Noklausieties takas audio:

 

Apraksts:

Pārventas parka pastaigu taka ļauj baudīt gleznainus skatus pāri Ventas upei uz Kuldīgas vecpilsētu, Alekšupītes ūdenskritumu, Pils dzirnavām un seno ķieģeļu tiltu pār Ventu.

Alekšupītes ūdenskritums ir augstākais ūdenskritums Latvijā – 4,15 metri. Tas kopš 17. gadsimta ir stingri nostiprināts, lai spēcīgā straume kalpotu Kurzemē pirmo papīra dzirnavu darbināšanai. Hercoga laikos Pils dzirnavās gatavots šaujampulveris.

Taka sākas pie Kuldīgas lepnuma – ķieģeļu tilta pār Ventas upi. Kopš 1998. gada tas ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Tilts ir trešais garākais ķieģeļu tilts Eiropā un otrs vecākais ķieģeļu velvju tilts Latvijā. Kuldīgas ķieģeļu tilts būvēts pēc 19.gadsimta standartiem – 500 pēdu garš un 26 pēdas plats, lai uz tā varētu izmainīties viena otrai pretī braucošas karietes.

Takas garums parka zonā ir 0,4 km, taču tā ir izejama arī lokveidā, atpakaļceļu mērojot pa Krasta ielu. Takā izveidotas divas atpūtas vietas ar soliņiem. Kāpņu, reljefa un nogāžu dēļ, takai ir ierobežota pieejamība cilvēkiem ar kustību traucējumiem un vecākiem ar bērnu ratiņiem.

Lejupielādējiet takas GPX

Lai atvērtu GPX failu ar takas maršrutu mobilajā tālrunī vai datorā jābūt instalētai kādai no ceļošanas aplikācijām vai kartēm, piem., Wikiloc, Outdooractive, ViewRanger, OS Maps vai arī citām GPX failu lasīšanas programmām un aplikācijām.

Atrašanās vieta: Dabas liegums “Ventas ieleja”, Kuldīga. Ieteicamais sākuma punkts: Kuldīgas ķieģeļu tilts.

Takas sākums kartē: Lat:56.97075, Lon:21.98025

Pieejamība: 

Apskatei nepieciešamais laiks: 20 min

Garums: 0,8 km

Marķējums: Nav marķēta, taču var viegli orientēties pēc takas

Veids:  Lokveida

Grūtību pakāpe: 

Segums:  Grants šķembu segums, koka tiltiņi, asfaltēts segums

Labiekārtojums: 

Nokļūšana: ar automašīnu, ar autobusu

Uzturēšanās noteikumi: 

Apsaimniekotājs: Kuldīgas novada pašvaldība, 63322469, dome@kuldiga.lv

Info: P/I “Kuldīgas aktīvās atpūtas centrs”, Baznīcas iela 5, Kuldīga, 29334403, tourinfo@kuldiga.lv, www.visit.kuldiga.lv

Tuvākie veikali, DUS: Kuldīga