Noskatieties takas video:

 

Apraksts:

Kaltenes piekrastē ir izveidota īpaši aizsargājama dabas teritorija “Kaltenes krasta veidojumi”, ģeoloģiskais un ģeomorfoloģiskais dabas piemineklis. Šeit atrodami nogulumi ar bagātīgām molusku atlieku fosīlijām, kas datējamas ar Litorīnas jūras periodu (pirms aptuveni 6000 gadiem). Šī dabas teritorija ir nozīmīga ne tikai no ģeoloģiskā un ģeomorfoloģiskā viedokļa, bet arī savdabīga un interesanta no ainaviskā, botāniskā un ornitoloģiskā viedokļa.

Gar jūras krastu ir ierīkota dabas taka, kas aizved pie skatu torņa takas galā. Šeit var vērot gan Rīgas jūras līča piekrastes raksturīgās ainavas, gan ar laukakmeņiem nosēto Kaltenes jūras krastu. Putnu mīļiem īpaši ieteicams apmeklēt taku un skatu torni pavasaros un rudeņos, kad migrāciju laikā šeit sastopama liela zosveidīgo un tārtiņveidīgo putnu daudzveidība. Putnu vērošanas iesācējiem pie torņa pieejams arī putnu atpazīšanas “ceļvedis”.

Slapjā laikā taka var būt mitra.

Lejupielādējiet kartes GPX

Lai atvērtu GPX failu ar takas maršrutu mobilajā tālrunī vai datorā jābūt instalētai kādai no ceļošanas aplikācijām vai kartēm, piem., Wikiloc, Outdooractive, ViewRanger, OS Maps vai arī citām GPX failu lasīšanas programmām un aplikācijām.

Atrašanās vieta: Dabas piemineklis: ģeoloģiskais veidojums “Kaltenes krasta veidojumi”, Kaltene. Ieteicamais sākuma punkts: Šosejas Tukums-Kolka (P131) malā brūnā norādes zīme

Takas sākums kartē: Lat:57.44570,Lon:22.90463

Pieejamība: 

Apskatei nepieciešamais laiks: 20 min (vienā virzienā)

Garums: 1,1 km (vienā virzienā)

Marķējums: Takas sākums, no auto stāvlaukuma, atzīmēts ar norādi “Sākums”, tālāk takas posmos izvietotas norāžu bultiņas. Ja taka ir izpļauta, var viegli orientēties pēc iestaigātās takas. Līdz jūlija sākumam takas apsaimniekošanas darbus apgrūtina putnu ligzdošana piekrastes niedrājā un krūmājā. 

Veids: Līnijveida

Grūtību pakāpe: 

Segums:  Iestaigāta taka

Labiekārtojums: 

Skatu tornis

Skatu platforma

Nokļūšana:  ar automašīnu, ar autobusu

Uzturēšanās noteikumi: 

Apsaimniekotājs: Rojas novada dome, 63220836, roja@roja.lv 

Info: Rojas Tūrisma informācijas centrs, Selgas iela 14E, Roja, 28630590, tic@roja.lv, www.roja.lv/lv/turisms 

Tuvākie veikali: Kaltene 

Tuvākās DUS: Roja