Noklausieties takas audio:

 

Noskatieties takas video:

Apraksts:

Par Virsaišu ūdenskritumu tapa plašāk zināms tikai 1998. gadā, kad tā augstumu un ūdensteces platumu izmērīja ģeogrāfs Ivars Strautnieks, apzinot ģeoloģiskos un ģeomorfoloģiskos objektus Abavas senlejā. Ģeogrāfam šo dabas pieminekli parādījuši vietējie iedzīvotāji. Tas ir 1,7 m augsts, savukārt platums pavasaros un rudeņos var sasniegt 4 m. Šo ūdenskritumu atšķir tas, ka ūdens krīt nevis vertikāli, kā ierasts, bet gan nolīst pār ieslīpu dolomīta atsegumu. Kopš 2001. gada ūdenskritums atzīts par valsts aizsargājamu ģeoloģisku un ģeomorfoloģisku dabas pieminekli. Savukārt 2010. gadā tas izvēlēts par gada ģeoloģisko pieminekli.
Taka ir vienvirziena, līdz ar to kopā turp un atpakaļceļā būs jāmēro 2,8 km. Mitrā laikā vairāki takas posmi ir ārkārtīgi slideni, kas rada grūtības nokāpt/uzkāpt pa nogāzēm. Uz takas var būt sakrituši koki, jo taka vijas caur civilizācijas maz skartu mežu. 

 

Lejupielādējiet takas GPX

Lai atvērtu GPX failu ar takas maršrutu mobilajā tālrunī vai datorā jābūt instalētai kādai no ceļošanas aplikācijām vai kartēm, piem., Wikiloc, Outdooractive, ViewRanger, OS Maps vai arī citām GPX failu lasīšanas programmām un aplikācijām.

Atrašanās vieta: Dabas piemineklis “Virsaišu ūdenskritums”, Abavas pagasts. Ieteicamais sākuma punkts: No Ceļa Stende – Sabile izbraucot cauri koku audzētavai “Mazsili”, pie koka norādes zīmes “Dabas taka”

Takas sākums kartē: Lat:57.09522,Lon:22.54177

Pieejamība:   

Apskatei nepieciešamais laiks: 40 min (vienā virzienā)

Garums: 1,4 km (vienā virzienā)

Marķējums: Iespējams orientēties pēc uz kokiem krāsotajiem sarkaniem punktiem

Veids: Līnijveida

Grūtību pakāpe: 

 vasarā, sausā laikā

mitrā laikā, jo vairāki posmi ārkārtīgi slideni

Segums: Iestaigāta taka

 (lietus laikā un ziemā takas segums var būt ļoti slidens)

Labiekārtojums: 

Nokļūšana:  ar automašīnu

Uzturēšanās noteikumi: 

Info: Ūdenskritums atrodas privātīpašumā, pirms apmeklējuma lūgums pieteikt vizīti pa tālruni: +371 20 037 375.

Tuvākie veikali: Sabile, Talsi, Stende

Tuvākās DUS: Talsi, Stende