Noskatieties takas video:

 

Apraksts:

Pamatīgi aizaugušais Kaņieris ir lagūnas tipa ezers un aizsargājams dabas objekts, kas iekļauts Ķemeru nacionālā parka teritorijā. Tas ir putnu un zivju daudzveidības ziņā viens no bagātākajiem ezeriem Latvijā, tāpēc Kaņieri iemīļojuši makšķernieki un ornitoloģijas entuziasti. Ezerā ir 14 salas, kuras caurceļošanas laikā par savu atpūtas vietu izraudzījušies ūdensputni. Pavisam Kaņiera ezerā novērotas vairāk nekā 200 putnu sugas. Lielāko daudzveidību var pieredzēt pavasaros un agrā rudenī, kad debesīs lido gājputnu kāši.

Taku ieteicams sākt pie norādes “Putnu vērošanas tornis” (Lapmežciems-Antiņciems ceļš), sākumā uzkāpjot pašā tornī, no kura paveras lielisks skats uz Kaņieri. Tālāk dodieties uz dēļu laipu, kas būvēta uz pontoniem un savieno Andrejsalu un Riekstu pussalu, un sausām kājām ļauj izbaudīt ezera apkārtnes skaistumu. Laipa vietām liegi šūpojas, jo aptuveni pusi no tās garuma veido peldošas konstrukcijas. Laipas garums ir 600 metri, un tā ļauj iepazīt citādi grūti sasniedzamo niedrāju biezokni, kas ir tiešām iespaidīgs. Koka laipa ved cauri niedru labirintam, brīžiem veidojot tādu kā “niedru tuneli” un brīžiem atkal atsedzot skatu uz ezeru. Esiet uzmanīgi, jo atsevišķās vietās laipas dēļi ir ielūzuši.

Laipas galā nesen izklāti dēļi, kas pagarina taku un sausā laikā ļauj to iziet lokveidā, vedot cauri mežam gar ezera krastu uz labiekārtoto A/S “Latvijas Valsts meži” laivu bāzi, no kuras tālāk pa grants ceļu nokļūsiet atpakaļ takas sākumpunktā.

 

Lejupielādējiet takas GPX

Lai atvērtu GPX failu ar takas maršrutu mobilajā tālrunī vai datorā jābūt instalētai kādai no ceļošanas aplikācijām vai kartēm, piem., Wikiloc, Outdooractive, ViewRanger, OS Maps vai arī citām GPX failu lasīšanas programmām un aplikācijām.

Atrašanās vieta: Ķemeru nacionālais parks, Lapmežciema pagasts. Ieteicamais sākuma punkts: Pie norādes “Putnu vērošanas tornis” (1,2 km  aiz Kaņiera ezera laivu bāzes)    

Takas sākums kartē: Lat:56.99763,Lon:23.47608 

Pieejamība:    

Apskatei nepieciešamais laiks: 1 h

Garums: 2,8 km

Marķējums: Nav marķēta, taču var viegli orientēties pēc takas

Autostāvvieta: Auto iespējams novietot ceļa malā. Pieejams arī maksas stāvlaukums pie Laivu bāzes (1 EUR)

Atvērta: Ziemā taka netiek tīrīta. Pavasarī un rudenī, kā arī stipri lietainā laikā, taka var nebūt izejama lokveidā.

Veids: Lokveida 

Grūtību pakāpe:  

Segums: Dēļu laipa, iestaigāta taka,  meža ceļš, takas sākumā un beigās grants šķembu segums. Atgriezties var pa grants ceļu.

 (lietus laikā un ziemā takas un dēļu laipa segums var būt slidena)

Labiekārtojums:

Skatu tornis

Laivu bāzē (par maksu)

Laivu bāzē (1 EUR)

Skatu platforma Laivu bāzē (par maksu)

Nokļūšana: ar automašīnu, ar autobusu līdz Lapmežciemam

Uzturēšanās noteikumi: 

Apsaimniekotājs: Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālā administrācija, 67730078, pieriga@daba.gov.lv 

Info:   

Tuvākie veikali: Lapmežciems, Ragaciems, Kauguri

Tuvākās DUS: Lapmežciems, Kauguri