Latvijas Nacionālais vēstures muzejs (LNVM) aicina ikvienu interesentu un jo īpaši mācībspēkus un skolēnus izmantot LNVM digitālo piedāvājumu – jaunradīto vietni emuzejs, kurā pieejamas vairākas digitālās aplikācijas, popularitāti iemantojušās un regulāri papildinātās rubrikas muzeja sociālajos tīklos, arī muzeja virtuālās izstādes youtube.com un citās vietnēs, paziņojumā presei informēja muzeja pārstāvji.

EMUZEJS https://emuzejs.lnvm.lv/ – vietnē var attālināti iepazīt Latvijas Nacionālā vēstures muzeja ekspozīcijās izvietotās digitālās aplikācijās, kas klātienē nav pieejamas. Patlaban virtuāli pieejami šādi resursi:

  • “Latvijas senvēsture” – digitāla aplikācija par senāko Latvijas vēstures posmu no pirmo cilvēku ienākšanas Latvijas teritorijā akmens laikmetā līdz 13. gs.
  •  “Nauda un vara Latvijā 16.-18. gs.” – ilustrēts pārskats par naudas vēsturi un politisko varu maiņām Latvijā no Livonijas kara 16. gs. līdz Latvijas teritorijas pievienošanai Krievijas impērijai 18. gs.
  • “Modernizācija 19. gs.” – bagātīgi ilustrēts resurss par svarīgākajām pārmaiņām sabiedrībā un dzīvesveidā Latvijas teritorijā 19. gs. beigās un 20. gs. sākumā.
  • “Dauderu nama vēsture” – digitāla aplikācija par grezno Dauderu namu Sarkandaugavā – tā vēsturi, apkārtni un telpām, kā arī ieskats “Dauderu” nodaļas kolekcijā.

Vietne emuzejs.lnvm.lv tiks papildināta arī ar citiem muzeja izstrādātajiem digitālajiem resursiem.