Noskatieties takas video:

 

Apraksts:

Rojas upes stāvos krastus ieskauj pirmatnīgs mežs, kur mežsaimnieciskas aktivitātes nav notikušas jau simts gadus. Tie ir bioloģiski veci, ar augiem un dzīvniekiem bagāti meži, kādi Latvijā ir reti sastopami. Upes krastus apdzīvo bebri, ūdri, stirnas, mežacūkas, staltbrieži, aļņi, zivju gārņi, lielās gauras, gaigalas, dažādu sugu dzeņveidīgie putni. Upē mīt tādas zivis, kā asari, nēģi, foreles, līdakas, raudas.
Brīvdabas taka gar Rojas upi” piedāvā 3 dažāda garuma distances gar Rojas upi un tai pieguļošajiem mežiem – 2 km, 7 km un 15 km, kas katra atzīmēta ar savas krāsas norādi. Izvēlieties piemēroto un dodieties ceļā – no pavasara līdz rudenim ar kājām, velosipēdiem un laivām, bet ziemā – ar slēpēm. Braucot ar velo, ņemiet vērā, ka atsevišķos posmos maršruts var būt grūti izbraucams irdeno smilšu dēļ.
Gar upi ierīkotas vairākas atpūtas vietas ar soliem, galdiem, labierīcībām, šūpolēm, vingrošanas konstrukcijām, atkritumu urnām, kā arī ugunskura un telšu vietām. Pie atpūtas vietām Žocenē un Rojā ir izveidotas arī laivu piestātnes. Takas sākumā upes krastā labiekārtota vieta, kur upē ietek Rojas avots. To iecienījuši apkārtnes iedzīvotāji, kas labprāt dzer avota ūdeni.


Lejupielādējiet takas GPX

Lai atvērtu GPX failu ar takas maršrutu mobilajā tālrunī vai datorā jābūt instalētai kādai no ceļošanas aplikācijām vai kartēm, piem., Wikiloc, Outdooractive, ViewRanger, OS Maps vai arī citām GPX failu lasīšanas programmām un aplikācijām.

Atrašanās vieta: Roja. Ieteicamais sākuma punkts: Pirms veikala Maxima nogriežoties no Jūras ielas pa kreisi uz Kāpu ielu

Takas sākums kartē: Lat:57.50824,Lon:22.78451

Pieejamība: 

Apskatei nepieciešamais laiks: 2 h (vidējais loks)

Garums: Mazais loks 2 km, vidējais loks 7 km, lielais loks – 15 km

Marķējums: Marķēta ar speciālām norādēm – dzeltens aplis 2 km, zils aplis – 7 km, sarkans aplis – 15 km maršruts

Veids: Lokveida

Grūtību pakāpe: 

 īsā un vidējā distance

 garā distance

Segums: Iestaigāta taka, meža ceļš

Labiekārtojums: 

Nokļūšana: ar automašīnu, ar autobusu

Uzturēšanās noteikumi: 

Apsaimniekotājs: Rojas novada dome, 63220836, roja@roja.lv

Info: Rojas Tūrisma informācijas centrs, Selgas iela 14E, Roja, 28630590, tic@roja.lvwww.roja.lv/lv/turisms

Tuvākie veikali, DUS: Roja