Noklausieties takas audio:

 

Apraksts:

Šī ir pavisam jauna dabas taka, izbūvēta 2018. gada nogalē. Taka vijas gar Usmas ezeru, kas ir sestais lielākais ezers Latvijā pēc platības un otrais pēc ūdens tilpuma. Taka pavērs skatu arī uz teiksmaino un dziesmās apdziedāto, slaveno Moricsalu, kas ietilpst Moricsalas rezervāta sastāvā ar kopējo platību 818 ha. Tas ir otrs vecākais rezervāts Eiropā, dibināts 1912. gadā. 1727. gadā Saksijas grāfs Morics, bēgot no krievu karaspēka, ar saviem kareivjiem atkāpās uz salu. Tomēr redzot krievu karaspēka pārspēku, grāfs Morics nakts aizsegā, nolēma bēgt no salas un devās uz Ventspili, vēlāk kļūdams par slavenu franču armijas maršalu. No tā laika salu sāka saukt par Moricsalu, kaut gan sākumā tās nosaukums bija Zivju sala. Sala ir nenovērtējama dabas vērtība, jo uz tās atrodas 1/5 visas Latvijas augu un daudz vērtīgas kukaiņu sugas.

Lejupielādējiet takas GPX

Lai atvērtu GPX failu ar takas maršrutu mobilajā tālrunī vai datorā jābūt instalētai kādai no ceļošanas aplikācijām vai kartēm, piem., Wikiloc, Outdooractive, ViewRanger, OS Maps vai arī citām GPX failu lasīšanas programmām un aplikācijām.

Atrašanās vieta: Usma. Ieteicamais sākuma punkts: Brīvdabas svētvieta

Takas sākums kartē: Lat:57.20721,Lon: 22.15261

Pieejamība: 

Apskatei nepieciešamais laiks: 15 min

Garums: 0,7 km 

Marķējums: Nav marķēta, taču var viegli orientēties pēc takas

Veids: Lokveida

Grūtību pakāpe: 

Segums: dēļu laipas, iestaigāta taka

 (lietus laikā un ziemā dēļu laipa var būt slidena)

Labiekārtojums: 

Nokļūšana: ar automašīnu, ar autobusu

Uzturēšanās noteikumi: 

Apsaimniekotājs: Usmas pagasta pārvalde, 29287631, usma@ventspilsnd.lv 

Info: Ventspils tūrisma informācijas centrs, Dārzu iela 6 (Ventspils Prāmju pasažieru terminālis, 1.stāvs), 29232226, tourism@ventspils.lv, www.visitventspils.com 

Tuvākie veikali: Spāre, Ugāle, Pope

Tuvākās DUS: Ugāle