Noskatieties takas video:

 

Apraksts:

Pastaigu taka vijas pa Talsu pauguraines uzkalniem un ielejām, egļu mežu un pļavām. Taka veidota 2 daļās – augu taka un dzīvnieku taka. Taka māca iet lēni, ieklausīties, saredzēt un saprast. Tiem, kam gribas doties ātrā sportiskā pastaigā vai skrējienā, iespējams doties arī pa trešo, lielāko loku – sporta trasi.
Takas malās izvietoti informācijas stendi ar tajā sastopamo augu un dzīvnieku aprakstiem, pieejamas atpūtas un ugunskura vietas, volejbola laukums, minifutbols. Izbūvēta arī maksas nojume, ar ugunskura vietu ar cepšanas un vārīšanas iespējām, malku. Par maksu pieejami arī aktīvās atpūtas pasākumi ar sezonas tematiku (bērnu piknika ballītes, makšķerēšana mazajiem, aitu cirpšana, meža zemeņu ēšana, siena talka, pirtsslotu siešana, tēju vākšana, nakts pastaiga u.c.) un ugunskura zupas baudīšanu.

 

Lejupielādējiet takas GPX

Lai atvērtu GPX failu ar takas maršrutu mobilajā tālrunī vai datorā jābūt instalētai kādai no ceļošanas aplikācijām vai kartēm, piem., Wikiloc, Outdooractive, ViewRanger, OS Maps vai arī citām GPX failu lasīšanas programmām un aplikācijām

Atrašanās vieta: Atpūtas vieta “Rīti”, Laidzes pagasts. Ieteicamais sākuma punkts: Info stends pie Atpūtas vietas “Rīti”

Takas sākums kartē: Lat:57.25265,Lon:22.62033

Pieejamība: 

Apskatei nepieciešamais laiks: 1 h

Garums: 3 km

Marķējums: Daļēji marķēta – gar taku ik pa laikam izvietotas informācijas plāksnes

Veids: Lokveida

Grūtību pakāpe: 

Segums: Iestaigāta taka

Labiekārtojums: 

Nokļūšana: ar automašīnu

Uzturēšanās noteikumi: 

Apsaimniekotājs: Biedrība “Talsu pauguraines dabas parka atbalsts”, 29279461, segita@apollo.lv

 “Rīti”, 29287285, ilziiite@inbox.lv

Info: Talsu novada Tūrisma informācijas centrs, Lielā iela 19/21, Talsi, 26687442, tic@talsi.lv, www.talsitourism.lv/

Tuvākie veikali, DUS: Talsi