Noskatieties takas video:

 

Apraksts:

Kolkas priežu taka sniedz iespēju baudīt vieglu, patīkamu pastaigu caur krāšņu priežu mežu, pelēkajām un baltajām kāpām un, protams, liedagu. Takai raksturīgas simtgadīgas, žuburainas zemzaru priedes, kas ieputinātas smiltīs līdz pat 2-3 m. Par koku ievērojamo vecumu liecina to izmēri, kā arī ķērpji un sūnas uz zariem. Šeit redzamas arī vecākās – mežainās kāpas. Mežā un kāpās sastopami gan tipiskie augi, tādi kā mellenes, virši, vistenes, mārsils, laimiņš, gan arī aizsargājamie augi, kā arī dažādi kukaiņi, kas mājo vecajos kokos. Pa ceļam pieejamas divas skatu platformas un 15 m augsts skatu tornis jūras ainavas un putnu vērošanai.

 

Lejupielādējiet takas GPX

Lai atvērtu GPX failu ar takas maršrutu mobilajā tālrunī vai datorā jābūt instalētai kādai no ceļošanas aplikācijām vai kartēm, piem., Wikiloc, Outdooractive, ViewRanger, OS Maps vai arī citām GPX failu lasīšanas programmām un aplikācijām.

Atrašanās vieta: Slīteres Nacionālais parks, Kolka. Ieteicamais sākuma punkts: Autostāvvieta aiz šosejas Tukums-Kolka (P 131) apļa (ir brūnā zīme ar norādi uz taku), ap 500 m no Kolkasraga

Takas sākums kartē: Lat:57.75630,Lon:22.59131

Pieejamība: 

 var tikt līdz un uzbraukt uz skatu platformām, pilnībā taka nav izejama. Sausās tualetes daļēji pieejamas.

Apskatei nepieciešamais laiks: 40 min

Garums: 1,8 km (ar uzkāpšanu skatu tornī)

Marķējums: Nav marķēta, taču var viegli orientēties pēc takas

Veids: Lokveida

Grūtību pakāpe: 

Segums: Iestaigāta taka, dēļu laipa, liedags.

 (lietus laikā un ziemā taka var būt slidena)

Labiekārtojums:   

Skatu tornis

Skatu platforma

 Kolkā

Nokļūšana: ar automašīnu, ar autobusu (līdz Kolkai). Pa Ventspils – Kolkas autoceļu ( P 124), vai Tukuma-Kolkas autoceļu (P 131) līdz pagriezienam uz Kolkasragu. Tālāk sekot norādei ceļa malā.

Uzturēšanās noteikumi: 

Aizliegti arī: ogu kombaini  

Apsaimniekotājs: Dabas aizsardzības pārvaldes Kurzemes reģionālā administrācija, 63286000, kurzeme@daba.gov.lv

Info:

Tuvākie veikali, DUS: Kolka, Roja, Dundaga