Noskatieties takas video:

 

Apraksts:

“Kaltenes kalvas” ir viens no unikālākajiem Rojas novada apskates objektiem. Dabas taka atrodas mežā, apmēram pusotra km attālumā no Kaltenes jūrmalas. Pati taka nav gara ~ 1,7km, lokveida, taču tā ir īpaša daudzo, apsūnojušo akmens krāvumu dēļ, kas nekur citur Latvijas piekrastē nav sastopami. Šie laukakmens krāvumi tiek saukti par kalvām un tie veidojušies pirms apmēram 10 tūkstošiem gadu, atkāpjoties Baltijas ledus ezeram. Kādreiz tie sniegušies līdz pat koku galotnēm (20m augstumā), taču PSRS laikā tika gandrīz pilnībā iznīcināti, pārstrādājot akmeņus šķembās ceļu būves vajadzībām. Tagad ir palikusi vairs tikai kalvas apakšējā daļa, kuras augstums ir ap 1,5-2,5m, taču arī tā ir iespaidīga. Laika gaitā akmeņi ir apauguši ar sūnām un rada sajūtu, ka ejat pa mežu no “Gredzenu pavēlnieka” vai “Krēslas” kadriem. Ejot rudenī, esiet uzmanīgi, laipas ir slidenas.

Lejupielādējiet takas GPX

Lai atvērtu GPX failu ar takas maršrutu mobilajā tālrunī vai datorā jābūt instalētai kādai no ceļošanas aplikācijām vai kartēm, piem., Wikiloc, Outdooractive, ViewRanger, OS Maps vai arī citām GPX failu lasīšanas programmām un aplikācijām.

Atrašanās vieta: Dabas piemineklis: ģeoloģiskais veidojums “Kaltenes kalvas”, Kaltene. Ieteicamais sākuma punkts: Šosejas Tukums-Kolka (P131) malā brūnā norādes zīme

Takas sākums kartē: Lat:57.45806,Lon:22.85598

Pieejamība: 

Apskatei nepieciešamais laiks: 45 min

Garums: 1,7 km

Marķējums: Norādes bultiņas uz stabiņiem

Veids: Lokveida

Grūtību pakāpe: 

 (vasarā, kad laipa ir sausa)

(ziemā, pavasarī un rudenī, kad laipa ir slidena)

Segums: Dēļu laipa, iestaigāta taka

 (lietus laikā un ziemā dēļu laipa var būt slidena)

Labiekārtojums: 

Skatu platforma

Nokļūšana: ar automašīnu, ar autobusu

Uzturēšanās noteikumi: 

Apsaimniekotājs: Latvijas valsts meži Ziemeļkurzemes iecirknis, 26134357, lvm@lvm.lv

Info: Rojas Tūrisma informācijas centrs, Selgas iela 14E, Roja, 28630590, tic@roja.lv, www.roja.lv/lv/turisms 

Tuvākie veikali: Kaltene, Roja

Tuvākās DUS: Roja