Šī gada 1. augustā plkst. 16:00 Maras muižā notiks otrais projekta “Pastaigas cauri gadsimtiem” pasākums, kurā piedalīsies stīgu kvartets – vijolnieces Darja Smirnova un Annija Endija Kolerta, altiste Katrīna Anna Pelnēna, čellists Krišjānis Gaiķis – un aktieris, režisors Ēriks Vilsons.

Šī būs iespēja iepazīt romantisma laikmeta kamermūzikas pretstatus – nostaļģiski apcerīgo un tautiski priecīgo un jestro. Sajust gleznaino Kurzemes ainu Maras muižā un tās apkārtnē, tēlaini izteiksmīgus literatūras citējumus aktiera, režisora Ērika Vilsona interpretācijā un baudīt lielisku mūziku stīgu kvarteta izpildījumā, kurā spēlē – Darja Smirnova, Annija Endija Kolerta, Katrīna Anna Pelnēna un Krišjānis Gaiķis.

Koncerta programmā F. Šūberta 13. kvarteta “Rozamunde” 1. daļa, A. Borodina 2. kvarteta 1. daļa, F. Mendelszona 6. kvarteta f moll 2. un 3. daļa, A. Glazunova 2 noveletes – Valsis un Orientale.

Pirms un pēc koncerta pasākuma apmeklētājiem būs iespēja aplūkot nesen restaurēto Maras muižu, kas atrodas Turlavas pagastā, Kuldīgas novadā. Muižas kungu pils ir celta 1750. gadā kā tipiska baroka ēka. Unikāla ir ne tikai līdz mūsdienām saglabājusies celtne, bet arī senie, 16. gadsimta Livonijas laika pamati ar velvētajām pagraba telpām uz kuriem muiža uzbūvēta. Maras muiža ir Kurzemes un Latvijas kultūrvēsturiskais mantojums, par ko liecina labi saglabājušies arhitektoniskie elementi – autentiskais kungu mājas plānojums, telpu izkārtojums anfilādē, koka grīdas un greznās kāpnes, kamīns un vairākas krāsnis. Maras muižā saglabātais priekšnama kamīns ir ražots Kurzemē un papildināts ar Kuldīgas Hansa Schöna keramikas darbnīcās 1870. – 1880. gados tapušo bareljefu.

Darja Smirnova ir viena no spožākajām Latvijas vijolniecēm. Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra koncertmeistara vietniece, Sinfonia concertante koncertmeistare, kā arī vieskoncertmeistare Vācijas Radio Zārbrikenes-Kaizerslauternes simfoniskajā orķestrī. Studiju gados aktīva kamermūziķe, regulāri piedalās jauniešu projektos kā pasniedzēja un arī kā orķestra koncertmeistare – “Latvijas simtgades jauniešu orķestris” un “Dzimuši Latvijā”.

Annija Endija Kolerta ir Liepājas Simfoniskā orķestra otro vijoļu grupas koncertmeistara vietniece, pēc vijoļspēles bakalaura studijām Horvātijā spēlējusi Slovēnijas Filharmonijas orķestrī. Pastāvīgi muzicē ansamblī “Splitas Virtuozi” un spēlē Liepājas stīgu kvinteta sastāvā.

Katrīna Anna Pelnēna šobrīd studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un ir Liepājas Simfoniskā orķestra altu grupas mūziķe. Aktīvi piedalās kamermūzikas koncertos un spēlē stīgu kvarteta Nõna un Liepājas stīgu kvinteta sastāvā.

Krišjānis Gaiķis ir Liepājas Simfoniskā orķestra čellu grupas mūziķis. Pabeidzis bakalaura studijas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, regulāri muzicē dažādos kamermūzikas sastāvos un kā basistu varam dzirdēt etnoprieka grupā “Ogas”.

Pasākuma dalības maksa apmeklētājiem – 15,00 EUR. Cenā iekļauta glāze šampanieša. Iepriekšēja pieteikšanās, zvanot pa tālr. +371 26376974. Vietu skaits pasākumā ir ierobežots.

Digitāla ekskursija Maras muižā pieejama: https://www.marasmanor.info/

Papildus informācijai: https://www.facebook.com/events/267573261153318/

ℹ️ Pasākums notiek sadarbībā ar Kurzemes plānošanas reģionu  #Kurzemeskultūrasprogramma2021 ietvaros, ko atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un A/S Latvijas valsts meži. Vairāk par Kurzemes kultūras programmu:  https://www.kurzemesregions.lv/kultura/

Informāciju sagatavoja:

Irita Kalēja

SIA Liepaja Music

Valdes locekle, projekta vadītāja