2020. gada 18. maijā plašākai publikai tiek prezentēts inovatīvs produkts – mājaslapa www.livinventspils.lv – topošajiem un jaunajiem Ventspils iedzīvotājiem.

Vārds “Livin” apzīmē noteiktu dzīvesveidu – dzīvot pilnvērtīgu un jēgpilnu dzīvi, panākt darba un privātās dzīves līdzsvaru, veltīt laiku ģimenei un bērniem. “Livin” simbolizē plašu kopējo dzīves telpu – mācies, strādā, dzīvo un investē Ventspilī! Vārds “Livin” radies no vārdu savienojuma “Live in Ventspils” jeb “Dzīvo Ventspilī”.

Uzsākt dzīvi jaunā pilsētā nav viegli, aktuālā informācija par pārcelšanos nav atrodama vienotā veidā, tā tiek meklēta dažādos kanālos. Tāpat ir jāspēj orientēties plašajā piedāvājumā, jāmeklē un jāatrod sava vieta pilsētā, kurai iespējams vēl nejūties piederīgs. Īpaši sarežģīti tas ir gadījumos, kad jaunajā pilsētā vēl nav izveidojies plašs draugu un paziņu loks. Tāpēc jaunizveidotā mājaslapa www.livinventspils.lv ir noderīgs atbalsta instruments, kurā vienuviet apkopota un turpmāk regulāri tiks papildināta informācija par priekšnoteikumiem un privilēģijām, ko Ventspils pilsēta sniedz vietējiem un jaunajiem iedzīvotājiem, kā arī pilsētas viesiem un citiem interesentiem.

Izveidotā platforma ir arī tikšanās vieta jaunajiem darba devējiem, uzņēmējiem un darba ņēmējiem, kas radīta, lai pēc iespējas abpusēji atvieglotu to vajadzības un intereses.

Jaunajā mājaslapā ir iespējams uzzināt, kāpēc pārcelties uz dzīvi Ventspilī. Sadaļā “Dzīve” ir apkopotas ziņas par pilsētas dzīvojamo fondu, izglītības, kultūras un sporta iestādēm, par pašvaldības pakalpojumiem, veselības aprūpi, transportu un citām jomām.

Sadaļa “Darbs” ir paredzēta darba devējiem un darba ņēmējiem. Te ir atrodami aktuālie darba piedāvājumi un Ventspils darba devēju saraksts. Šajā sadaļā uzņēmumi bez maksas var izveidot savu profilu, ievietot darba sludinājumus, piekļūt speciālistu datu bāzei, sekot līdzi un apstrādāt saņemtos pieteikumus.

Sadaļā “Speciālistu datu bāze” darba ņēmēji var pievienot informāciju par sevi, kur darba devējam ir iespēja pašam uzrunāt konkrēto speciālistu.

Sadaļā “Uzņēmējdarbība” ir informācija par atbalstu uzņēmējdarbības sākšanai – no idejas līdz tās realizācijai.

Ja tomēr neatrodi sev interesējošo informāciju vai Tev ir ieteikumi un ierosinājumi, ar ko vajadzētu papildināt mājaslapu www.livinventspils.lv, sazinies ar mums – Jauno iedzīvotāju kontaktpunktu – pa tālruni 25484825 vai raksti uz livin@ventspils.lv.

Šī aktivitāte tiek īstenota Eiropas Reģionālās attīstības fonda iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” Projekta “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas” Nr. UIA03-250 ietvaros, sadarbojoties 10 partneriem no Ventspils un Valmieras. Projektā tiks realizēti virkne inovatīvu risinājumu ar mērķi vietējā ekonomikā radīt jaunas darba vietas un attīstīt prasmes, kas nepieciešamas šodienas un nākotnes darba tirgū.

Informācija: https://www.ventspils.lv/lat/investicijas_un_projekti/nextgen_microcities/.

Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” ietvaros. Šī informācija atspoguļo vienīgi autora viedokli, un iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” iestādes neatbild par šīs informācijas potenciālajiem izmantošanas veidiem.