Noskatieties takas video:

 

Apraksts:

Taka ved cauri mežam un zāļu purvam uz Kaņiera pilskalnu. Par to, cik vecs ir Kaņiera pilskalns un kas to apdzīvojis, vēsturnieki joprojām strīdas. Vieni uzskata, ka tā ir ļoti sena cilšu apmetnes vieta, citi – ka to izmantojuši jūras laupītāji, lai uzbruktu kuģiem. Pa ceļam taka šķērso arī akmeņu valni. Laika gaitā zinātnieki izvirzījuši vairākas hipotēzes par šo akmeņu valni, taču secināts, ka vaļņus visdrīzāk radījuši ledāju kušanas procesi. Takas tālākajā punktā ir izvietota skatu platforma, no kuras var pārredzēt Kaņiera ezeru. Pilskalnā ir izvietota piknika vieta. Aiz piknika vietas, sākoties dēļu laipai, ejiet klusītēm un dzirdēsiet caur niedrāju ložņājam zalkšus, un ja palaimēsies, tad kādu arī manīsiet sildoties uz laipas.

Lejupielādējiet takas GPX

Lai atvērtu GPX failu ar takas maršrutu mobilajā tālrunī vai datorā jābūt instalētai kādai no ceļošanas aplikācijām vai kartēm, piem., Wikiloc, Outdooractive, ViewRanger, OS Maps vai arī citām GPX failu lasīšanas programmām un aplikācijām.

Atrašanās vieta: Ķemeru nacionālais parks, Lapmežciema pagasts

Takas sākums kartē: Lat:56.99197,Lon:23.42601

Pieejamība: 

Apskatei nepieciešamais laiks: 0,5 h

Garums: 1,4 km

Marķējums: Nav marķēta, taču var viegli orientēties pēc takas

Atvērta: Ziemā taka netiek tīrīta

Veids: Lokveida

Grūtību pakāpe: 

Segums: Dēļu laipa, iestaigāta taka, dolomīta šķembu segums.

 (lietus laikā un ziemā takas segums un dēļu laipa var būt slidena)

Labiekārtojums: 

Nokļūšana: ar automašīnu, ar autobusu līdz Lapmežciemam
Ar privāto transportu vai satiksmes autobusu starppilsētu maršrutos Rīga-Talsi, Rīga-Kolka, Rīga-Mazirbe (saraksti atrodami www.autoosta.lv) pa autoceļu P128 (Rīga-Talsi) jābrauc līdz Lapmežciemam. Ciemata centrā pie pagasta pārvaldes/kultūras nama ēkas jānogriežas pa Liepu ielu, sekojot norādei „Antiņciems 5”. Jādodas 5 km (cauri ciematam, garām Kaņiera laivu bāzei un putnu vērošanas tornim) līdz T veida krustojumam Antiņciemā, kur jānogriežas pa labi un jāveic vēl aptuveni 3 km līdz auto stāvlaukumam un informācijas stendam ceļa labajā malā.

Uzturēšanās noteikumi: 

Apsaimniekotājs: Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālā administrācija, 67730078, pieriga@daba.gov.lv

Info: 

Tuvākie veikali: Lapmežciems, Ragaciems, Kauguri

Tuvākās DUS: Lapmežciems, Kauguri