Šī gada 16.augustā plkst. 17.00 Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē ar īpašu programmu uzstāsies jaunākās paaudzes mākslinieces – ērģelniece Baiba Betlere un mecosoprāns Vizma Zvaigzne. Vasaras ērģeļmūzikas koncerti ir klausītāju iemīļoti. Nelielie stundu garie pēcpusdienas koncerti greznajā katedrālē paver iespēju dzirdēt pazīstamus skaņdarbus, kā arī iepazīties ar retāk dzirdētiem mūzikas opusiem.

Mākslinieces programmā iekļāvušas mūziku no baroka līdz mūsdienu latviešu komponistu darbiem. Skanēs brīnišķīga izlase –  N. Brūnsa, Ž. Masnē, J.S.Baha, S. Franka, R. Dubras, Ž. Bizē, L. Garūtas, F. Mendelsones – Henzeles, Dz. Kurmes-Gedroicas, M. Rēgera, F. Šūberta mūzika.

Ieejas maksa – 5 eiro.

 Baiba Betlere ir jaunākās paaudzes ērģelniece, kas par visu instrumentu karalieni ieinteresējās vēl mācoties Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolā. Savukārt studijas J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā jau vainagojās ar maģistra grādu ērģeļspēlē. Meistarībā papildinājusies pie Eiropā atzītiem ērģelniekiem: Žaka Ortmersena, Hansa Davidsona, Bena Ostena un Hansa Ūles Eriksona. Ieguvusi arī mācītājas Anitas Gaides un prāvesta Ivara Gaides veicināšanas balvu.

Muzicējusi ar izciliem latviešu māksliniekiem – čellistu Ēriku Kiršfeldu, vijolnieci Inesi Milzarāju, saksofonisti Santu Bukovsku, vokālistiem Andželu Gobu, Kristīni Gailīti, Jāns Kurševu, Lauru Teivāni un Vizmu Zvaigzni.

Ar solokoncertiem uzstājusies daudzviet Latvijā – Rīgas Doma katedrālē, Rēzeknes Jēzus Sirds Katedrālē, Rīgas Sv. Jāņa baznīcā, Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē, Aglonas bazilikā, Daugavpilī, Trikātā, Aizputē, Valkā, Valgā u.c., kā arī Lietuvā, Igaunijā un Ukrainā.

Šobrīd B.Betlere ir ērģeļspēles skolotāja un koncertmeistare Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolā, bet kā ērģelniece – Riebiņu Romas katoļu baznīcā.

Vizma Zvaigzne studējusi muzikoloģiju Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un Štutgartes Mūzikas un Tēlotājmākslas augstskolā. 2019. gadā absolvējusi vokālās studijas Berlīnes Hansa Eislera Mūzikas akadēmijā. Ir vairāku starptautisko vokālo konkursu laureāte un Riharda Vāgnera Stipendiju fonda un „Yenudi MenuhinLive Music Now Berlin e.V” stipendiāte.

Mecosoprānam Vizmai Zvaigznei izveidojusies plaša dziedātājas pieredze. Kā operas dziedātāja R. Štrausa operā „Die Frau ohne Schatten”  piedalījuies iestudējumā Berlīnes filharmonijā, bet ar Berlīnes Radio simfonisko orķestri – arī Bukarestē (2019). Kopā ar Berlīnes Radio kori un maestro Vladimiru Jurovski dziedājusi Dorabellas lomu V.A.Mocarta operāCosí fan tutte” (2018). Regulāri piedalās laikmetīgās mūzikas atskaņojumos Latvijā, Vācijā un ASV. 2020. gada jūnijā piedalījusies festivāla „Fresh Inc 2020” digitālajā versijā, pirmatskaņojot Džošua Brauna un Konera Vitmana darbus.

Vizma Zvaigzne dziedājusi lielas formas muzikālos darbus un  uzstājusies nozīmīgos Latvijas ērģeļfestivālos un koncertciklos.

Daudz koncertējusi ārvalstīs – Igaunijā, Vācijā, Šveicē, Spānijā, Itālijā, Rumānijā, Norvēģijā, Dienvidāfrikā un ASV.

 

Gundars Venens,

koncertcikla producents