Takas apraksts:

Turpceļā taka ved pa bijušo Ziemeļkurzemes šaursliežu (600 mm) dzelzceļa jeb Mazbānīša stigu, kas savulaik savienoja Dundagu un piekrastes ciemus ar Ventspili un Talsiem un kursēja no 1916. līdz 1962. gadam. Pirms tam uz Ziemeļkurzemes piekrastes ciemiem bija iespējams nokļūt tikai ar kājām vai zirgu pajūgiem. Šaursliežu dzelzceļa izbūve sniedza nozīmīgu ieguldījumu reģiona ekonomiskajā un kultūras izaugsmē. Pa ceļam varat redzēt arī bijušo Mazirbes stacijas vietu, kas tagad atzīmēta ar piemiņas akmeni. Nokļūstot līdz “Jaunmuiža-Sīkrags” ceļam, var griezties uz jūras pusi un turpināt taku pa smilšaino liedagu atpakaļceļā uz Mazirbi. Izturīgākiem pa seno mazbānīša trasi iespējams noiet papildus gabalu līdz Ķikānupes tiltiņam (Jaunciema virzienā), kur pa ceļam var apskatīt piemiņas akmeni bijušās Sīkraga dzelzceļa stacijas vietā, kas celta 1892. gadā. Savukārt Sīkraga ciema centrālā daļa (pa ceļam uz jūru no Jaunmuižas – Sīkraga ceļa) joprojām glabā valsts aizsargājamas senā zvejniekciema būvniecības iezīmes.

Atkarībā no sezonas posmā Mazirbes upe – Ķikāns var būt daudz dunduru, ieteicams attiecīgi saģērbties un nodrošināties ar pretinsektu līdzekļiem.

Lejupielādējiet takas GPX

Lai atvērtu GPX failu ar takas maršrutu mobilajā tālrunī vai datorā jābūt instalētai kādai no ceļošanas aplikācijām vai kartēm, piem., Wikiloc, Outdooractive, ViewRanger, OS Maps vai arī citām GPX failu lasīšanas programmām un aplikācijām.

Atrašanās vieta: Slīteres nacionālais parks, Mazirbe. Ieteicamais sākuma punkts: Lībiešu tautas nams

Takas sākums kartē: Lat:57.68406,Lon:22.31742

Pieejamība: 

Apskatei nepieciešamais laiks: 4 h (mazais loks)

Garums: Mazais loks:  15 km, Garais loks: 19 km    

Marķējums: Posmā Mazirbes upe – Ķikāns: stabiņi ar zaļām velozīmēm. Ieteicams sekot Lauku ceļotāja sagatavotā maršruta aprakstam:

Veids: Lokveida

Grūtību pakāpe:  

Segums: Iestaigāta taka, meža ceļš, liedags. Pa takas pilsētas daļu – asfaltēts segums.

Labiekārtojums: 

 Mazirbē

 tūristu mītnēs Mazirbes Kalēji, Ūši, Pītagi un Jaunlīdumi

 Ķikāns, Pēterezers, Pitraga upe, Vaides dīķis

Nokļūšana: ar automašīnu, ar autobusu

Uzturēšanās noteikumi: 

Aizliegti arī: ogu kombaini un ūdens motocikli

Apsaimniekotājs: Dabas aizsardzības pārvaldes Kurzemes reģionālā administrācija, 63286000, kurzeme@daba.gov.lv

Info:

Tuvākie veikali: Mazirbe, Kolka, Dundaga

Tuvākās DUS: Kolka, Dundaga