības veida, dibinātāju skaita, esošās likumdošanas).

Kurzemes Biznesa inkubators var palīdzēt Tev spert pirmos soļus uzņēmējdarbībā, finansējuma piesaistē, biznesa plāna izstrādē, digitālajā mārketingā, grāmatvedībā un nodrošināt telpas Tavam uzņēmumam. Sazinies ar mums un mēs palīdzēsim Tavam biznesam augt.
Raksts pārpublicēts no Kurzemes biznesa inkubatora Facebook lapas: https://www.facebook.com/KBinkubators/photos/pcb.4000531613329387/4000543893328159