Šī gada 18. un 19. septembrī Kurzemes Plānošanas reģiona pārstāvji kopā ar Rīgas plānošanas reģionu un Latvijas jahtu ostu pārvaldniekiem piedalījās projekta EST LAT Harbors projekta partneru kopējā sanāksmē, kas šoreiz tika rīkota Igaunijā, Saaremaa salas lielākajāpilsētā Kuresārē. Kā īpašs viesis uz sanāksmi bija aicināta arī Latvijas – Igaunijas pārrobežu sadarbības programmas Sekretariāta pārstāve Krista Staškevitš.

 Šajās divās dienās Latvijas partneriem bija dota iespēja klātienē iepazīt daļu Igaunijas jahtu ostu, kas arī piedalās projektā, un skatīt, kādi uzlabojumi ir veikti ostu infrastruktūrā, lai burātājiem varētu piedāvāt plašāku pakalpojumu klāstu, paaugstināt drošību ostās un palielināt jahtu piestātņu skaitu. Jāatzīst, ka Igaunijas partneri jau ir veikuši lielāko daļu projektā paredzēto darbu, tādēļ uzlabojumi ostās bija acīmredzami. Lielu Latvijas kolēģu interesi izraisīja gan kompaktā degvielas uzpildes stacija Lounarannas jahtu ostā, gan  jau uzstādīto peldošo pontonu konstrukcijas, savienojumi un uz tiem esošais aprīkojums Koigustes ostā.

Vislielāko iespaidu atstāja Varblas ostas apmeklējums. Šī osta tiek būvēta “no nulles”: līdz projekta uzsākšanai šajā vietā atradās tikai viesnīca, taču jau nākamā gada vasarā svinīgi tiks atklātas arī jahtu piestātnes, kas atradīsies īpaši izbūvētā baseinā, ko ar jūru savienos mākslīgi izrakts kanāls. Lielākā daļa no redzētajām jahtu ostām atrodas pavisam nelielu ciematiņu tuvumā; tāda ir arī Montu osta, kas savulaik kalpojusi ne tikai kā zvejas kuģu piestātne, bet uz šo ostu pāris gadus kursējis arī prāmis no Ventspils. Montu ostas plašumi, izveidotā ainava un pārdomātais iekārtojums liek domāt, ka tās īpašniekiem ir lieli plāni ostas attīstībā.

   Sanāksmes otrā diena bija veltīta projekta ieviešanas gaitas izvērtējumam – katrs projekta partneris prezentēja paveikto, un visi kopīgi vienojās par Latvijas un Igaunijas jahtu ostu tīkla popularizēšanas pasākumiem 2019.gadā starptautiskajās burāšanas izstādēs.
                                                                                                 foto no Salacgrīvas ostas pārvaldes arhīva
Informāciju sagatavoja:
Zane Gaile
T.: 29206098,
zane.gaile@kurzemesregions.lvAugstākminētā informācija atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.