Pasākuma apraksts

Valsts pētījumu programmas projekts “DemoMig” un Kurzemes plānošanas reģions aicina uz “Reģionālo ideju darbnīcu: Kurzemes demogrāfiskais portrets”, kas  28. maijā notiks Kuldīgā, brīvdienu mājā RAXTI, Ēdoles ielā 11. Reģionālās ideju darbnīcas ieguvumi balstās uz pētnieku, reģiona iedzīvotāju, pašvaldību pārstāvju un uzņēmēju diskusiju un vajadzību apzināšanu.

Darbnīca tiek rīkota pētījuma “Ilgtspējīgas un saliedētas Latvijas sabiedrības attīstība: risinājumi demogrāfijas un migrācijas izaicinājumiem” ietvaros. Pētījumu, izmantojot inovatīvu starpdisciplināru pieeju, īsteno atzīti demogrāfijas, ģeogrāfijas, socioloģijas, izglītības, ekonomikas, tūrisma un migrācijas jomas eksperti, kas pārstāv Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāti, Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāti, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju un Latvijas Lauksaimniecības universitāti. Projekta vadītāja Prof. Zaiga Krišjāne.

Aicinām kurzemniekus piedalīties ideju darbnīcā, lai kopīgi ar pētniekiem apspriestu tādus jautājumus kā sabiedrības novecošanās, talantu migrācija, izglītība un inovācijas un citus reģiona attīstībai aktuālos jautājumus.

Pasākuma programma:

9:30 Reģistrācija un rīta kafija

10:00 Atklāšana: Kurzemes plānošanas reģiona attīstības padomes priekšsēdētāja Inga Bērziņa

10:05 Ilgtspējīgas un saliedētas Latvijas sabiedrības attīstība: risinājumi demogrāfijas un migrācijas izaicinājumiem (projekta vadītāja prof. Zaiga Krišjāne)

10:20 Demogrāfijas un migrācijas izaicinājumi Kurzemes reģionā (projekta vadošie pētnieki)

11:00 Kafijas pauze

11:10 Ideju darbnīca par reģiona ilgtspējīgu attīstību.

Izmantojot World Cafe metodi apzināsim dalībnieku viedokļus par izaicinājumiem reģiona attīstībai, ko rada demogrāfiskie procesi un migrācija, sabiedrības novecošanās, kā arī par cilvēkkapitāla piesaisti un noturēšanu reģionos, par kultūras nozīmi reģionu revitalizācijai, izglītību un inovācijām.

13:30 Noslēgums

Kopīgas pusdienas

Pieteikšanās darbnīcai līdz 24. maijam. Dalība pasākumā ir bezmaksas. Aicinām reģistrēties laicīgi, vietu skaits ierobežots!

Reģistrācija

Pasākuma reģistrācija ir slēgta