Lai veicinātu remigrantu iniciatīvas remigrācijas procesu stiprināšanu un stiprinātu remigrantu kopienu un piederību Liepājas videi, 12. decembrī, Liepājas biznesa inkubatorā notika tikšanās “Ar pasaules pieredzi Liepājā” remigrantiem un potenciālajiem remigrantiem un viņu ģimenes locekļiem.

Pasākumā piedalījās 25 ģimenes, tai skaitā 25 bērni (kopā vairāk nekā 60 cilvēki). Remigrantu ģimenes Liepāju  par savām mājām ir izvēlējušies atgriežoties no Anglijas, Zviedrijas, Dānijas, Polijas, Vācijas, Nīderlandes, ASV, Francijas, Īrijas un Maķedonijas.

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš, uzrunājot klātesošos norādīja, ka pašvaldība kā vienu no aktualitātēm, kura ir risināma pirmkārt, minēja vietu nepietiekamību pirmsskolas izglītības iestādēs. Savukārt Agnese Berģe, Kurzemes plānošanas reģiona koordinatore, pastāstīja par savu koordinatora darbu un pieejamo atbalstu remigrantiem, pozitīvajām tendencēm Kurzemē un Liepājā, kā arī Kurzemes remigrantu izveidotajiem uzņēmumiem un veiksmīgo uzņēmējdarbību.

Ciemiņu uzņēmējs, Kurzemes Biznesa inkubatora Liepājā vadītājs Gints Reķēns uzrunājot pasākuma dalībniekus ieskicēja iespējas un piedāvājumus, ko var saņemt KBI.

Bērni visa pasākuma gaitā piedalījās dažādās aktivitātēs – zīmēja, būvēja, spēlēja gaisa hokeju un Kinect. Bet vecāki piedalījās Ziemassvētku viktorīnā.

Neformālo gaisotni baudot, tika sagaidīts Ziemassvētku vecītis, kurš priecēja ne tikai bērnus, bet arī pieaugušos.

Pasākuma dalībnieki savstarpēji dalījās ar savu pieredzi dažādu situāciju risināšanā, uzzināja, kur griezties darba meklējos vai sadzīves jautājumu risināšanā.

Kā novēroja pasākuma organizētāji, tieši savstarpējās sarunas bija vislielākais ieguvums pašiem remigrantiem.

Vairāk par pasākumu lasiet un klausieties arī LSM portālā: https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/reemigracijas-veicinasanas-pasakums–ar-pasaules-pieredzi-liepaja.a341577/ 

Informāciju sagatavoja Liepājas pilsētas sabiedrisko attiecību nodaļa.