PROJEKTA MĒRĶIS
Palielināt apmeklētāju skaitu  Latvijas un Lietuvas pierobežas reģionos, attīstot izveidoto pārrobežu kultūras maršrutu “Baltu ceļš”.

MĒRĶA GRUPAS

a) Vietējie un ārvalstu ceļotāji
b) Skolēni un jaunieši
c) Tūrisma pakalpojumu nodrošinātāji – uzņēmēji, vietējās pašvaldības, muzeji, gidi

PROJEKTA ĪSTENOŠANAS ILGUMS
2020.gada 1. jūnijs – 2023.gada 31. maijs.

PROJEKTA FINANSĒJUMS
869 689,02 EUR (t.sk. Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzekļi 739 235,65 EUR)

PROJEKTA ĪSTENOTĀJS
Projekta vadošais partneris:
Šauļu tūrisma informācijas centrs, www.tic.siauliai.lt

Latvijas un Lietuvas sadarbības partneri:
Kurzemes plānošanas reģions, www.kurzemesregions.lv
Zemgales plānošanas reģions, www.zemgale.lv
Kuldīgas novada pašvaldība, www.kuldiga.lv

Rundāles novada dome, www.rundale.lv
Nacionālā reģionu attīstības aģentūra, www.nrda.lt

Klaipēdas rajona tūrisma informācijas centrs, www.klaipedosrajonas.lt

PROJEKTĀ IEKĻAUTĀS AKTIVITĀTES

Projekts vērsts uz izveidotā maršruta “Baltu ceļš” tālāku attīstību, veicinot tā atpazīstamību un informācijas pieejamību, ar mērķi palielināt apmeklētāju skaitu:

  1. īstenojot informētību un atpazīstamību veicinošas aktivitātes, kā piemēram, sadarbības veidošanu ar apmaiņas vizītēm starp uzņēmējiem, izglītojošiem semināriem mērķgrupām (gidiem, tūrisma uzņēmējiem, ekskursiju organizētājiem u.c.), foto, Baltu vienības dienas organizētajiem pasākumiem utt.
  2. ieviešot jaunu, inovatīvu un ilgtspējīgu tūrisma informācijas sistēmu, uzlabojot mājas lapu www.baltucels.lv, pielietojot inovatīvus un neierastus risinājumus vēstures attēlojumam dabā (3D animācijas, papildinātā realitāte, uc.),
  3. ieviešot mārketinga aktivitātes, kā piemēram, sagatavojot ceļvežus, sadarbojoties ar medijiem, piedaloties tūrisma izstādēs, u.c.

Projekts “Izzini Baltus” turpina projektu “Balts Ceļš”, kura ietvaros ir izveidots 2145 km garš Baltu ceļa maršruts, savienots lokos, ietverot teritorijas, kuras Lietuvā un Latvijā savulaik apdzīvojuši kurši (~ 790 km), zemgaļi (~ 620 km) un sēļi (~ 735 km).
Baltu ceļš apvieno unikālus dabas un kultūras objektus, piemēram, baltu svētvietas: avotus, kokus, mežus un ezerus, ekskluzīvus pieminekļus, modernas un interesantas vietas, amatnieku piedāvātas izglītības programmas un arī vietējo virtuvi.
Viens no projekta uzdevumiem ir veicināt projektu pārvaldību, kas saistīti ar kultūru, kultūras tūrismu un kultūras maršrutiem. Tas tiks darīts, izmantojot pieredzes apmaiņas un pieredzes gūšanas mācību vizīti slavenajā Vikingu maršrutā Zviedrijā, kā arī ar dalību tūrisma gadatirgos un apmaiņas braucienos starp Baltu ceļa reģioniem.
Projektā tiks izmantoti inovatīvi risinājumi: 3D filmas, virtuālās realitātes ekskursijas, izglītojošas programmas bērniem un skolēniem Baltu centrā Šauļu pilsētā, tiks uzstādīts vides objekts Sēlpilī, uzlabota Mežotnes pilskalna teritorija – rekonstruēts gājēju celiņš, apskates platforma utt. Tiks rekonstruēts Klaipēdas rajona tūrisma centrs: remontētas telpas, izvietojot baltu simbolus, uzstādīta Klaipēdas rajona interaktīvā karte, kurā parādītas pievilcīgākās apmeklēšanas vietas, mudinot tūristus izpētīt Baltu ceļa objektus un vietas. Projekta aktivitātes vērstas uz izpratnes veicināšanu par senajiem baltiem un Baltu ceļa tālākas attīstības turpināšanu.

Projekta vadītāja Kurzemes plānošanas reģionā:
Alise Lūse
Tālrunis: 26567874, alise.luse@kurzemesregions.lv