Noskatieties takas video:

 

Apraksts:

Pati taka ir nedaudz vairāk kā 1 km gara, taču auto jāatstāj krietnu gabaliņu pirms takas, līdz ar to kopējais pastaigas garums būs 2 km. Šī taka izveidota, lai iepazīstinātu ar teritorijas daudzveidīgo reljefu un meža ekosistēmu, kuru pēdējo 100-150 gadu laikā nav būtiski ietekmējusi cilvēka saimnieciskā darbība. Staigājot pa taku, ir iespējams aplūkot augu, sūnu, ķērpju un kukaiņu daudzveidību, dižkokus, vētrā izgāztus iespaidīga vecuma kokus, Jāņupītes stāvkrastu. Var izskaitīt un aprēķināt izgāzta koka vecumu pēc gadu riņķiem tā stumbrā, kā arī aplūkot dažādu veidu piepes uz izgāztu un trūdošu bērzu stumbriem. Esot takā, noteikti atrodiet arī Latvijas garāko koku – egli, kuras augstums pārsniedz 46 m!

Lejupielādējiet takas GPX

Lai atvērtu GPX failu ar takas maršrutu mobilajā tālrunī vai datorā jābūt instalētai kādai no ceļošanas aplikācijām vai kartēm, piem., Wikiloc, Outdooractive, ViewRanger, OS Maps vai arī citām GPX failu lasīšanas programmām un aplikācijām.

 

Atrašanās vieta: „Kaziņas”, Dzirciems, Zentenes pagasts. Ieteicamais sākuma punkts (auto novietošanai) Lat:57.11190, Lon:23.04368 Ar auto jānogriežas uz jaunā ceļa (kas kartē vēl nav iezīmēts) pretī mājām “Zandi”, ceļa galā jāatstāj auto un tālāk jādodas pa pretī esošo meža taciņu

Takas sākums kartē: Lat:57.11319,Lon:23.03858

Pieejamība: 

Apskatei nepieciešamais laiks: 1 h

Garums: 2 km

Marķējums: Marķēta ar norādēm – info stendi un norādes bultiņas

Veids: Cilpveida

Grūtību pakāpe: 

Segums:  Dēļu laipa, iestaigāta taka, meža ceļš

 (lietus laikā un ziemā taka var būt slidena)

Labiekārtojums: 

Skatu platforma

Nokļūšana:  ar automašīnu

Uzturēšanās noteikumi: 

Apsaimniekotājs: Latvijas valsts meži Zemgales mežsaimniecība, 26423557, lvm@lvm.lv

Info: Tukuma tūrisma informācijas centrs, Talsu iela 5, Tukums, 28311557, 63124451, tic@tukums.lv, www.visittukums.lv  

Tuvākie veikali, DUS: Pūre, Kandava, Engure