Sekojot līdzi labās prakses piemēriem Eiropā un citviet pasaulē, garo distanču pārgājienu maršruti “Jūrtaka” un “Mežtaka” Kurzemes reģiona posmos tikuši pie savām pastkastēm – viesu grāmatām. Tajās ikviens ceļotājs var dalīties iespaidos par redzēto, kā arī sniegt padomus citiem gājējiem. Savukārt garo distanču taku veidotājiem no šīm viesu grāmatām būs iespēja uzzināt ceļotāju skaitu, intereses un nepieciešamos uzlabojumus maršrutā, tādējādi veicinot maršrutu turpmāko attīstību.

“Ikviena no pastkastēm ir unikāla, jo to apgleznošanā piedalījušies bērni no Priekules Mūzikas un Mākslas skolas un Kalētu Mūzikas un Mākslas pamatskolas. Ar bērnu iztēles un košu krāsu palīdzību uz pastkastēm uzplaukuši skaisti ziedi un augi, redzami dzīvnieki, zaļi meži, zila jūra, saullēkti un saulrieti, attēloti arī zināmākie pastkastes apkārtnē esošie apskates objekti, piemēram, Gramzdas luterāņu baznīca, Kuldīgas ķieģeļu tilts pār Ventu un citi.  Ļoti ceru, ka skaistās pastkastes kļūs ne tikai par interesantiem vides objektiem un lieliskiem orientieriem, dodoties pa “Mežtaku” vai “Jūrtaku”, bet ar laiku kļūs par bagātīgu ceļotāju iespaidu un padomu krātuvi ikvienam interesentam, “ stāsta Aija Neilande, Kurzemes plānošanas reģiona projekta “Pārgājienu projekts” koordinatore.

Kopumā Kurzemē uzstādītas 14 šādas pastkastes, no tām astoņas izvietotas Mežtakas, bet sešas – Jūrtakas maršrutā. Katrā no pastkastēm atrodas viesu grāmata un rakstāmpiederumi ierakstu veikšanai, kā arī 3 nelielas dāvaniņas pirmajiem ierakstu veicējiem. Ar pastkastīšu atrašanās vietām varat iepazīties tiešsaistē.

Uz tikšanos Mežtakā!

Projekts LLI-448 „Mežtakas izveide Latvijā un Lietuvā un Jūrtakas pagarināšana Lietuvā” (Pārgājienu projekts) tiek realizēts ar Eiropas Savienības Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. –2020. gadam atbalstu. Kopējās projekta izmaksas ir 788 104,45 EUR. Projekta līdzfinansējums no Eiropas Reģionālās attīstības fonda ir 669 888,76 EUR.

Informāciju sagatavoja:

Aija Neilande
Projekta “Pārgājienu maršruts” koordinatore
Tālr. +371 26147139
aija.neilande@kurzemesregions.lv

Šī preses ziņa ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs preses ziņas saturu pilnībā atbild tās autors un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.