Noklausieties takas audio:

 

Noskatieties takas video:

 

Apraksts

Kalētu mežaparks savulaik bijis muižas medību dārzs, kur tika turēti savvaļas meža dzīvnieki. No šejienes Latvijas teritorijā izplatījušies staltbrieži, kas 1848.gadā uz Kalētiem atvesti no Vācijas. Mūsdienās Kalētu mežaparks izveidojies par lielisku vietu dabas izziņai, skolēnu ekskursijām, pastaigām un atpūtai ģimenēm ar bērniem. Šeit ierīkotas 3 tematiskās dabas takas – sēņu taka, augu taka un zvēru taka, virkne interesantu dabas objektu, kā arī neliels piedzīvojumu parks bērniem. Mežaparkā var gan izlocīt kājas šķēršļu joslā, izstaigāt tematiskās dabas takas, izpētīt Kalētu mežaparkā izvietotās koka figūras un iepazīt parkā sastopamo augu un dzīvnieku daudzveidību. Atsevišķi parka posmi pieejami cilvēkiem ar īpašām vajadzībām ar asistentu, t.sk. neredzīgajiem, jo koka figūras iespējams iztaustīt ar plaukstām un tādējādi gūt priekšstatu par parka augiem un iemītniekiem.

Lejupielādējiet takas GPX

Lai atvērtu GPX failu ar takas maršrutu mobilajā tālrunī vai datorā jābūt instalētai kādai no ceļošanas aplikācijām vai kartēm, piem., Wikiloc, Outdooractive, ViewRanger, OS Maps vai arī citām GPX failu lasīšanas programmām un aplikācijām.

Atrašanās vieta: Dabas piemineklis “Kalētu mežaparks”, Kalētu pagasts. Ieteicamais sākuma punkts: Kalētu mežaparks (Liepu aleja)

Takas sākums kartē: Lat:56.35929, Lon:21.48929

Pieejamība: 

(atsevišķi posmi)

Apskatei nepieciešamais laiks: 1,5 h

Garums: Dažādas distances, kopējais garums 5 km 

Marķējums: Sēņu taka – dzeltenas krāsas koka stabiņi, Augu taka – zaļas krāsas koka stabiņi, Zvēru taka – sarkanas krāsas koka stabiņi un baltas krāsas koka stabiņi

Veids: Lokveida

Grūtību pakāpe: 

Segums:  Iestaigāta taka

Labiekārtojums: 

Nokļūšana:  ar automašīnu, ar autobusu

Uzturēšanās noteikumi: 

Apsaimniekotājs: Priekules novada pašvaldība, 63461006, dome@priekulesnovads.lv

Info: Priekules novada Tūrisma informācijas punkts, 26423893, turisms@priekulesnovads.lv, www.leismalite.lv 

Tuvākie veikali, DUS: Priekule