Publikāciju sērijā “Kurzeme – vieta, kur atgriezties” turpinām stāstīt par uzņēmīgiem cilvēkiem, kuri atgriezušies Kurzemē pēc ārvalstīs pavadītiem gadiem. Šoreiz iepazīstinām ar kurzemniekiem – Līgu Baumani no Pāvilostas, Kristapu Fridrihsonu no Liepājas un Ilzi Fricsoni no Skrundas.

Līga Baumane un DIDAMM

 • Pēc desmit Vācijā pavadītiem gadiem Līga ir atgriezusies Kurzemē, Pāvilostas pusē, lai atgūtu sajūtu, ka ir savā vietā, starp savējiem, un darītu to, ko mīl.
 • Savulaik studējusi tekstilmākslu Mākslas akadēmijā un, atsākot strādāt ar linu, veido kolekcijas gan mājai, gan dārzam un pludmalei.
 • Dzimtajā Pāvilostā Līga izveido savu uzņēmumu “DIDAMM”.
 • “DIDAMM” piedāvā lina izstrādājumus ar paštamborētām mežģīnēm. Kā Līga saka: “Te apvienojas nostalģiska atsauce uz tradicionālajiem rokdarbiem ar mūsdienīgu redzējumu.”
 • Vairāk informācijas par “DIDAMM” Facebook lapā @didamm.linen, savus pasūtījumus un jautājumus varat pieteikt, rakstot uz e-pastu: linen@gmail.com vai zvanot uz tālruņa numuru: 22130895.

Kristaps Fridrihsons un Street Burgers Liepājas burgernīca

 • Kristaps ar sievu un diviem bērniem pēc pavadītiem gadiem ārzemēs atgriezies dzimtajā Liepājā.
 • Kristaps ir īstens Liepājas patriots un, jo, vecāks viņš paliek, jo vairāk nozīmes piešķir “sirds” lietām. Mācījies Liepājas 5. vidusskolā. Vēlāk studējis gan Liepājas Lietišķās mākslas koledžā, gan Liepājas vakara /maiņu/ vidusskolā, bet, kad palika 22 gadi, nolēma pamest Latviju. Ārzemēs viņš uzreiz sāka strādāt par viesmīli un klientu apkalpošanā darbojas joprojām, tikai nu jau dzimtenē. Kristaps pārliecinoši saka: “Ja Latvija, tad tikai Liepāja! Esmu liepājnieks, arī mana sieva – rīdziniece- un bērni nu jau ir liepājnieki!”
 • Kad atgriezās Latvijā, vispirms Kristaps dzīvoja Rīgā un strādāja Street Burgers Meža ielas burgernīcā Āgenskalnā. Jau drīz viņš saskatīja iespēju atgriezties dzimtajā Liepājā, dāvājot tai tādus pašus lieliskus burgerus kā Rīgā. Viņš darbu pie Liepājas burgernīcas izveidošanas uzsāka 2017. gada sākumā.
 • Street Burgers Liepājas burgernīca ir franšīzes uzņēmums, kas, tāpat kā Rīgā, piedāvā plašu burgeru klāstu no svaigām sastāvdaļām, kuras piegādājuši vietējie zemniekiem.
 • Uzzināt vairāk par Street Burgers Liepājas burgernīcu iespējams, piezvanot uz tālruņa numuru: 27808086, mājaslapā streetburgers.lv un Facebook lapā @liepajasburgernica, vai rakstot uz e-pastu mailto:mliepaja@streetburgers.lv

Ilze Fricsone un TRIK’design

 • Pēc 6 gadu prombūtnes Nīderlandē Ilze ar ģimeni atgriezusies Skrundā.
 • Kopīgi ar vīru nolēma uzsākt savu biznesu un darīt to, kas patīk un padodas vislabāk. Tāpēc abi ar vīru pievērsās kopīgi izlolotajai idejai par ikdienā nepieciešamo priekšmetu radīšanu 3D drukas tehnikā. Tā radās TRIK’design!
 • Ilze stāsta: “TRIK’design ir mūsu ģimenes bizness, katram ir sava loma – vīrs atbild par produktu izstrādi, es – par reklāmu un klientu apkalpošanu, bet bērni ir mūsu iedvesmas avots, kuri nereti “pasviež” mums idejas par to, kādi produkti varētu būt noderīgi un interesanti!”
 • Ilze skaidro, ka 3D druka ir 21. gadsimta ražošanas modelis, ar kura palīdzību katrs var iegūt sev nepieciešamo objektu, tajā pat laikā palīdzot pasargāt dabu no piesārņojuma. Katrs, kurš izvēlas iegādāties 3D drukātu objektu, mazina pieprasījumu pēc masveida ražotnēm, kas mēdz radīt atmosfēras piesārņojumu un preču pārprodukciju. 3D tehnoloģijas ražošanas ideja – klients meklē preci, nevis prece klientu! Tas nozīmē, ka klientam ir iespēja iegūt tieši sev vajadzīgo priekšmetu, un tas tiks izgatavots pēc pasūtījuma nepieciešamajā skaitā, krāsā un izmērā. Savukārt, bioloģiskais materiāls veicinās nokalpojušo produktu ātrāku sadalīšanos, lai mūsu pēctečiem saglabātu pēc iespējas tīru vidi un brīvu vietu jaunām vajadzībām un idejām! Ilze aicina: “Domāsim laikmetīgi un dosim iespēju nākamajām paaudzēm dzīvot tīrā vidē!”
 • Iepazīt 3D drukas plašās iespējas var, apmeklējot TRIK’design mājas lapu trikdesign.eu vai Facebook lapu @designtrik, kā arī rakstīt uz e-pastu trik.design.info@gmail.com vai zvanīt uz tālruņa numuru: 28233753.

Papildus informācijai:

Agnese Berģe
Remigrācijas koordinators
E-pasts: koordinators@kurzemesregions.lv
Kurzemes plānošanas reģions
https://www.kurzemesregions.lv/remigracija/