Noskatieties takas video:

Apraksts:

Taka ved apkārt Papes ezeram. Pats ezers ir aizaugošs lagūnas tipa ezers ar sāļūdens veģetāciju. Ļoti sekls, tā vidējais dziļums ir 0,5m. Ceļā redzēsiet  dažādus apskates objektus: putnu novērošanas torni, putnu slēpni, Paurupi un Līgupi, bebraini, palieņu pļavu, svētbirzi un Ezerskolas upurakmeni, Papes polderu pļavas, melnalkšņu, priežu un egļu mežus, ornitoloģisko staciju un Papes bāku.

Taka neved gar pašu ezera krastu, taču to ir iespējams apmeklēt pēc vēlēšanās, kādā posmā nedaudz novirzoties no takas. Sevišķi ieteicams apmeklēt savvaļas zirgu un tauru ganības, kas ir viens no ievērojamākajiem apskates objektiem ceļā (biļetes iespējams iegādāties informācijas kioskā pie ieejas). Šeit iespējams arī piekļūt ezera krastam, kas atver skatam patiesi iespaidīgu sirreālu ainavu.

Apmeklējot visus apskates objektus takas ceļā, faktiskais takas garums ir ~36km. Tāpēc izvēlieties piemērotus, ērtus apavus, lai izturēto garo distanci. Atsevišķi takas posmi ezera dienvidu un ziemeļu daļā pavasarī un rudenī ir mitri. Atkarībā no sezonas var būt daudz odu un dunduru, ieteicams attiecīgi saģērbties un nodrošināties ar pretinsektu līdzekļiem.

Lejupielādējiet takas GPX

Lai atvērtu GPX failu ar takas maršrutu mobilajā tālrunī vai datorā jābūt instalētai kādai no ceļošanas aplikācijām vai kartēm, piem., Wikiloc, Outdooractive, ViewRanger, OS Maps vai arī citām GPX failu lasīšanas programmām un aplikācijām.

Atrašanās vieta: Papes dabas parks, Pape. Ieteicamais sākuma punkts: Pie Papes kanāla Papes ciemā

Takas sākums kartē: Lat:56.15068,Lon:21.03084

Pieejamība:   

Apskatei nepieciešamais laiks: 8 – 9 h

Garums: Mazais loks: 32 km (tikai taka) Garais loks: 36 km (ar apskates objektu apmeklējumu)

Marķējums: Norāžu stabiņi

Maksa: Savvaļas zirgu un tauru ganību apmeklējums ir maksas – 4 EUR

Veids: Lokveida

Grūtību pakāpe:  

Segums: Iestaigāta taka, meža ceļš, grants ceļš

Labiekārtojums:

Skatu tornis

Slēpnis putnu vērošanai

 Fišereja “Dzintarvēji”, t.sk. vasarā darbojas arī kā tūrisma informācijas punkts

Pie savvaļas zirgu un tauru ganībām ierīkota atpūtas un telšu vieta ar ugunskura vietu un grilu, sausajām tualetēm, atkritumu urnām un informācijas punktu

Nokļūšana: ar automašīnu līdz Papes kanālam Papes ciemā, ar autobusu no Liepājas autoostas līdz Rucavai, tad kājām aptuveni 8 km līdz Papes ciemam

Uzturēšanās noteikumi: 

Apsaimniekotājs: Pasaules Dabas Fonds, 67505640, info@pdf.lv

Info:

Tuvākie veikali: Rucava

Tuvākās DUS: Nīca